Terör Harekatı %100 Türk Yapımı Oyun 3 Boyutlu Fps

Turkishfs
12-09-2009, 04:50   |  #26  
Turkishfs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
227 mesaj

Yukarıda yazmış olduğum yorum sonrasında düşündüm ve yaptığımızın doğru olmadığı kanaatine vardım. Burada birbirimizden fikir alabileceğimiz bilgi paylaştığımış hoş bir platformda bulunuyoruz, Tartışma en başta benim karşı olduğum bir durumdur, arkadaşımız elinden geldiğince bir oyun yapmış ve paylaşmış. Bana göre süper olması gerekmez her koşulda desteklenmeyi hakeder. Onu tatmin edici umutlandırıcı ve çalışmasını öven sözler söyleyerekte eleştiriler yönlendirilebilir, bu şekilde arkadaşımızın daha güzel çalışmalar için şevklendirilmesi sağlanabilirdi. Yukarıdaki mesajımda bu hassaslık içinde kendime yakıştırmadığım "kıt zekalılar" şeklinde bir söz kullandım, kullanmış olduğum bu sözden dolayı bu konuya msj yazmış, üzerine alınan veya alınmayan herkesten özür dilerim benimle tartışmaya giren arkadaşlarında (alien_fx ve mooqle) aynı şekilde sözlerini geri alacağına eminim amaç her zaman yıkmak değil yapmak olmalıdır...

alien_fx
12-09-2009, 19:12   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj

emek dediğin ortaya bişeyler cıkarmaktır. buna herkesin saygısı var ama oyun kotu olsada cokkk guzelmişşş demek zorundamıyız? kotu olmuş okadar. ama saygılıyım calısmısınız tmm ama kotu olmuş.

Carbon_o7
12-09-2009, 22:37   |  #28  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

Pc kaldırmaz bunu :D

Qromodynmc
12-09-2009, 22:40   |  #29  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

kimisi yuhalayanlara falan  kızmış,biz burda eleştri yapıyoruz,adam gibi dinlemeyi bişlin,kod yazabilinizmi falan yazmışlar ne kodu diyorum adam demiş,game makerde yapıldı diye ,onu biliyorum kod mod yazmaya gerek yok biraz geliştiren herkes basit oyunlar yapabilir,ve oyun dandik,keşke tek başına yapmasaymıştı,bi kişi modelleme bi kişi gamemaker,bi kişi ses falan uğraşsaymıştı eminim idare eder bi oyun çıkardı..

CapanQGLU
13-09-2009, 01:52   |  #30  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Daha iyi olabilirdi.

alien_fx
13-09-2009, 13:12   |  #31  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

modelleme cok kotu.

Zaym1n
15-09-2009, 03:31   |  #32  
Yıllanmış Üye
495 mesaj

hmm bu yorumlar çok yanlış 2-3 arkadaşımızında dediği gibi yorumları yazanların arasından 2 tanesi bile modelleme ne oyun nasıl yazılır bilmiyo galiba akıllarında şöle bişey canlandırıyolar "bi program var içine 2-3 resim koyuyon sonra silah çiziyon ekranın yanına koyuyon 1-2 bişey daha yazınca oyun oluyo" böyle düşünüyolar heralde oyun tasarlamak zahmetli ve zor bi iştir 1-2 günde yapılcak iş değildir o övdüğünüz cod crysis te bilmem kaç kişiyle yapılıyo ama onlarda 1 haftada yapmıyo chip de bunun haberi vardı crysis için tam hatırlamıyorum sadece tasarım araştırma falan için 100 milyon dolar harcanmış yani bedavada yapmıyolar

şimdi gelelim benim kendimce tavsiyelerim
1.Silah mermi saysı bölümünü aşşağı alabilir ve biraz daha grafik katabilirsin mesela
2.gölgelendirme buda olabilir
3.silah modelleme üzerinde biraz daha çalışabilirsin
4.silahların mermi sayısını düşürebilirsin şarjör olarak yani gene 200-300 mermi olsun yanlız şarjörlere bölerek.

bunlar dışında bi eksik yok gibi modeller üzerinde biraz daha çalışırsan süper olur diye düşünüyorum

Psychonaut968
15-09-2009, 04:15   |  #33  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Kaplamalar detaysız gibi.Biraz daha üstünde uğraşılabilir.Modellemelerde bir takım düzeltmelere gidilebilir.Pusula ve göstergeler daha hoş bir şekilde de hazırlanabilir.Bir de silah modellemesi üstünde birkaç düzenleme yapılırsa daha iyi olur.

