Tivibu Sorunu!

mamiturka
25-03-2011, 01:33   |  #1  
mamiturka avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır Tivibu kullanıyorum. 3 gün önce yeni sürümünü yüklemem gerektiği uyarısını aldım. Yeni sürümünü yükledim. Tivibu açılmaz hale geldi. Daha doğrusu; Tivibu player açılıyor fakat tv yayını yapmıyor. Hesabımdan giriş yaptığım zaman yine aynı hesap giriş sayfası kalıyor kanalın sadece sesi geliyor. Daha sonra Tivibu'yu kapatıp tekrar açınca aynı adresten 2. yayın yapılamaz diğer yayın kapatılsın mı? gibi bir uyarı alıyorum. Devamında yine aynı sorunlar kısır döngü şeklinde devam ediyor.
Web'ten izlemek istediğimde de, yaklaşık 5 dakika sonra başka bir bilgisayardan oturum açıldı yazısı çıkıyor ve yayın kesiliyor. 
-Şifremi değiştirdim ve kimse şifremi bilmiyor. Yani şifremin çalınmış olması imkansız. Yaklaşık 5 kere tivibuyu tamamen kaldırıp tekrar yükledim.
Ya yazılımsal bir sorunla karşılaşıyorum, ya da Tivibu'nun saçmalığı...

Bu konuda bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim. 

eminbestek
27-03-2011, 16:28   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

Aynı sorun bendede var, tvibu'dan kaynaklanan bir şey değil heralde. Laptop'dan rahatlıkla izleyebiliyorken; suan kullandığım masaüstünde seninle aynı problemi yaşıyorum. Yardımcı olabilecek kimse yokmu? Kimse cevap yazmamış veya sen çözebildin mi sorunu?

Tacsiz
29-03-2011, 23:54   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

Aynı sorun bende de var dostum. Aynen tivibu programının güncelleştirilmesi gerektiği ile ilgili bir uyarı aldım ve güncelleştirdim.
Sonuç; senin ki gibi tivibu programım diğer oturumu sonlandırmam gerektiğini söylüyor tamam diyorum ve şifremi yazıp tekrar programı başlattığımda  ekran açılmıyor ama ses geliyor, yani görüntü yok!

Neyse programı bırakıp web ten izlemek istediğimde ortalama 5 dakika içinde başka bir kullanıcı giriş yapmıştır uyarısı alıyorum ve oturumum kapanıyor tabi her girişimde aynı hata oluyor.Artık bıktırdı...

Tivibu ya telefon ettim ve hatayı bildirdim bir-iki hafta sonra telefon ettiler ve sorunun benim bilgisayarımdan kaynaklandığını söylediler . Evet sorun benim bilgisayarımda tabi , mesela internet kafeye gittiğimde rahatlıkla izleyebiliyorum ama bu güncelleştirmeyi evdeki bilgisayarıma tivibu kendisi zorunlu yaptırmıştı ve malum güncelleştirmeden sonra şimdi böyle bir sorunumuz var.

Programı kaldırdım ve regediti temizledim sonra tekrar kurdum ama yine olmadı. Geriye tek çare bilgisayarı formatlamak diye düşünsemde  çok saçma diyorum kendi kendime.böyle bir meselden dolayı format atılırmı falan ....

Neyse anlayacağın aynı dertten müzdaribiz , o kadar tivibuya ettiğim telefonlarda üstüne kar kaldı.

mamiturka
31-03-2011, 01:48   |  #4  
mamiturka avatarı
OP Taze Üye
11 mesaj

Ben sistemi geri yükledim fayda etmedi. Artık tivibudan ümidi kestim. Pc çöktüğünde falan artık yeniden kurarım düzelir. Onun için format atılmaz. 

boggiie
01-04-2011, 22:14   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

aynı sorun bende de var  ne yaptıysam düzelmedi formatta attım oda fayda etmedi...

mamiturka
02-04-2011, 23:11   |  #6  
mamiturka avatarı
OP Taze Üye
11 mesaj

Format atınca hala fayda etmediyse nasıl bişeydir bu yaa :S lanet olsun

Tacsiz
05-04-2011, 11:02   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Mesele şöyle özetlenebilir. Eğer tivibu kendi bilgisayarınızda kapanıyor başka bir bilgisayarda sorunsuz izleniyorsa sorun sizin bilgisayarınızda demektir.Bu durumda bilgisayarın cookies, regedit... alanlarında eski kayıtların (silverlight dosyaları) temizlenmesi gerekir.Temizleme işlemi büyük ihtimalle başarısız olacağından format atmak çözüm getirecektir (tivibu için formatı tavsiye etmesemde durum böyle).Eğer FORMAT ATMADAN bilgisayarınıza sistem yüklerseniz sorun devam edecektir çünkü eski kayıtlarınız hala bilgisayarınızda ve işlemler onlar üzerinden yapılır.Kesin çözüm için sistemdeki tüm bilgileri silin ve sistemi tekar kurun.

