Toplama Bilgisayar VS Marka Bilgisayar

Kapalı Hesap (153334)
14-03-2011, 20:48   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Arkadaşlar toplama bilgisayar ile marka bilgisayarın arasındaki farklar nelerdir performans farkı varmıdır teknik ve parça sorunları uyumluluk ve yazılımsal konudan hangisi iyidir lütfen bilgili ve deneyimi olmuş insanların yorumları ile birlikte oyunu alalım.

Neden toplama bilgisayar almalıyız ?

Neden marka  bilgisayar almalıyız ?

Detaylı bir şekilde yorumlarınız bekliyoruz.

firaristt
14-03-2011, 20:57   |  #2  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

Hız olarak:

Toplama: Ferrari'nin sınırlamalar olmadan yapmayı planladığı F1 aracı
Hazır(Marka): Sokakta hergün gördüğün Toşaf (şahin)

fiyat olarak aynı paraya alınmış bir toplama bilgisayar bütçeye göre marka bir bilgisayara %200-%300 fark atabilr. 2000TL'lik bir sistemde toplama pc ile bütün oyunları 1920x1080'de max ayarlarda 4xAA ile akıcı bir şekilde oynayabilirken, marka pc'de aynı oyunu 1680x1050 AA kapalı high ta 30fps'i anca alırsınız...

Kapalı Hesap (153334)
14-03-2011, 21:12   |  #3  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: firaristt  
Hız olarak:

Toplama: Ferrari'nin sınırlamalar olmadan yapmayı planladığı F1 aracı
Hazır(Marka): Sokakta hergün gördüğün Toşaf (şahin)

fiyat olarak aynı paraya alınmış bir toplama bilgisayar bütçeye göre marka bir bilgisayara %200-%300 fark atabilr. 2000TL'lik bir sistemde toplama pc ile bütün oyunları 1920x1080'de max ayarlarda 4xAA ile akıcı bir şekilde oynayabilirken, marka pc'de aynı oyunu 1680x1050 AA kapalı high ta 30fps'i anca alırsınız...

http://www.alienware.com/

Bu siteleride gez biraz bak bakalım senin şahinin ferrarinin içinemi kaçmış.Sen elle topluyon adamlar arge ile para harcayıp bir araya getiriyorlar.Televizyonunda parçaları elektronik magzalarda mevcut ama kimse toplama televizyon almıyor gidip parayı basıp marka alıyor 600 hz led tv süper çözünükler diyince insanın marka alası geliyor.Peki bilgisayar denince neden toplanan bilgisayarları markadan daha iyi oluyor çözemedim ama saygılıyım düşüncelerine baştaki şahini saymazsak.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 14 Mart 2011 21:17
firaristt
14-03-2011, 21:16   |  #4  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

AlienWare Area en üst model 8000TL'i geçik fiyatı var, ondan çok daha güçlü bir toplama bilgisayar 5000-6000TL arası tutuyor. buna da yanlış diyenin aklında sorun olduğunu düşünürüm...

Kapalı Hesap (153334)
14-03-2011, 21:20   |  #5  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
AlienWare Area en üst model 8000TL'i geçik fiyatı var, ondan çok daha güçlü bir toplama bilgisayar 5000-6000TL arası tutuyor. buna da yanlış diyenin aklında sorun olduğunu düşünürüm...
AlienWare bir bilgisayarı senin topluyacağın 2 bilgisayara esit de oyüzden o fiyatta millette para var bizim gibi gidip çapulcu bilgisayarı toplamıyor arge harcanmış en üst düzey bilgisayarları kafa yormadan evine aliyor gönül rahatlılıgı ile kullanıyor avrupa amerika formlarında bi yaz benim 6000tl toplama bilgisayarım var arkadaşdada AlienWare Arena var benim ki daha iyide de al cevabını.Ben aplle yada sony taraftarı değilim ama en üst düzey sony veya apple laptopla kendi topladıgın laptobu kıyasla beyninde.Kıyaslayamadıysan ben yardım ederim.
Çinlilerde marka üretiyor xxxnokia sQny falan filan en basit örnegi cep telefonu nokia nın bir sürü kopyasını üretmişler ama nokia ile alakası yok.Her aldığınız ikinci el parça devlet bandrolü  ve vergisi ödenerek satın alınmış ürünler olmayabilir her yerden toplama alınmaz bilindik ve güvenilir yerlerden bilgisayar toplanır telefonun kaçağını yapan çinli ekran kartının ram ve ramin mi korsanını yapamaz.Güvenilir yerlerden toplama yaptırınız.Garantisiz iş yapmayınız sonra başınız ağrır.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 14 Mart 2011 21:29
firaristt
14-03-2011, 21:26   |  #6  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

