TIESTO "LIVE IN CONCERT" World Tour 2007

Mea
19-04-2007, 19:53   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
318 mesaj

TIESTO "LIVE IN CONCERT" - "ELEMENTS OF LIFE" World Tour 2007

"Elements of Life" - 2007 dünya turnesi çerçevesinde 12 Mayıs 2007, Cumartesi gunu Istanbul'a ilk kez canlı konseriyle gelecek olan Tiesto, dunyada ve Turkiye'de 7'den 70'e taninan nadir megastar'larindandir.

Atina Olimpiyatlari Acilis Seremoni'sindeki performansi ile 4 milyar izleyiciye ulasarak dunya muzik ve olimpiyat tarihine gecmistir.

25,000- 75,000 kapasiteli stadyumlarda canli konser biletleri ilk haftadan tukenen sanatcinin canli konseri sadece elektronik muzik severlere degil tum muzik severlere ve gorsel olarak tum yas gruplarina hitap etmektedir.

TIESTO IN CONCERT” – NEDIR?

Bilindigi gibi Tiesto "In Concert" sanatcinin 2 saatlik dj setinden ibaret degildir. 6 saat suren bu muhtesem konserde Tiesto'nun unlu parcalarini seslendiren sanatcilar canli performanslariyla Tiesto'nun 5 saatlik dj sovu'na eslik etmektedir.

8 Tır ve 2 kargo ucagiyla dunyayi dolasan dev prodüksiyon 2 gunde kurulmaktadir. Canli performanslarin yanisira bugune dek en buyuk canli konserlerde dahi esi benzeri gorulmemis boyutta bir gorsellik, ses ve isik sovu yer almaktadir. "TIESTO IN CONCERT" dvd'si son yillarin en cok satan konser DVD'sidir. Ustelik; Elements of Life – World Tour 2007'de sergilenecek teknoloji ve gorsellik daha onceki konserlerine gore dahi kiyas kabul etmeyecek derecede ustundur.

Limitli sayida indirimli bilet icin ayrintilari takip ediniz.
www.biletix.com

jeomania
21-04-2007, 18:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

tiesto gürültü demektir yedikule zindanlarından bilenler bilir minimum 60000 watt sesle bassları beynine beynine yersen bazen gürültünün de güzel olabileceğini anlarsınız:) aslında parçalarını beğenirim özellikle kadın vokal şarkılarının hepsinde başarılıdır.. ama bu adama genel olarak bakarsak trance a progressive kavramını kazandırmıştır:)
işi bilmeyen yurdum clubberlarına göre en iyi dj dir.. çünkü dünyanın en popüler dj'i fakat trance dj'i değil aksine pop dj'idir kendisi.. paul van dyk gibi bir müzik adamı varken tiesto en iyi dj olamaz. paul van dyk aşmış bir dj+producer dir, parçaları genelde daha soft ve duygusal olduğu için insanın ruhunu okşar, alır götürür dinlerken.. trance müziğin damar parçalarını yapmıştır.. daha ne diyim

Son Düzenleme: jeomania ~ 21 Nisan 2007 18:37
Mea
21-04-2007, 21:47   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
318 mesaj

Deme yeter zaten Tiestocu arkadaşları bekliyoruz.. :)

jeomania
21-04-2007, 23:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

ben tiesto kötü demiyorum canım gitsinler tabiki ben istanbulda olsam bende giderim.
Gitmek isteyenler ve bilmeyenler örnek olarak izlesinler:

bu da pvd:

adam radyoda böyle çalıyorsa konserleri nasıl olur onu da sen düşün... bütün yutubu buraya kopyalatma şimdi:)
gerçi yutupta bendeki trance energy dvd leri gibi görüntü de yokmuş ona şaşırdım ya neyse

Son Düzenleme: jeomania ~ 21 Nisan 2007 23:37
Mea
22-04-2007, 02:08   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
318 mesaj

Tiesto arkadaşlar tek geçerim Trance dünyasın da..

jeomania
22-04-2007, 05:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

pvd varken tek geçemezsin işte. :)
adam teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanıyor.

izle bakalım sen daha önce böyle bir giriş gördünmü :)
sana daha çok video bulurdum ama yutupta yok benim asıl aradıklarım :(
"tek geçerim" demek yanlış olur çünkü pvd ve tiesto çeşitli kaynaklarda en iyiler sıralamasında birinci veya ikinci olarak her zaman değişir o bahsettiğin dünya var olduğundan beri..