M.G.G
15-09-2009, 08:26   |  #34  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Silah iyi biraz autocad'de çalışıp adamları biraz daha yuvarlaklıştırabilirsin.Yine biraz autocad'de çalışıp daha gerçekçi binalar yapabilirsin.Tek kişi için iyi bir oyun ;)
Bu arada oyunu yaparken directx mi 3d Studio max mı kullandın ?

Kapalı Hesap (101323)
15-09-2009, 14:19   |  #35  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

oyunu  çok sevdim paylasım için  tesekkürler birkac gün önce indirip oyun arsivime  kattım  oyunu oynadım  ayran  içmesi  çok hos  bir detay

farukdgn
15-09-2009, 14:55   |  #36  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj
Alıntı: punisher123  
işin dalgayla lakası yok,eğer oyun yapacağım demişseniz,ciddi bi şey yapmanız gerekir,insana benzemeyen insanlar,texturesi bile olmayan silah, böyle oyun yapılmaz,eğer orda bi türk bayrağı var diye haketmediği övgüyü vercek olsaydık gtayı överdik,malum bende dahil isteyen gtaya türk bayrağını türk polisini koyuyor,o daha iyi grafiklere ve aksiyona
sen oyun yapmayı çocuk oyuncağı sanıyosun heralde yap bi mario da görelim... bi de yazmış texturesi olmayan silah sen bi oyunda save  özelliğini yapmayı bile beceremezsin sonra öyle boş konuşursun. Ordan laf atmayı herkes yapabilir. İnsan bi en azından emeğe saygılı olur o oyunu yapmak için ne kadar uğraşılmıştır hiç düşündünmü?<

farukdgn
15-09-2009, 14:57   |  #37  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj
Alıntı: alien_fx  
emek dediğin ortaya bişeyler cıkarmaktır. buna herkesin saygısı var ama oyun kotu olsada cokkk guzelmişşş demek zorundamıyız? kotu olmuş okadar. ama saygılıyım calısmısınız tmm ama kotu olmuş.
katılmıyorum çok konuşmucam...

alien_fx
15-09-2009, 15:10   |  #38  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

sen bilirsn.

Qromodynmc
15-09-2009, 17:36   |  #39  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

kardeşim bi oyun gösteriyolar tek bekledikleri güzel olmuş lafı, eleştri yemeyi bilmelisiniz,kötü olmuş lafını dinlemelisiniz, ben oyun yapmayı bilmiyorum bu olabilir,ama o arkadaş biliyosa bu kadar kötü yapmazdı heralde,oyunu yaparken bizemi sordular,bizmi söledik tek başına yap diye,ben kötüyse kötü iyiyse iyi derim. o oyun kötüydü asla bu lafımdan dönmeyeceğim,diğerleride söylesin oyun iyimi kötümü,işe duygu gurur falan karıştırmayın tarafsızca söleyin...

alien_fx
15-09-2009, 17:47   |  #40  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

...

farukdgn
15-09-2009, 18:17   |  #41  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj
Alıntı: punisher123  
kardeşim bi oyun gösteriyolar tek bekledikleri güzel olmuş lafı, eleştri yemeyi bilmelisiniz,kötü olmuş lafını dinlemelisiniz, ben oyun yapmayı bilmiyorum bu olabilir,ama o arkadaş biliyosa bu kadar kötü yapmazdı heralde,oyunu yaparken bizemi sordular,bizmi söledik tek başına yap diye,ben kötüyse kötü iyiyse iyi derim. o oyun kötüydü asla bu lafımdan dönmeyeceğim,diğerleride söylesin oyun iyimi kötümü,işe duygu gurur falan karıştırmayın tarafsızca söleyin...
kötü dediğine birşey demiyorum kötü olabilir ama en azından emeğe saygı gösterin diyorum bu kadar emeğe bu kadar saygı falan ne biçim söz onlar ya !

santi
24-09-2009, 17:01   |  #42  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

bende hep merak ederim büyük patronlar bir araya gelselerde ülkemizdekilere ek yabancı ülkelerdende bu oyunları yapanlar, istanbulda geçen birkaç oyun yapsalar.  Oyunun içinde reklam olursa görün bakın nasıl para akıyor bu pazara.  Gerçi var istanbulda geçen herhalde ancak, diğer oyunlarla yarışacak derecede olsa.                  

Karamandalina
30-11-2009, 20:43   |  #43  
Üye
97 mesaj

Adam kalkmış oyun yapmış koymuş beyenen oynar beyenmeyen oynamaz. Sanki uluslar arası piyasayamı açılacak? Kişisel fikrim çok kötü görünüyor.