Şayet başka bir bilgisayarda da tivibu açılmıyorsa (garantili sonuç için internet kafedeki bir bilgisayar önerilir) bu durumda sorun tivibu merkezinde.Yani tivibunun merkez veritabanında size ait kullanıcıyla ilgili bir sorun var demektir ve bu da ancak telefonla halledilebilir.

Mesele sorunun ne olduğunu anlamakta!

bilo_cu
12-04-2011, 11:39   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

malesef bu soruna cevap yazanların hepsi yüzeysel yanıtlar vermişler.. ben pc yi bi kaç kere formatladım bu sorun yüzünden.. sorunu ben leptop da yaşıyorum masa üstünde rahat bi şekilde izleye biliyorum.. regeditle hiç alakası yok.. bende lenovo leptop var ve recover bölümü bile gitti bununla uğraşırken..pardus yükleyerek  hdd yi unix e bile çevirdim şu an win 7 yükledim driver leri yükler yüklemez yniden tivibu yu yükledim.. sonuç aynı tivibu kullanıcı adı mın olduğu yerde kaldı.. sorunun ne olduğunu tam olarak anlayamadım ama şunu belirtmem lazım fortmatla tivibu düzelmiyor kimse boşuna bu sorun için format atmasın.. bu proğramın işletim sistemi yada ip yarine pc secmesi çok enterasn geldi.. :s evet bence bu proğram pc seçiyor ama neye göre seçiyor hiç bi fikrim yok..

Semih Özyurt
12-04-2011, 11:54   |  #9  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

tivibuyu güncelledikten sonra bende şu anda masaüstü bilgisayarımda sorunsuz kullanıyorum

bilo_cu
15-04-2011, 22:57   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

nasıl yani.. seninki güncellendi ve düzeldimi...?

dhamir
27-11-2011, 10:27   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

Ben bu sorunu şöyle aştım.
Tivibu çalışan başka bir bilgisayardaki setup dosyasını flash belleğe aldım, kendi bilgisayarıma kopyaladım. O setup dosyasını çalıştırıp yükledim sorun düzeldi.

fatihbhr
10-12-2011, 21:36   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba,
Aynı sorun bende de var. kesinlikle bir yazılım çakışması olduğunu düşünüyorum.
belki mücrosoft silverlight ile de alakalı olabilir.
Ayrıca tivibu yu tekrar tekrar kaldırmak ve hatta regeditten tivibu ile ilgili herşeyi silmenin akabinde sürümünü değiştirmek de fayda etmediğine göre, bu şekilde bir durum olabilir diye düşündüm.
henüz çözümü ben de bulamadım.

XXDEMO
10-12-2011, 22:26   |  #13  
Üye
78 mesaj

Önceden ilk tivibu ya üye oldugumda yayın cam gibi netti.Ama şimdik göründü 240p gibi bazen tam netleşiyo gene 240p gibi hatta takılıyo bile.Başta böyle deyildi sorun neden olabilir ??.

outedpost
09-01-2012, 04:57   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

TTNET tek şifre çıktığı zamanlar da bununla ilgili olarak yeni sürüm indirmemiz gerekti. Belli oluyor ki giriş yaptığımız yerde ttnet tek şifre ile giriş yapabilirsiniz yazısından başka bir fark yok. Ama yüklediğimden beri sizinde belirtmiş olduğunuz soruna yakın sorunlarla karşılaşıyorum. 5 dakika bile izlemeden oturum sonlandırılmıştır hatası alıyorum sonra kapata tıklayıp tekrar oturum açtığım zaman "servise ulaşılamıyor. lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." yazısı ile karşılaşıyorum. Tivibu'yu komple kapadıktan sonra tekrar açıyorum. 5 dakika aralarla hata kendini yineliyor. Hatta 5 dakika bile sürmüyor.

- Tivibu'yu silip yükledim; olmadı
- Tekrar siteden tivibu web'i indirdim; olmadı
- Pc'ye format attım; olmadı

Ne yaptımsa sorunu düzeltemiyorum. Özellikle bu son günlerde sıklaşmaya başladı bu hata. İşletim sistemi ile kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum. Pc özelliklerim çok iyi. i7 işlemci 1gb ekran karı 4gb ram. Donanımsal bir problem olduğunu sanmıyorum ki bu sorunu gördüğüm kadarı ile bir tek ben yaşamıyorum. Şüphelendiğim birşey var acaba işletim sistemi ile ilgili bir sorun mu acaba. Ben windows 7 ultimate kullanıyorum. Diğer hata alan arkadaşlar da işletim sistemlerini yazarsa memnun olurum.

dhamir
09-01-2012, 13:48   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: outedpost  
TTNET tek şifre çıktığı zamanlar da bununla ilgili olarak yeni sürüm indirmemiz gerekti. Belli oluyor ki giriş yaptığımız yerde ttnet tek şifre ile giriş yapabilirsiniz yazısından başka bir fark yok. Ama yüklediğimden beri sizinde belirtmiş olduğunuz soruna yakın sorunlarla karşılaşıyorum. 5 dakika bile izlemeden oturum sonlandırılmıştır hatası alıyorum sonra kapata tıklayıp tekrar oturum açtığım zaman "servise ulaşılamıyor. lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." yazısı ile karşılaşıyorum. Tivibu'yu komple kapadıktan sonra tekrar açıyorum. 5 dakika aralarla hata kendini yineliyor. Hatta 5 dakika bile sürmüyor.

