Termal(termik) Macun Yardım ?

ElhasCan
14-11-2006, 20:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

arkadaşlar ben bu işten anlamıyorum.bana bu termal mi termik soğutucu macun hakkında yardım edebilirmisiniz?

kullanımı ?
marka olarak ne önerirsiniz ?

emrozdmr
14-11-2006, 21:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

marka konusunda kesin bi fikrim yok ama t hermaltake'i tavsiye ederim başka iyi markalarda var tabi fiyatından anlıyosun ztn şırıngasını 5ytl ye de satıyolar 40 ytl yede kullanımı da çok zor diğil işlemcinin üstündeki fanı ve bakır bloğu kaldırıp işlemcinin üstüne uygun miktarda sürüyosun yada sıkıyosun sonra bloğu üstüne kapatıyosun aynen fazla macun koyupta taşırmazsan iyi olur

TT06
29-11-2006, 03:25   |  #3  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

ben ilk olarak Titan nano blue(teknorama-10 ytl) kullandım şu an ise Artic Cooling MX1(Teknorama-18 YTL) kullanıyorum..

Kesinlikle mx1 tavsiye ederim..zaten şırıngalı fanın işlemciye gelecek noktasına çok az bir miktar sürersen yeterli olacaktır..sürdükten 2 gün sonra asıl performansı ortaya çıkar(4-5 C daha düşer sıcaklık)...

lazrailefsanesi
29-11-2006, 04:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

normali işlemcinin üstüne sıktıktan sonra jilet demeyelim ama onun gibi birsey ile işlemcinin üzerine yayman (ekmek-tereyag :) fazlalıgını alman.Ortalama 1 mmm kalınlıgında ve fanın bakır sogutucusunu üstüne taktıgın zaman islemciyle arasında hava boslugu vs bırakmayacak sekilde tüm yüzeye dağıldıgından emin olacak şekilde süreceksin.kısaca işlemcinin her yerine sür sonra bi güzel sıyır ve bakırı üstüne koy :) tasan kısımlarıda parmagınla sıyır ama yeme! kolay gelsin...