Tamam buyur aç konuyu.. AlienWare kendi anakartını mı üretiyor? Kendi ramini mi üretiyor? Kendi işlemcisini mi üretiyor? hayır sadece gösterişli bir kasa içine iyi bir soğutmayla beraber düzgün bir sistem kuruyor %60da karmarjı koyuyor satıyor..

4000$= ~6300TL yapıyor 1.58dolar kuru ile. aynı paraya alınabilecek toplama bir kasa AlienWare'ı havada karada (nerde istersen) ezer geçer... hemde 5500TL'e suyunu bile çıkartıcak sistem kurulabilir...

i7 960                                        vs                            i7 2600K
İyi bir anakart (x58 LGA 1366)      vs             Asus Sabertooth veya Asus P8P67 Pro
HD 6870 CF                                vs                           HD6970 CF
6GB 1600MHz ram                      vs                     8GB DDR3 1333MHz CL7 LV ram
2x1TB raid                                 vs        4x1TB HD103SJ raid0+1.5TB AData Nobility USB 3.0
sıvı soğutma                              vs                            sıvı soğutma
700-850Watt psu                        vs                  800Watt 80+Gold 12V 65A psu
24xDWD-RW                              vs                          22xDWD-RW
Dev gibi gürültülü bir kasa           vs     HAF X(sıvı soğutma olacağından ön tarafa HDD'ler için 20cm fan)
Onboard ses kartı                       vs                 Creative 7.1 X-Fi Sound Blaster
AlienWare klavye mouse             vs            Razer DeathAdder mouse Lycosa Klavye

hangisi daha iyi sen karar ver.... Eğer hala AlienWare daha iyi diyorsan lütfen başka bir forumda şu konuyu aç.

Not: Millet gülmekten hastaneye gidicek farkındamısın bilmiyorum ama hatırlatayım yinede.

Son Düzenleme: firaristt ~ 14 Mart 2011 21:44
Kapalı Hesap (153334)
14-03-2011, 21:34   |  #7  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Tamam buyur aç konuyu.. AlienWare kendi anakartını mı üretiyor? Kendi ramini mi üretiyor? Kendi işlemcisini mi üretiyor? hayır sadece gösterişli bir kasa içine iyi bir soğutmayla beraber düzgün bir sistem kuruyor %100de karmarşı koyuyor satıyor..
Microsoft xbox 360 ve Sony Ps3 de kendi parçalarını üretmiyor hangi firma %100 kendi parçasıni bilgisarını laptobunu üretiyor.
Burdaki Fark ne özel olmasının artısı ne Harcanan Argeler Sony Samsung Tosiba Hp Casper Beko bunlar boş beleş markalarmı hayır bunlar sürekli üretken ve yeni buluşlara imza atan firmalar.Ve sistemlerini özenerek toplayan firmalar devletler bile kendi bilgisayarları toplamaz hep marka bilgisayar satın alır git tüm devlet kurumlarına bak niye yüksek performanslı uzun ömürlü uyumlu oldugundan.Arkadaşım bukadar marka neden var ozaman herkez kendi işini yapsaydı markalara ne gerek vardı.Pantahene pro v kullanma git sabun tozundan şampuan yap (toplama sampuan) Windows 7 kullanma oda bir marka git kendi işletim sistemini yap.Gidip sony tv alma git lehim makinesi al parçalarını topla kendi tv yap.Pazardan meyve alma git kendi meyveni ek.Arkadaşım herşey marka.Markasız bişey varmı.Adamlar milyarlar harcıyorlar bir marka nin argesine en basit bir sony laptobun pil ömrü ekranı tuşları inceligi ekonomisi düzeni ses sistemi aklına gelen bütün parçalarına arge gidiyor.Ekran nvidia dan alınıyor nvidia arge harcamazsa nasıl yeni nesil ekran kartlarını çıkartır sony satar.Biraz düşün...

