Toolbar Sorunu

HPQ-User
15-01-2009, 00:06   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

0904 sormuş:
Merhaba;

Bugün giveawayoftheday.com'dan günün bedava yazılımı olan textaloud2 adlı programı indirdim ve bilgisayarıma kurdum. Kurulum sırasında farketmeden full install bölümünü tıkladım ki bu da firefox'a, ie'ye, outlook'a toolbarların da yükleneceği anlamına geliyormuş. Programdan memnun kalmadım, kalıp kalmamam önemli değil gerçi, neyse programı your uninstallerla kaldırdım. Toolbarları kaldırmak için bir opsiyon(uninstall dosyası vs.) yoktu. Herhalde programı kaldırınca kalkarlar diye düşündüm. Fakat firefoxu açtığımda farkettim ki toolbar yerinde sapasağlam duruyor. Şu şekil;

Ne program ekle/kaldır'da ne your uninstallerda bu toolbarla ilgili bir uninstall dosyası yok. Biliyorum Firefox<Görünüm<Araçlar bölümünden yanındaki ticki kaldır, gözükmeyecektir diyeceksiniz ama ben firefox araçlarımda böyle bir toolbar seçeneğini görmek istemiyorum. Ayrıca bu programın hiçbir kırıntısını bilgisayarımda görmek de istemiyorum.

Aydınlatılmayı bekliyorum. Nasıl kurtulabilirim?
Şimdiden çok teşekkürler.

Not: Windowsun arama motoruna textaloud yazıp aratınca, bilgisayarda birşey bulunmadı.
Not2: İnternet explorer 7 bu illetten kurtulmuş gibi görünüyor, programı kaldırdıktan sonra ie'de toolbar falan göremedim. ie'nin araçlarına, eklentilerine vs. baktım, hiç bir yerde yok, benden bu kadar iyi saklanmış olamaz herhalde diye umuyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2515

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506)

Banned
15-01-2009, 00:15   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

regedite bir göz at arkadaşım oradan programla ilgili her şeyi sil İE'de herhangi bir kalıntısının kalmasını istemiyorsan(gerçi sorun yok demişsin ama)Advanced SystemCare programından güvenlik<İE güvenliği yardımcı<İE araç çubukları kısmından istemidiğin bütün toolbarları kaldırabilirsin.ayrıca revo programıylada bu toolbarları görebilirsin.sistemindeki program artıklarını temizlemek için ccleaner,Advanced SystemCare,tune up ve Glary Utilities programını öneririm sana.

vistada yol aynımı bilmiyorum ama başlat<çalıştır<regedit<HKEY_LOCAL_MACHINE<SOFTWARE<Microsoft<Windows<CurrentVersion<Uninstall<buradanda kontrol edip o programa ait kalıntıları varsa silebilirsin.

Son Düzenleme: Kylie ~ 15 Ocak 2009 00:31
bwhiteb
15-01-2009, 00:16   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

aynı sorun bende de wardı ben araç çunuklarından kapattım çok büyük sorun ise sizin için sistem geri yükleme yapın o programı kurmadan ki zmana dönün çok geri bi tarih degilse bu yöntemi kullanabilirsiniz