TOP 10: Filmi yapılması gereken 10 oyun

CHIP Online
17-10-2008, 05:05   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Filmin oyununu yapma devri geride kaldı; şimdi moda oyunun filmini yapmak. İşte bizim önerilerimiz.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/TOP- ... n-10-oyun_9171.html

Resimlerle: TOP 10: Filmi yapılması gereken 10 oyun

Birçok oyun sever "keşke şu oyunun filmini yapsalar" cümlesini sık sık kuruyor olmalı. Bazı oyunların dünyaları ve karakterleri o kadar detaylı ve dikkatli bir şekilde tasarlanıyor ki, oyunlar da neredeyse birer sanat eseri konumuna yükselebiliyor.

Tarih boyunca filmlere dayalı oyunlara alışmışken, son zamanlarda oyunlardan yola çıkılarak yapılan filmler sıkça karşımıza çıkmaya başladı. Alone in the Dark'tan Max Payne'e kadar birçok popüler oyun, başarılı veya başarısız bir şekilde beyaz perdeye aktarıldı.

Biz de henüz Hollywood'a ulaşamayan, ancak mutlaka filmi yapılması gereken 10 oyunu bir araya getirdik. Galerimize buyurun...

Tüm konu: TOP 10: Filmi yapılması gereken 10 oyun

Resimlerle: TOP 10: Filmi yapılması gereken 10 oyun

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Listeye itirazım var, çünkü...

ErsinX
17-10-2008, 08:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
167 mesaj

Bence Hitman ve Max Payne de bu listede olmalıydı

Son Düzenleme: ErsinX ~ 17 Ekim 2008 09:13
gelefsane
17-10-2008, 15:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
353 mesaj

listenin en az yarısına itirazım var.5 tanesi hakediyor ama geri kalan bes tanesinin ismini bile duyan olmamıştır.oyuncular haklılar isimlerini duymamakta:çünkü piyasa da red alert varken medieval totl war varken ne gerek var diğer saydığınz beş oyuna.hani red alert ben göremiyorum.onun ihmal edilmesi bence çok yanlış olmuş.oynayanlarına sorun oyun sırasında hep bu oyunun filmini mutlaka hayal etmişlerdir.ben dahil...

frozen
17-10-2008, 16:11   |  #4  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

red alertte ben film olabilecek bir konu göremiyorum. bilindik sıkıcı savaş filmlerinden birisi olurdu ancak.
Gta nın film olması biraz saçma olurdu sanki. özendirici bir film olmaktan kurtulamaz.
Assassin's Creed süper bir tercih olabilirdi gerçekten. Benzerine rastlanmamış bir film.
Crysis çok gereksiz bilindik amerikan filmlerindeki süper güçlü tiplemeler gibi kalırdı. Rambo - The Nano Suite fln gibisinden bir isim.. hayal edebiliyorsunuz dimi sonucunu..
Half-life da biraz sönük kalabilirdi. Bilindik şeyler hepsi zaten.
Metal Gear Solid konusu ve geçmişi çok etkileyici bir seri ama bu film hayata geçecek olursa başında mükemmel bir yönetmen ve sahne seçici olmak zorunda. aksi takdirde çok saçma olabilir. Tabiki Karizmadan öte bir başrol oyuncusu.

DeePBluESeA
17-10-2008, 17:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
281 mesaj
ErsinX
Bence Hitman ve Max Payne de bu listede olmalıydı
Zonk birisi zaten çıktı diğeri de gün sayıyor

DeePBluESeA
17-10-2008, 17:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
281 mesaj

ama tabiki de metal gear solid e itirazım olamaz :)
Devil May Cry süper olurdu
Crysis in filminin yapılacağı söyleniyor

Fattur
17-10-2008, 17:44   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

https://www.chip.com.tr/galeri/T ... -10-oyun_610_9.html

--
Half-Life'ın yaratıcısı Valve, gerçekten de zengin bir bilim kurgu evreni yaratmayı başardı. Half-Life'ın evreninin orijinal bir tarafı da, sadece teknolojiye ve lazer tabancalarına dayalı değil, manevi bir tarafa da sahip olması. Alyx, Eli, Barney ve tabii ki Gordon Freeman gibi inandırıcı karakterler ile Half-Life birçok Hollywood filminden daha fazla derinliğe sahip olabilir. Tabi başkarakterin tek kelime etmemesi senaristler için problem yaratabilir.
---
Tabi başkarakterin tek kelime etmemesi senaristler için problem yaratabilir
--
işte bu bu oyun bence 1. olmalıydı.ayrıca bir de türk yapımı re2 özentisi gibi duranşu kabus22 adlı oyunu da yapabilirler.Birçok kişi beğenmese de filmi ilgi çekici olabilir....

StatioN
17-10-2008, 20:39   |  #8  
Yıllanmış Üye
379 mesaj

ohoo nerde GOD OF WAR??? prince of persia?call of duty modern warfare? Gears Of War? Frontlines? ve aklıma gelmeyen sabah kadar uyutmayan oyunlar?

Son Düzenleme: StatioN ~ 17 Ekim 2008 20:50
Reborn91
18-10-2008, 12:42   |  #9  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

Allah allah... Tbiki İtirazım var.

Assassin's Creed'e laf yok. Oldukça orjinal, oynadıkça açılan bir hikayesi var.
MGS'yede laf yok.
Crysisten güzel aksiyon filmi olur.

Ancakkkkkkkk...

Bu listede BIOSHOCK nerede sorarım size???

Son yılların en iyi hikayeli oyununu niye koymadınız bu listeye?

Okyanusun altında kurulan, ütopik bir şehir. Daha girişte sıradan gibi gorunen, fakat içine girdikçe türlü türlü olayların yaşandığı, daha son bölüme kadar doğru düzgün hiçbirşeyi anlamadığınız, sürekli merak ettiren, sürekli korkutan, sağdan soldan big daddynin ayak seslerini duydugunuzda tırstıgınız,Muhteşem bir oyun ve hikaye...

Sizce BIOSHOCK bu listeye girmeyi haketmedimi?

samsamsa
18-10-2008, 19:48   |  #10  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

Listeye itirazım var, çünkü Red Alert 2 yok..Red Alert in de film yapılabilecek oyunlardan oldugunu sanıyorum.ki bence öyle..çok mazi bir oyun oldugu gibide çok tutulmuş bir oyun..:))

Sizcede Red Alert serisi bu listede yerini hak etmedi mi ?

carpediem23
21-10-2008, 15:45   |  #11  
Yeni Üye
33 mesaj

max payne zaten sinemalarda :D ama fahrenheit ın film i kesinlikle olmalı çünkü o bir sanat eseri:)

emrahsii
17-03-2010, 13:38   |  #12  
Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: samet713  
Listeye itirazım var, çünkü Red Alert 2 yok..Red Alert in de film yapılabilecek oyunlardan oldugunu sanıyorum.ki bence öyle..çok mazi bir oyun oldugu gibide çok tutulmuş bir oyun..:))

Sizcede Red Alert serisi bu listede yerini hak etmedi mi ?

kesinlikle katılıyorum muhteşem bir seri çıkar bu oyundan ama iyi yapılırsa tabiki :)