Seni bir arkadaşım var ona benzetiyorum gerçektende komik birisin.
2 sene önce Arkadaşım kendi müzik sistemini yapmaya karar verdi.Marangozda büyük suntalar kestirdi 4 tane kabin çıkardı.4 tane elektronik mağzasından kabin satın aldı ve stk lı anfi satın aldı.Sözde sinema sistemi kuracaktı.Kurdu sistemini tv ve dvd side hazırdı tüm bağlantıları yaptı geçtik matrix izlemeye.Asansör bölümüne kadar ne yalan söyliyim güzel gidiyordu son ses asansör düstü neo trinity yukarı asansör aşşagı patttttt diye bir ses geldi.Ben şaşırdım mükemmeldi patlama sesi sonra ses tamamen kısıldı cızırtılı geldi.Kabinleri alğımız yere götürdük patlayan asansör efekti değilmiş kabinlermiş.Sonra baya bir uğraştı taki gidip adam gibi logiteck marka ses sistemi alana kadar.Ondan sonra ev sinemasının nasıl bir şey olduğunu anladı.
Senin toplama bilgisayarında böyle (her toplama bilgisayar değil) seninki.Adamlar kabinler son ses açıldıgında ohm ve toplam akım gücünü bilgisayarla hesaplıyor o sistemin anfisi  kabinleri ona özel oluyor.Böylece kaliteli ses deneyimi yaşıyorsunuz.Ama sen elle topladıgında Şansına sistemini doğru toplarsan ne mutlu sana AlienWare kadar olmasada iyi performans alırsın ha bide parçaları aldığın yer çok önemli çünkü işlemcinin ramın bütün bilgisayar parçalarınında yan sanayisi var. 

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 14 Mart 2011 22:00
firaristt
14-03-2011, 21:48   |  #8  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

Devlet dairelerinde pc'leri devlet alır ve bütün sistemler hazır değilde toplama alınsa o pc'leri kurmak hazırlamak vs. uzun sürecektir, devlet dairelerinde hazır pc kullanılır. Dediğin doğru olsaydı şuanda kimse toplama pc almazdı ;) sitelerin test sistemleri hep aynı olur hepsi hazır pc alırdı. Toplama pc en yüksek stabilite, en yüksek performans ve en yüksek uyum için tercih edilir. 700-800TL'lik sistemi toplama alırsanız fark etmez ancak 2000TL ve üzerinde toplama açık ara önde.

Kapalı Hesap (153334)
14-03-2011, 22:05   |  #9  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Senin toplayacağın (özellikle senin) 2000tl lik bilgisayar bundan bile performanssız olur.
http://www.dell.com/us/p/alienware-aurora-r3/pd.aspx

Evet Kabul ilk 1 2 ay süper hızlı gider birden bire Chip formlarına şunu yazarsın "Arkadaşlar Lütfen Biri Bana Yardım Etsin" Seve seve sana yardımcı oluruz.
Doğruyu söyle sen hiç hayatında marka masaüstü marka dizüstü aldınmı.?
Ozaman bu hp de sony de dell de tosibada ve dünyanın diğer büyük markaları boşu boşuna bilim adamı çalıştırıyor boşuna mühendisler teknisyenler haybeye para alıyorlar senin dediğine göre.Uyan artık kendi ağzınla söyledin ferrari şahin ikiside birer marka toplama bir marka gurubuna girmez uyannnnn.....Bigisayarın bozuldumu elinle topladın ayağınla gidip geze geze parçalarını garantiye göndericen oda her firma bedavaya göndermiyor bi arkadaşın sata 2 hdd bozuldu garantiside vardı ama adam kargo parası istedi dispiritor firma şurda diye.Ama markada servis evinden gelip alıyor.Sen toplama bilgisayarda baya iyisin herhalde.Bana bir leptop toplasana ama pili 16 saat dayanıcak işlemcisi çok tasaruflu olsun.Pardon ya senin kendine 5 sene önce topladığın marka bilgisayarı görmedim sorry.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 14 Mart 2011 23:03
Justhobi
14-03-2011, 23:52   |  #10  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

