terminal server ve yazıcıları

huseyinky
10-11-2006, 17:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Foruma"yeni" üye oldum Öncelik herkese merhaba
Benim problemim şu :
Terminal serverla internet üzerinden bağlanabiliyorum.Fakat Hpnin bazı modelleri (1010-1020 vb..) için bir türlü oturum açamıyorum.Daha doğrusu bu yazıcıyı eklemiyor.Bu yazıcılaraşarılıın driverlerini servera kurmama rağmen bir türlü sonuca ulaşamadım.Bu yazıcıların dışında kullanılmakta olan ve 2003 serverin driver listesinde bulunan yazıcılar oturum olarak gelmekte.Sizlerin bildiği bir program veya bir yöntem varmı denediğim birçok yöntem başarılı olmadı.Şimdiden tşk

mehsa
21-11-2006, 17:42   |  #2  
Üye
57 mesaj

merhaba
terminal bağlantı yaptıktan sonra bu yazıcılardan döküm alacaksın herhalde.Bende hp serverımızda üzerinde driverlarını kurmaya gerek kalmadan başka bir pc üzerinde kurulu olan ve paylaşıma açık olan yazıcı bağlı olduğu bilgisayar da terminal server a bağlantı yaptığında dosyalarını yüklüyor.

alix
10-12-2006, 03:02   |  #3  
Taze Üye
8 mesaj

selam mehsa,
eğer yazıcı usb portla pc ye bağlıysa sorun yaratabiliyor, lpt1 ile bağlarsan sorun düzelebilir.
bir de tek pc üzerinde hem lpt1 hem de usb portlu yazıcı varsa bu da sıkıntı yaratır.
ben de böyle bir sorunla karşılaşmıştım

index
10-12-2006, 17:02   |  #4  
Taze Üye
17 mesaj

tum yazıcı modellerinin terminal server desteği yok. öncelikle lpt kablodan dene ancak sorun devam ederse.. hp ürünler için terminal server destegi olan yazıcı modellerini 444 7979 hp satıs öncesi destek numarasından temin edebilirsin. kolay gelsin.