Mea
23-04-2007, 00:11   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
318 mesaj

No Problem Ben PVD a Kötü demiyorum DjMag da sıralamada iyi bir Dj ama Benim görüşüz ve seçimim Tiestodan yana sizlere bu bilgiyi paylaştım.

jeomania
23-04-2007, 01:06   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

bende tiesto kötü demiyorum hem ben ikisini de dinlerim.dinletirim. ok canım kardeşim paylaştığın için çok sağol. ben cevap vermeseydim bu konuya kimse cevap vermiyordu onu da düşün:) aah ah tiesto bir bilse kimlere konser verecek ağlardı heralde.. ben eskiden rockçı da oldum hiphopçu da.. bir gün bi düşündüm ulen bu ingilizceyi de iyice unuttum eskiden azçok şarkıları anlardım ama anlamadığım şeyi niye dinliyorumki dedim ve yabancı sözsüz müzikleri dinlemeye başladım.. sonra bide baktım ki hayattan intikam almak mıdır nedir bilmem, trance müzikle tamamen ilgilenen biri olmuşum ve parçalardaki sert vuruşlarda sakinleştiğimi anladım ve öylede devam eder giderim

Mea
24-04-2007, 21:37   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
318 mesaj
jeomania
bende tiesto kötü demiyorum hem ben ikisini de dinlerim.dinletirim. ok canım kardeşim paylaştığın için çok sağol. ben cevap vermeseydim bu konuya kimse cevap vermiyordu onu da düşün:) aah ah tiesto bir bilse kimlere konser verecek ağlardı heralde.. ben eskiden rockçı da oldum hiphopçu da.. bir gün bi düşündüm ulen bu ingilizceyi de iyice unuttum eskiden azçok şarkıları anlardım ama anlamadığım şeyi niye dinliyorumki dedim ve yabancı sözsüz müzikleri dinlemeye başladım.. sonra bide baktım ki hayattan intikam almak mıdır nedir bilmem, trance müzikle tamamen ilgilenen biri olmuşum ve parçalardaki sert vuruşlarda sakinleştiğimi anladım ve öylede devam eder
Al benden de o kadar ben Amatör Dj lık de yaptıgım için bir hedef olarak belirledim seven sevmiyen olucak illakı.Bilgi paylaştıkça çoğalır.

jeomania
23-05-2007, 19:53   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
Mea
noldu kardeş konser anlat hele Kahkaha

ceryan67
23-05-2007, 20:50   |  #11  
Yıllanmış Üye
527 mesaj

videolar iyi oldu . şahsen tanımıyordum..

Tiesto in Concert Lethal industry Ft Mason ... bu nasıl bir konserdir yaa ..hem görüntü hem ses kalitesi olarak ilk defa bu kadar iyisini seyrettim...

Son Düzenleme: ceryan67 ~ 23 Mayıs 2007 20:56
Koray Kocaman
23-05-2007, 21:25   |  #12  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj
jeomania
Mea
noldu kardeş konser anlat hele Kahkaha
Konser iptal olmuştur.Organizasyon evi tr'de yer bulamamış kuruçeşme arena da oalcakken Shakıra gelmiş ve iptal olmuştur.Biletix de bilet satışlarını geri çekmiştir.üzücü bir haber ama ne yapalım kendimi compex ile avutuyorum :)

jeomania
23-05-2007, 21:40   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

ehueheuheue kardeş bu tiestonun huyu bu Kahkaha
adamda bi hava varki.. Islık
bak izle dünyanın en iyileri arasında 3. oldu diye buraya da katılmadı:

mutlaka bu videoyu sonuna kadar izle..
birinciyi, ikinci olan armin in çağırması gerçekten hoş bir görüntü olmuş Masum
tüylerim diken diken oldu.. eminim benim gibi pvd fanatikleri de gururla izlemişlerdir bu videoyu Beğendim