@DETROID_35
Deyindigin noktalar mantıklı fakat şunu yanlış düşünüyosun toplamanın avantajları birazcık farklıdır mesela wındows çökugunde kendın kurabılırsın ama marka pcde yapamazsın ılla servıse gonderıceksın en az bır hafta benım 15 dk da yaptıgım senı adamların 1-2 haftada yapması bnm zoruma gidiyor oyle kapıdan alan servıs hangısı? casper exper lenovo ? hıc bırının bole bı servısı yok artı aldıgın sistemde +200 windows parası odersın onun yerıne bır parçana upgrade yapabılırsın
şu konuyuda düşün istiyorum marka pclerın çalştırdıgı muhendısler dıyorsun adamların hangı parçasını muhendıslerı uretıyorkı ben söylıyım hiç adamların tek işi parçaları toptan almak montaj yapmak bir montaj için mühendis çalışmaz dimi kendilerinin kattıkları ne varkı bır artıları yok sadece isimleri var markalarının ardına gizleniyrlar

SüRmenaJ KaOSs
15-03-2011, 10:24   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

Harbi gülüyorum yorumlara :D
Demekki birşey bilemesek adamlar bizi kandıracak firarist ? :D

SüRmenaJ KaOSs
15-03-2011, 10:24   |  #12  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

firaristt
15-03-2011, 14:07   |  #13  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

Notebook'larda öyle bir seçiminiz pek yok.Ama isteiğiniz parçaları seçme imkanınız anca Alienware veya Monster notebooklarda var. Ki onlarda normal notebooklar değil...

şuanda kullandığım sistem 4yılını doldurdu ve zamanında 250TL gibi bişey tutmuştu (işlemci-anakart-ram-psu). notebook'uma da takılma çünkü 300TL'e o özelliklerde bir notebook almanıza imkan yok(pili biraz az gidiyor ama notebook'u kullanan ben değilim o yüzden bana bir sorunu yok). ayrıca 3GB DDR2 ram var o notebookta ki pedere yeterde artar ;) Aynı konuyu daha düzgün bir forumda aç cevaplar benim dediğim gibi çıkacaktır. %90toplama %10 hazır ;) kendi açtığın anket cevabı vermeye yeter ;)

yaşını düzeltirsen iyi olur ;) 111 değilde 11 olmasın o?

Kapalı Hesap (128169)
15-03-2011, 15:04   |  #14  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

Ben o gün bir DELL masaüstü bilgisayara bastım sadece kasa ile 9000 TL . Aynı sistemi bir siteden topladım ve 3000 TL etti. Aradaki farkı görebilirsiniz fiyatla :)

saslove1984
15-03-2011, 15:49   |  #15  
Yıllanmış Üye
463 mesaj

hazır pc ile toplama pc arasındaki tek fark birilerinin  pek birşey  bilmeyip markaya para vermesidir ha o dediğiniz alien falan ise türkiye şartlarında çok nadir alıcısı olduğundan konuya bence boşuna dahil edilmiş şu forumda daha 3000 lirayı aşkın bir pc toplayacağım arkadaşım bi el atarmısınız diyen  görmedim. zaten o kadar parası olan burada danışacağına gider bi marka alır hızı yada performansı ile değil markası ile hava atmaya çalışır. sonuç olarak ie kısa yoluna google yazıp anasayfası google olmayınca facebook diye nereye yazacağım diyen kişiler varken, ona toplama pc al demek biraz abese kaçar. bilgisayardan anlayan bilen toplar, anlamayan vatandaş da gider bi marka alır. kalp kırmaya gerek yok

rap1997
15-03-2011, 17:33   |  #16  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
737 mesaj