- Tivibu'yu silip yükledim; olmadı
- Tekrar siteden tivibu web'i indirdim; olmadı
- Pc'ye format attım; olmadı

Ne yaptımsa sorunu düzeltemiyorum. Özellikle bu son günlerde sıklaşmaya başladı bu hata. İşletim sistemi ile kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum. Pc özelliklerim çok iyi. i7 işlemci 1gb ekran karı 4gb ram. Donanımsal bir problem olduğunu sanmıyorum ki bu sorunu gördüğüm kadarı ile bir tek ben yaşamıyorum. Şüphelendiğim birşey var acaba işletim sistemi ile ilgili bir sorun mu acaba. Ben windows 7 ultimate kullanıyorum. Diğer hata alan arkadaşlar da işletim sistemlerini yazarsa memnun olurum.

Tekrar söylüyorum çözümü iyi dinleyin :)

Tivibunun sorunsuz çalıştığı bir bilgisayar bulun ve o bilgisayardaki setup dosyası'nı kendi bilgisayarınza koplayayın -ben flash bellek kullanarak kendi pcme aktardım- ve setup dosyasını çalıştırın kurun, bu kadar.
Kolay gelsin.

outedpost
10-01-2012, 01:24   |  #16  
Taze Üye
2 mesaj

Ama dostum etrafımızda ki herkes tivibu kullanmıyor. Madem öyle o sorunsuz çalışan setup dosyasını yükle paylaşım sitelerine bizde indirelim.

Kapalı Hesap (200174)
10-01-2012, 04:55   |  #17  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

TİVİBU SORUNLARINA KÖKTEN ÇÖZÜM....
Şimdi ben her zaman söylerim yine söleyecem tivibu ttnet'in insan'ları daha iyi yolmak için kullandığı bir yan uygulama bir zamanlar bende abone oldum bedava dediler..
Aradan biraz zaman geçti faturalarda gözle görülür bir yükselme başladı bayiye başvurduğumda ise oradaki görevli tivibu ya abone olmuşsunuz ondan yükseliyor deyince,bende hani bedava demiştiniz cevabını verince 
Cevap şu Bedavasını bulursan bizede söle Gülüş abartma yok adam bunu söledi
Gittim 190 tl'ye tv Kartı aldım 430 yabancı 289 yerli kanal çekiyor hemde çanak anteni bilgisayar üzerinden yönlendiriyorum sen uydunun yönlerini belirtiyorsun çanak annten oraya dönüyor...
Tivibu sorunları ve faturalarından kurtuldum..
(sınırsız net olduğu halde tivibuya abone oldumda 80 tl fatura ödediğimi bilirim)
Yayınları istediğim kalitede izliyorum bu arada
Lig tv Bayilerine danıştım..Lig tv şöyle uygulama yapıyormuş sinyali cihaza göndermiyor karta gönderiyor %40 indirimli diğerlerinden...
Bu arada arkadaşlar 5 D kalitesinde film,futbol izleyebilmem için projektör lazım şöle sağlamlarından ve kalitelilerinden projektör bilen varsa önerirseniz sevinirim..

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (191432) ~ 10 Ocak 2012 05:05
emoapache
20-12-2012, 22:07   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

Tivibu player a masa üstünde sağ tıklayıp: Uyumluluk sorunu giderme seçeneğinden sorunlarınızı giderin....

hanzelize
04-09-2013, 11:33   |  #19  
Taze Üye
1 mesaj

Ben de aynı problemi yaşıyordum. Bilgisayarımın tarihinin ileride olduğunu fark ettim, geri aldım tarihi ve problemim sonlandı.

hareketly
22-06-2016, 02:03   |  #20  
Taze Üye
1 mesaj

teşekkürler dostum

terry82
24-01-2017, 19:54   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

https://www.microsoft.com/tr-tr/store/p/tivibu/9wzdncrfhwjr
hem tablet hem noebook hometech win 10 kullanıyorum tivibu indir izle çalışmadı hata verdi
şimdiki üstteki linkten indirdim önce hata verdi 2 gün sonra öylesine açtım giriş sağladı ve izleyebiliyorum
silverlight eklentisini sildim tivibudan indir izleyi indirip tivibu plugin 3.0 tivibuyla birlikte geliyo indir izleyi
silip plugin 3.0 ı silmedim ve şimdi çalışıyo vallla açıkçası bunun için 4 gün falan uğraştım ayrıca
hotsild proramı açıkken veya açılışta çalıştırılıyorsa yine tivibu çalışmıyacaktır bu yüzden çıkış yapmalısınız
hepimizin sorunu  eski tivibu player arayüzü çok çok iyiydi şimdi batırmışlar....
benim elimden gelen bukadar arkadaşlar...masaüstünde de sılver eklentisiyle  çalışabileceğini düşünüyorum..:)) veya silmeniz gerekecektir :))