Koray Kocaman
23-05-2007, 21:56   |  #14  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
1,876 mesaj

Ben TİESTO diyorum arkadaşlar benım düşüncem bu.

jeomania
23-05-2007, 22:44   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

ya adam ekti sizi yerine shakirayı çıkardılar hala tiesto diyorsun Gülümseme
bak şimdi üstteki mesajda verdiğim videonun en son 3 dakikalık kısımda herhangi bir konserden biraz görüntü var. dikkat et pvd, klavyeden tut laptopa kadar ne varsa hepsini kullanıyor...
pvd nin parçalarında her zaman bir dolgunluk vardır.. tiesto bukadar detaylı çalışmıyor eski atari melodileri gibi müzik yapıyor.. bende tiesto dinlerim severim ama başım ağrıyınca ağrı kesici olarak pvd dinliyorum Göz kırpma

aslında bu tarz türkiyede öğrenildikçe (tiestonun reklamı iyi) apachilerin hepsi tiestoyu iyi sanıyor... nooldu adam daha önce geldi buzadada rezil olduk bu apaçilerin yüzünden... (biletixin tiesto ilk defa türkiyeye geliyor demesi yalan haberdi yani onu da söyliyim) tiesto kendi sitesine 2003den beri bütün gittiği yerlerin resimlerini koydu türkiyenin lafını bile etmedi bu işte bu yurdum apaçilerinin yüzünden Üzgün

Tiesto In Concert senin neyine Türkiye Kahkaha
hep dediklerim çıkıyor bu konuda daha önce demiştim tiesto bilse kimlere konser vereceğini ağlardı heralde dedim okudumu naaptı yazdıklarımı Sinsi

Son Düzenleme: jeomania ~ 23 Mayıs 2007 23:11
jeomania
23-05-2007, 22:55   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
Mea
8 Tır ve 2 kargo ucagiyla dunyayi dolasan dev prodüksiyon 2 gunde kurulmaktadir.
bence o kadar cihazı kuramadılar Kahkaha 8 tır.. 2 günde hemii.. Türkiyede rock n coke sahnesi yurtdışından geliyor ve minimum 10 günde kuruluyor.. 2 kargo uçağını geç, 8 tır'ın girebileceği mekan yok ki istanbulda?  stadyum bile almaz o kadar tır malzemesini Kahkaha
neyse kardeş üzülme al bunlarla idare et:
(hakkaten 8 tırlık malzeme var burda)

bu da trance energy:

Son Düzenleme: jeomania ~ 16 Kasım 2007 17:18
Koray Kocaman
23-05-2007, 23:48   |  #17  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
1,876 mesaj

Yazdıklarıdna haklı olabilrisin ben Tiesto diyorum bende Dj lık yaptım zamanında ara sıra  gene çalarım ama bnm hoşuma giden o adam ritim tempo duygusu benım tarzım:!

jeomania
24-05-2007, 05:17   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
ceryan67
videolar iyi oldu . şahsen tanımıyordum..

Tiesto in Concert Lethal industry Ft Mason ... bu nasıl bir konserdir yaa ..hem görüntü hem ses kalitesi olarak ilk defa bu kadar iyisini seyrettim...

biraz arayınca çıkıyor yutupta canlı performance kaliteli bişeler..