tabiki toplama sorulması bile saçma xD

Kapalı Hesap (153334)
15-03-2011, 19:28   |  #17  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Kedi uzanamadıgı ciğere pis dermiş sizin gibi insanlar yüzünden korsan artıyor.Belli başlı bilindik parça satan yerlerden toplama bilgisayar toplamıyorsunuz amerikadan kaçak yolla ülkemize giren parça satan insanlar  mevcut.Gidin toplamanızı bilindik firmalardan toplayın.
Sizin gibi insanlar herzaman en iyisini bildigini zanneder ama aslında cahilikten başka bişey değildir bu.Neden laptoplarınızıda elinizle toplamıyorsunuzda gidip lenevo tosiba sony casper alıyorsunuz.Madem çok biliyorsunuz kendiniz neden toplama toplamamışsınız da gidip marka almışssınız.2 sene içinde sizin gibiler benim dediğime geliyor.Windows 7 ilk çıkacağına yakın media player 12 de dolby olacak oyunları konsol gibi çalıştıracak windows xp gibi seri olacak dedik ozmanlar adı lazım değil ve diğer cahil gurubu "sen bişeyden anlamıyorsun windows 7 vistaya benziyecek" binlerce kelime döktüler şimdi ise sesleri çıkmıyor çünkü dediklerimin çıktıgını gördüler.Şimdi ben bunları söylemedim diye inkar ederler.Sizde benim dediğime geliceksiniz 2 sene sonra.Normal cahille ugraşmak zordur okumamıştır bişeyler anlatmazsın.Ama okumuş cahil en tehlikelisidir bişeyler bildiğini zanneder herzaman onun dediği doğrudur bu tür insanlar ülkenin gelecegine vurulan bir baltadır.Lütfen okuyun ama anlayarak okuyun birini yargılamadan önce araştırın.Bilgisayardan bir damla anlayan varsa marka bilgisayarın bir adım önde oldugunu ülkesine daha fazla vergi ödendiğini orjinal yazılımlar sunuldugunu ve 2 yıl boyunca servisinin bulundugunu bilir.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 15 Mart 2011 19:43
Kapalı Hesap (153334)
15-03-2011, 19:30   |  #18  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: M.CaN009  
Ben o gün bir DELL masaüstü bilgisayara bastım sadece kasa ile 9000 TL . Aynı sistemi bir siteden topladım ve 3000 TL etti. Aradaki farkı görebilirsiniz fiyatla :)
neden Asus N61Vg Notebook kullanıyorsun toplama alsaydın.

Kapalı Hesap (153334)
15-03-2011, 19:31   |  #19  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: rap1997  
tabiki toplama sorulması bile saçma
Bilgisayar Özellikleri

Marka / Model: TOPLAMA

İşletim Sistemi:Windows 7 Ultimate (64-bit)

İşlemci:Intel i5 760 2.8ghz turbo boost ile 3.46 ghz

Anakart:asus p7h55-m

Ekran Kartı:AMD (ATI) power color 3850 1gb GDDR2

Ses Kartı:
Internet Tarayıcı:Mozilla Firefox

Antivirüs Yazılımı:Kaspersky Anti-Virus

Topladığın bilgisayardan, Bilgisayar hakkında birşey anlamadığın belli.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 15 Mart 2011 19:42
Kapalı Hesap (153334)
15-03-2011, 19:40   |  #20  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: SüRmenaJ KaOSs  
Kandiran zamanında senin benini çelip kandırmış zaten bu bilgisayara paramı verdin toplama bide bit pazarında bile artık satılmıyor senin tarihi eser bilgisayarın.Burda kalkıp toplamayı övüyorsun topladığın bilgisayara bir bak acınacak halde bunu toplasan nolucak dökülüyor.

Marka / Model: GiGaßyte pLeksi Kasa + Fsp SaGa II 500waTT

İşletim Sistemi:Windows 7 Ultimate (32-bit)

İşlemci:AMD Athlon II x2 250 @3.75GHz 1.52volt.

Anakart:GİGABYTE MA785GM-US2H + hyperx 2*2Gb DDr2 1066 cl5

Ekran Kartı:nVidia ZOTAC GTS 450 @ 1GHZ !!!

Ses Kartı:ati 7.1

Internet Tarayıcı:Mozilla Firefox
Antivirüs Yazılımı:NOD32 (Eset)