Karamandalina
30-11-2009, 21:04   |  #44  
Üye
97 mesaj

İndirdim ve açtım ama oyunu kapatamadım çıkış diyorum benden kod istiyor? :DD Görev yöneticisinden kapattım anca. Ama ekran çözünürlüğüm 800 600 de kaldı birde onu tekrardan ayarlamak zorunda kaldım.. Kötü görünüyor demiştim ama az demişim sorunlu ve kötü.. Ben oyun yapmayı bilmiyorum ve yapmıyorum çünkü olmaz olsada buna benzer :) Oyun yapmayı bilmeyenlerin oyun yapmaması gerekir. Yada en azından dalga geçilmeyecek bir düzeye erişene kadar yayınlamamak gerekir.

Blades2222
30-11-2009, 21:09   |  #45  
Yıllanmış Üye
109 mesaj

arkadaşlar Komik ama emek Yok amatörlük var.
görende yaşı kücük birisi yapmış sanacak
ama hakkaten GTA I'i oynamayı eylerim  ama işte gta 1 hiç oynamadım:D

bashibozuk
01-02-2012, 13:35   |  #46  
Taze Üye
4 mesaj

Adam en azından bişeylerle uğraşmış sizin gibi gavurların oyunlarnı oynayıp onlara para kazandırmıyor. Siz ancak oyun oynarsınız kendi oyunlarnızı yapamayacak kadar beceriksizsiniz bide programlamadan anlıyormuş gibi çok kolay diyorsunuz adam o oyunu tek başına yapmış. yabancılar bir oyunu yapmak için 100 den fazla adamla çalışıyor.tek başına dünya kadar kod yazmıştır bunun için bilmeden konuşmayın.

bashibozuk
01-02-2012, 13:47   |  #47  
Taze Üye
4 mesaj

bişey yazmayı unutmuşum yorumlardan okudum birisi ne kodu diye yazmış. o kodlar sayesinde karakter hareket ediyor ve cisimleri o kodlar sayesinde mekana ekleniyor. zaten grafiği herkez yapar ama önemli olan onlara komut vermek. lise sonda biz grupça bir ödev almıştık qoake 3 motorunu kullanrak okulun bahçesini yapıcaktık csimleri 1 ayda tasarladık 3 aydada mekana yerleştirdik önemli olan visual basıc i kullanma.

darkvot
03-02-2012, 23:29   |  #48  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

1 kişi böyle yaptıysa en az 50 100 kişi toplasa cod 1 gibi oyun belkş çıkar

Kapalı Hesap (200174)
04-04-2012, 20:36   |  #49  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: marosarap  
özüldüm.... emek verilerek yapılan bir şeyi resmen aşaglamışsınız. bir tane yorumda arkadaşım şunu büyle yapalım yada bu şekilde daha iyi olurdu diye bi yapıcı eleştiri yok....gadi sıkıysa siz bir oyun yazın yazamıyosunuz dimi..bende size gülüyorum alien_fx in rahatsız edici ve alaycı gülüşünden.
O gülenler kendileri yapsın bir oyunda bizde oynayalım
Eğer bir şeyi yapamayıp sadece alay ediyorsan ne yazıkki insanlığın tatile çıkmış!!!
Ulan bari beğenmedim adam emek vermiş bişeyler yapmaya çalışmış
Ya eline sağlık de yada hiç birşey demeden geç 
Ne geçti elinize dalga geçmekle ?
Diğer üyeler emeğe saygınız olmadığını öğrenmiş
ZAVALLILAR ACIYORUM SİZİN GİBİLERE BİŞEYLER ÜRETMEYİP ÜRETENLERLE DALGA GEÇEN DÖRT AYAKLILAR
kimse kusura bakmasın.... kusur musur yok..

Kapalı Hesap (200174)
04-04-2012, 20:41   |  #50  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Son bişey eğer böyle bir şeyi bir türk değilde yabancı biri yapsa idi k...nı yalardınız forumda   devamlı överdiniz(ağır konuşacağım) kusura kimse bakmasın..
Ama bir türk yaptı diye demediniz kalmadı alıştınız yabancılarınkine para verip almaya onlarınki daha tatlı geliyor alışkanlık yapmış sizde..
YAZIKLAR olsun lan kendi vatandaşınız soydaşınız...
Hiç olmazsa dalga geçeceğinize adama güzel olmamış ama kötüde olmamış deyip bunu yapan şahısa destek olabilirdiniz...
Ama nerde insan değilsinizki
Sözüm oyunla değil(oyunu yapanla) dalga geçenlere...