(dance 4 life çok kalitesiz ve bakkal bi çalışma bence ha işte şovla dansla ışık gösterisiyle hangi parçayı çalarsa çalsın hoş gelir tabi.)

konser iptal olmasaydı bu videolardaki gibi olacaktı:

tiestodan daha delileri de var :) eddie hallivel bu adam tek başına müziği de şovu da kendisi yapıyor

edit: linkler ölmüştü yenilendi. bilmeyenler izlesin

Son Düzenleme: jeomania ~ 16 Kasım 2007 17:09
Koray Kocaman
25-05-2007, 00:15   |  #19  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
1,876 mesaj

Eline sağlık arkadaşım ama TİESTO :P

öcüü
25-05-2007, 20:21   |  #20  
Yıllanmış Üye
259 mesaj
jeomania
tiestodan daha delileri de var bunları mutlaka izle el hareketlerine dikkat et:

muhahahaha bunlar manyak olmuş Kahkaha hardstyle bu. yaptıkları dans da jumpstyle olması lazım bu videoları bence bookmark bölümüne koysaydın

jeomania
28-05-2007, 12:21   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

koray kardeş bende dj.im diyorsan bu işi iyi bilenlerin bildiği bazı şeyleri bilmen gerekir bak mesela bu tiesto keyfine göre çalıyor yani bulunduğu mekanı ülkeyi beğenmezse hadi defolun der gibi çalıyor bunu biliyormusun? (buzada olayını araştır) müziğini sevebilirsin bende severim ama david backhamın reklam futbolcusu olması gibi tiesto da bizim yeni yetme clubberların bir numarası. kime sorarsam en iyi dj tiesto diyorlar böyle diyenlere birkaç isim sölediğimde de pasta tarifi sanıyolar saydığım isimleri bilmem anlatabildim mi. kime sorsan onu tanıyo herkes bildiği için artık bana itici geliyo ama geçmişi hatırlayınca bu adamla yaratılan harikalar geliyo aklımaa (magic ve in the search of sunrise serisi vs.. gibi) Her zaman değil belki ama bazen tiesto. pvd ise her zaman tercihimdir.

sonuç olarak tiesto artık piyasa oldu. krolar yüzünden dinlenemez hale geldi. biyerde çalarken kronun birinin yanıma gelip abey bu tiestomu diye sormalarından nefret ediyorum. zaten en gıcık olduğum olay ben çalarken birilerinin yanıma gelip salak salak beni izlemesi..

Son Düzenleme: jeomania ~ 16 Kasım 2007 16:46
jeomania
28-05-2007, 13:41   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

trance dünyasının müslüm babası pvd hakkında:

Paul Van Dyk, 16 Aralık 1971'de Doğu Almanya'da Eisenhuettenstadt'da doğdu. Doğu Berlin'de büyüdü. Kapitalist dünyayı, sınırı aşabilen elektronik dalgalar sayesinde, iki Almanya'nın birleşmesini beklemeden tanıyabildi.

Batı televizyonlarını seyretme ve radyoları dinleme şansımız oluyordu. Müzikleri kaydeder ve partilerimizde yeniden çalardık çünkü doğuda kulüp kültürü yoktu. O zamanlar 'Monika Diet' adlı radyo kanalını dinlerdim. 'The Smiths' ve 'New Order' gruplarının müziği ile büyülenmiştim. Çok güçlü ve çoşkulu idi. 1989 yılında, Berlin Duvarı yıkıldığında, Berlin'de geniş bir kulüp kültürü yayılmaya başladı. Genellikle Detroit Techno'su çalmaya başladılar. Enerjik ruhu seviyordum fakat bir şeyler eksikti. Ben başka bişey arıyordum...

Bu arayış onu hiç terk etmedi. 1991 yılının Mart ayında, Berlin'deki 'Tresor' isimli kulüpte ilk kez müzik çaldı. Paul Van Dyk, aynı dönemde, kendi orijinal bestelerini de yapmaya başladı.