annihilator
15-03-2011, 20:03   |  #21  
Yeni Üye
29 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Kedi uzanamadıgı ciğere pis dermiş sizin gibi insanlar yüzünden korsan artıyor.Belli başlı bilindik parça satan yerlerden toplama bilgisayar toplamıyorsunuz amerikadan kaçak yolla ülkemize giren parça satan insanlar  mevcut.Gidin toplamanızı bilindik firmalardan toplayın.
Sizin gibi insanlar herzaman en iyisini bildigini zanneder ama aslında cahilikten başka bişey değildir bu.Neden laptoplarınızıda elinizle toplamıyorsunuzda gidip lenevo tosiba sony casper alıyorsunuz.Madem çok biliyorsunuz kendiniz neden toplama toplamamışsınız da gidip marka almışssınız.2 sene içinde sizin gibiler benim dediğime geliyor.Windows 7 ilk çıkacağına yakın media player 12 de dolby olacak oyunları konsol gibi çalıştıracak windows xp gibi seri olacak dedik ozmanlar adı lazım değil ve diğer cahil gurubu "sen bişeyden anlamıyorsun windows 7 vistaya benziyecek" binlerce kelime döktüler şimdi ise sesleri çıkmıyor çünkü dediklerimin çıktıgını gördüler.Şimdi ben bunları söylemedim diye inkar ederler.Sizde benim dediğime geliceksiniz 2 sene sonra.Normal cahille ugraşmak zordur okumamıştır bişeyler anlatmazsın.Ama okumuş cahil en tehlikelisidir bişeyler bildiğini zanneder herzaman onun dediği doğrudur bu tür insanlar ülkenin gelecegine vurulan bir baltadır.Lütfen okuyun ama anlayarak okuyun birini yargılamadan önce araştırın.Bilgisayardan bir damla anlayan varsa marka bilgisayarın bir adım önde oldugunu ülkesine daha fazla vergi ödendiğini orjinal yazılımlar sunuldugunu ve 2 yıl boyunca servisinin bulundugunu bilir.
Size karşı hiç bişi demeden fikrini savunan insanlara cahil kelimesiyle itham etmeniz hiç doğru değil.Kaldı ki tartışma ortamı şuan.Karşılıklı seviyeli şekilde fikirlerin savunulması lazım.Tartışmayı beceremiyorsanız böyle konular açmayınız...

Ayrıca diğer mesajınızda birisinin toplama pcsi için laf etmişsiniz nerden biliyorsunuz ne zaman topladığını/topladığı zamanki bütçesini/topladığı zamanki en yüksek teknolojiyi.Belki o kendi yettirebildiği bütçesi ile zamanında toplayabileceği en iyi bilgisayarı topladı ne biliyorsunuz?Bit pazarında satılıyor demişsiniz de sizin o çok savunduğunuz marka pc lerden biri olan alienware'nin en pahalı en sağlam pcsi bundan 3-5 sene sonra ne olacak diye düşünüyor musunuz?

Jazz13
15-03-2011, 20:09   |  #22  
Yeni Üye
28 mesaj
senin toplama kasa anlayışın ne bilmiyorum ama şöyle söyliyim: herhangi bir hazır kasanın parçalarını git vatandan al kendin kur (vatanın korsan ürün sattıgını sanmıyorum), öyle bile daha ucuza gelir. ama bence toplama bilgisayarı tercih etmen için sebep istediklerine yönelik birşey hazırlayabilecek olman. hazır kasalarda her parça istedigin özellikte olmuyor genelde. çok iyi bir ekran kartına ihtiyacın var diyelim, hazır kasalarda aradıgın ekran kartını buldugunda fiyata bakıyorsun en az 5000tl (alienware gibi). alienware kötü diyen saçmalamıştır, alienwareden daha iyi bir kasayı daha ucuza toplayamazsın diyen daha fazla saçmalamıştır. sırf işlemcilerde bile: http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html performansı başka bir karttan daha iyi olup yarısından ucuz olan bir model buldugunda toplamanın daha mantıklı oldugunu anlarsın.

Justhobi
15-03-2011, 21:01   |  #23  
Üye
59 mesaj

arkadaşlar burası bilgi forumu bilgi alış verişi için ben biliyorum havasına girmeyin hepinizin bilgi yanlış olabilir detroid nickli arkadaşında mantıklı yanları var bunları küçümseyerek kendini üstün görerek degilde sevgi saygı çevresinde yparsak daha kaliteli bilgi alış verişinde bulunuruz lütfen

Kapalı Hesap (153334)
15-03-2011, 21:58   |  #24  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Simdi beni anlamayanlar ileride ne demek istedigimi anlacaklar.Bundan sonra herkez ne isterse onu toplasin sonra islemcim agir oyun takiliyor arkadasin p4 benden daha stabil diyip kendinizi avutursunuz.Bilgimi ve tucrubemi size sundum ben marka kolik degilim.isteyen istedigini toplasin.

Kapalı Hesap (128169)
15-03-2011, 23:24   |  #25  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj
neden Asus N61Vg Notebook kullanıyorsun toplama alsaydın.
O zamanlar notebooklara karşı ilgim baya fazlaydı. Pek çok bilgim yoktu bilgisayarlar hakkında ama yazın toplayacağım bi tane :)