Termal Macun Yenileme ve Temizlik Samsung R580

tersgidenbisey
16-09-2012, 13:16   |  #1  
tersgidenbisey avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Evet arkadaşlar başlıkta özellikle modeli belirttim ki o modeli kullanan arkadaşlar daha iyi yardım edebilirler sanırım.. pcyi alalı 2 sene falan oldu sanırım ve artık ısınma sorunları yaşıyorum.. normal sıcaklığım 50-60 arasında gidip geliyor.. fakat mw3 vb oyunlar açtığımda yani pcye yük bindiğinde 85 90ı bulup haliyle kapanıyor.. pcyi söküp termal macunu yenilemek ve fanı temizlemek istiyorum.. fakat nasıl sökeceğim hakkında hiçbir fikrim yok.. bu model için ayrıntılı birşeyler var mı sökme konusunda.. yardım eden arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Tekno_Loji
16-09-2012, 13:26   |  #2  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Onu teknik servise yaptırırsan daha iyi olur çünkü bir kere açarsan toparlamayabilirsin cihazı.

Tekno_Loji bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
tersgidenbisey
16-09-2012, 13:33   |  #3  
tersgidenbisey avatarı
OP Taze Üye
6 mesaj

üstad açıkcası pek güvenilir tanıdığım teknik servis yok.. önceden hiç anlamıyordum bu işlerden eski laptopumu tamire vermiştim 4 sene önceydi sanırım.. invertör değişimi yapılcaktı. tabi anlamıyorum pcden adam içindeki ramlerden birini sökmüş falan çok değişik durumlar.. güvenilir bi teknik servisde yok çevremde.. hani bu pcyi kullanan ve böyle bir işlem yapmış arkadaşlar yardım edebilir diye düşündüm. yada nasıl durumlara dikkat etmeliyim sökerken vs.

Tekno_Loji
16-09-2012, 14:08   |  #4  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Bende bu işlerden pek anlamam fakat benim babam elektronikçi kendi laptopumu temizlerken bile bayağı zorlandı. O yüzden bu işin ehli değilsen kendi başına bu işle uğraşma bence.

Senin profiline baktım istanbul'da yaşıyormuşsun. Samsung'un sitesinde teknik servis adresleri buldum. Onları yazayım.

Arama Sonuçları : 6

No İsim İletişim Adresi Telefon / Fax
1 SAMSUNG SERVİS MERKEZİ CİHANGİR MH. E-5 YAN YOL ÜZERİ N0:213 AVCILAR (P) 444 77 11
2 SAMSUNG SERVİS MERKEZİ İNCİRLİ CD. No:110 BAKIRKÖY (P) 444 77 11
3 SAMSUNG SERVİS MERKEZİ ALTINTEPE MH. BAĞDAT CD. NECMİ BEY APT. No:49/1 MALTEPE (P) 444 77 11
4 SAMSUNG SERVİS MERKEZİ OSMANAGA MH. RIHTIM CD. BAŞÇAVUŞ SK. No: 3/301 KADIKÖY (P) 444 77 11
5 SAMSUNG SERVİS MERKEZİ HALK CD. No:30 DOĞANCILAR ÜSKÜDAR (P) 444 77 11
6 SAMSUNG SERVİS MERKEZİ CİHANNUMA MAH. BARBAROS BULVARI NO:105/A (P) 444 77

Ben illa uğraşıcam dersen R510'un kasasının açılması hakkında bir bilgi buldum ama ingilizce. Buna benzer açabilirsin  fakat tavsiye etmem

http://linuxtweaking.blogspot.co ... -r510-notebook.html

http://www.samsung.com/tr/suppor ... tServiceLocation.do

Teknik servise güvenmiyorsan notebook soğutucusu al, kullan azda olsa faydası olur fakat en iyisi teknik servise verip temizletmek.

Son Düzenleme: Tekno_Loji ~ 16 Eylül 2012 14:09
Tekno_Loji bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
tersgidenbisey
16-09-2012, 14:43   |  #5  
tersgidenbisey avatarı
OP Taze Üye
6 mesaj

haklısın üstad.. adresleri aldım :) muhtemelen dediğin gibi servise gidip temizletip macunu yenileteceğim.. ayrı yetten soğutucularada baktım pek cep yakacak fiyatlar değil.. teşekkür ederim tekrardan.

bilisimtef
16-09-2012, 22:08   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

Bende de aynı bilgisayar var ve bende aynı sorundan şikayetçiyim sen termal macun ve temizlemek için ne kadar ücret isteniyor sorarsan beni de bilgilendirir misin ben de kendim yapabilir miyim diye düşünüyorum.

tersgidenbisey
17-09-2012, 01:28   |  #7  
tersgidenbisey avatarı
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: bilisimtef  
Bende de aynı bilgisayar var ve bende aynı sorundan şikayetçiyim sen termal macun ve temizlemek için ne kadar ücret isteniyor sorarsan beni de bilgilendirir misin ben de kendim yapabilir miyim diye düşünüyorum.

yarın buraya yazacağım fiyatı.