1992 yılında, ilk yapıtı 'Perfect Day', Cosmic Baby ile oluşturduğu 'Visions of Shiva' ismi altında piyasaya sürüldü. 'Perfect Day' gelecek vaad eden ve duraklamadan yükselecek bir kariyerin başlangıcı oldu. "Elimde ilk plağımı tutarken bir çocuk gibi sevinmiştim" diyor Paul Van Dyk.

1993 yılında Paul Van Dyk "Humate - Love Stimulation" isimli parçayı remiksleyerek, parçayı yılın hiti yaptı.

1994 yılında ise, ilk albümü "45 RPM" kaydedildi. Bu sırada efsanevi kulüp 'E-Werk'te çalmaya başladı. Nick Warren, BT, Dave Seaman, Sasha gibi dünyaca ünlü DJ'lerin de çaldığı 'E-Werk' kapanana kadar, Paul Van Dyk 'E-Werk'te dinleyici grubuna müziğini sunmaya devam etti.

Paul Van Dyk ilerleyen yıllarda, Inspiral Carpets, Sven Vath, Curve ve New Order gibi tanınmış ünlülerin parçalarını remiksleyerek saygınlığını artırdı. Bu tabii ki ikinci albümünün çıkarılmasına kadar sürdü. Bu ikinci albümden sonra, Paul Van Dyk dünyanın en büyük elektronik sanatçılarından olarak tanındı.

1998 yılında ilk albümü '45 RPM' İngiltere'de piyasaya sürüldü. Bu albüm kendi parçası 'For An Angel'ın yeni remiksi ile dünya dans listelerinde yerini aldı. 'For An Angel', İngiltere'de 2 hafta, Almanya'da 4 hafta dans listesinde bir numara oldu.

İngiltere'de 'Deviant Records' adlı şirket Paul Van Dyk'ı yaratıcı ürünlerini sorumluluğu altına aldı. Paul Van Dyk, kendi prodüksiyonları ve kendi remikslerini miksleyerek, 33 parçadan oluşan, enine boyuna düşünülmüş en iyi toplama albümünü meydana getirdi: 'Vorsprung Dyk Technik'.

Bu albüm içinde "Humate - Love Stimulation", "Joe T. Vanelli - Playing With The Voice", bir kulüp hiti olan "Binary Finary - 1998" ve "Paul Van Dyk - For An Angel" bulunmakta. Albüm piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra, Kasım 1999'da 'Vorsprung Dyk Technik' 60.000 adet satış yaptığını ilan etti. Bu 3 bölümlü olan bir CD için az rastlanılan bir olaydı.

1999 yılında MFS Records ile çalışmasını sonlandırdı ve Vandit Records ile çalışmaya devam etti. Vandit Records'dan yeni albümü 'Out There And Back' piyasaya çıktı. Albümün single'ları olan 'Another Way', 'Tell Me Why' ve 'We Are Alive' Alman Dans Listelerinde haftalarca 1 numarada kaldı.

Milenyumun son yılı, uluslarası yapımcı ve DJ olan Paul Van Dyk için onur verici bir yıl oldu.

İlk olarak, İngiliz Dergisi 'DJ Mag' Paul Van Dyk'ı "Yılın En İyi Müzik Yapımcısı" ilan etti. Aynı listede, Fatboy Slim ikinci, Paul Oakenfold da üçüncü oldu.

1999 yılında Londra'daki Müzik Ödülerinde "En İyi DJ" ödülünü kazandı. 'Ministry' dergisi tarafından "En İyi Uluslarası DJ" seçildi. Paul Van Dyk'ın Gatecrasher'da 6 saat süren performansları sonucunda, İngiliz 'Muzik' dergisi Gatecrasher'ı en iyi ikinci kulüp seçti.

1999 yılının Eylül ayında 'Mixmag' dergisi onu "Yılın Adamı" seçti. Aynı yıl 'Muzik' dergisi onu "Trance Nation Leader" (Trance Topluluğunun Lideri) olarak nitelendirdi. Paul Van Dyk ise kendisine 'Lider' denilmesinden pek hoşnut değil.

"Ben kendimi bir 'Lider' olarak adlandırmak istemem. Tabii ki müzik yapan bir adam topluluğun önünde durur ama ben insanlara liderlik yapmak istemiyorum. Ben müziğimle, onları kendilerinden geçtikleri o çok kısa zaman içinde baştan çıkarmak ve onlar için yeni bir dünya yaratmak istiyorum. Onları etkilemek ve onlara ilham vermek istiyorum." diyor Paul Van Dyk.

"Benim için önemli olan listede nerde olduğum değildir. Önemli olan arkadaşlar ve tüm insanlardır. Özellikle bir yerde bişey değiştirmişsem, orası daha önemlidir benim için. Birisi bana 'Müziğini duyduğum zaman hayatımda bişeyler değişti' dediğinde çok mutlu oluyorum."

Paul Van Dyk, yaptığı müzik ile ilgili de şunları diyor:

"Ben aslında Trance yapmıyorum. Müziğime isim vermeyi ve kategorize etmeyi sevmiyorum. Eğer isim vermem gerekseydi, buna 'Elektronik Dans Müziği' derdim. Bu benim kullandığım dil olurdu."

Tüm dünya ulusları tarafından anlaşılan evrensel bir dil bu. Paul van Dyk insanların duygularına egemen olabilen bir müzik yapıyor.

Paul Van Dyk'ın en önemli isteği ise, kaç kişi olursa olursun, bir DJ olarak dinleyicisi ile iletişim kurmaktır.

"Bir DJ olarak kariyerime başladığım zaman, DJ ve insanlar arasında çok derin bir iletişim olduğunu fark ettim. Farklı titreşimler ile, atmosferi nasıl yaratacağımı ve kalabalığı nasıl hareket ettireceğimi öğrendim. Çalarken insanlar ve benim aramda bir etkileşim meydana geliyor. Kulübe gelip, hazır bir set çalmıyorum. Bu benim için de yeni bir deneyim oluyor. Kimse nasıl biteceğini bilmiyor."

Paul Van Dyk düşüncelerine şöyle devam ediyor:

"Ben şunu söylemek istiyorum: Duygu olmadan, iletişim olmadan, etkileme olmadan yapılan müzik yeterli değildir. Benim müziğim dinleyicilerin tepkileri ile gelişir. Dinleyici ve benim aramda bir iletişim vardır."

Bu yüzden Paul Van Dyk, Londra, Tel Aviv, Mexico, New York ve Singapur gibi büyük şehirlerdeki önemli yerlerde çalmaya devam etmektedir.

New York'taki efsanevi 'Twilo' kulübü 2001 yılında kapanına kadar, 'Twilo'da ayda bir kez çalmaya devam etmiştir. Halen Gatecrasher partilerinde ve kendi şehri Berlin'de çalmaya devam etmektedir.

"Hiçbir zaman trend olmak için veya para kazanmak için müzik yapmadım... Ben kendim için müzik yaptım... Müzik benim midemden geliyor... Müzik şiddetli bir histen ortaya çıkıyor... Ve her parçanın kendi küçük hikayesi var." diyor Paul Van Dyk.

kaynak:clubintro.com

Son Düzenleme: jeomania ~ 16 Kasım 2007 16:49
jeomania
16-11-2007, 17:20   |  #23  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

arkadaşlar.. zamanında burda bir sürü geyik yapmışız ama adam bu sefer gerçekten geldi...

bu gün cnr expo center yeşilköyde, türkiye tarihinde ilk defa bu kadar büyük bir konser veriliyor... gidenler burdan bize anlatsınlar neler oldu nasıl geçti..

titi_boss_14
18-09-2008, 14:39   |  #24  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

NUMBER ONE DJ PAUL VAN DYK FOREVER BENİM PRENSİM BU ADAM YAWWWWWWWWW