Toplama pc alacağım tavsiye

Kapalı Hesap (153334)
10-02-2014, 16:39   |  #76  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
Gel oyna her zaman dedim sana davet ettim cürret edemedin. Lafının arkasında değilsin (mecazen).

Hangi lafımın arkasında değilim.Ispatla.Haydi hotri meydan...Herkez chip deki herkez adminlerde dahil.DETROID_35 örnek "sen önceden inteli savunuyordun şimdi neden döndün" desinler tokadı yesinler.

Kapalı Hesap (153334)
10-02-2014, 16:41   |  #77  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Değilim Pankreas'la çok yazıştık biz. Adminler IP'leri kontrol edebilir. Ama öyle inanıyorsan öyle inan. Fikrin değişmiyor.

Onun yolundan gidiyorsun ozaman sonun hiç iyi değil.Bişeyi bilmiyorsan sus iddalaşma.Senin yaşın kadar bilgisayar elime geçti kullandım test ettim oyun oynadım sistem kurdum donanım kurduk sitem topladık sadece formda değil herzaman her yerde bu böyle.

Ben kalkıp amd nin dandik işlemcileri bile iyi diyorsam bu iyidir.Fakat düzgün toplanmayan hiçbirşey iyi değildir.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (263739) ~ 10 Şubat 2014 16:42
DiamondMines
10-02-2014, 16:42   |  #78  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: DETROID_35  

Hangi lafımın arkasında değilim.Ispatla.Haydi hotri meydan...Herkez chip deki herkez adminlerde dahil.DETROID_35 örnek "sen önceden inteli savunuyordun şimdi neden döndün" desinler tokadı yesinler.

Geç bunları diyorum sana bençmark yap somut bir şekilde ondan sonra i3 yaramaz işlemci de. Yanında 6300 de olsun görelim.

DiamondMines
10-02-2014, 16:43   |  #79  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Pankeres diye biri vardı formda önceleri benle ugraştı tutturdu amd fx8150 alıcam.diye iyi al dedik.dandik ekran kartı ile oynadı sonra amd kötü millet bukadar fps alıyor biz napcaz diye.Sonra intel aldı küfür etti herkeze sktirdi gitti.Hak edene küfür ederim.Hak etmeyene küfür etmem.kafan çalışmıyor.Senle artık konuşmıcam.Şimdi defol.Yoksa küfür edicem.Seni o pc ye sokar top diye oynarım bu bilgiyle.

Hak edene bile edemezsin sen mi karar veriyorsun küfür etmeyi burda bir forum var kurallar var...Bunu anla ilk.

Kapalı Hesap (153334)
10-02-2014, 16:44   |  #80  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Geç bunları diyorum sana bençmark yap somut bir şekilde ondan sonra i3 yaramaz işlemci de. Yanında 6300 de olsun görelim.

Al sana bechmark i7 2635qm i7 4770k deviriyor yerterlimi.

kendi laptobum masaüstü işlemcisini deviriyor.Sen benlemi boy ölçüşücen.

http://www.youtube.com/watch?v=I8ogzmxMdfI

http://www.youtube.com/watch?v=NeQD18ezf2I

DiamondMines
10-02-2014, 16:44   |  #81  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Onun yolundan gidiyorsun ozaman sonun hiç iyi değil.Bişeyi bilmiyorsan sus iddalaşma.Senin yaşın kadar bilgisayar elime geçti kullandım test ettim oyun oynadım sistem kurdum donanım kurduk sitem topladık sadece formda değil herzaman her yerde bu böyle.

Ben kalkıp amd nin dandik işlemcileri bile iyi diyorsam bu iyidir.Fakat düzgün toplanmayan hiçbirşey iyi değildir.

Ey ey benim yaşım kadar biliyorsun gidip para kazan. Burda yazma ile mi veriyorlar yoksa? Var mı hisse senedin bir yerde?

Kapalı Hesap (153334)
10-02-2014, 16:47   |  #82  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Hak edene bile edemezsin sen mi karar veriyorsun küfür etmeyi burda bir forum var kurallar var...Bunu anla ilk.

Kurallar uyanadır ben kurallara uymayana küfürü basarım.Sen kurallara uymuyorsun insanlara yanlış pc toplayarak bana hakaret ediyorsun.Bizi bilgisiz sayıp ezip geçiyorsun bu formdada başka formlardada senden daha iyileri var.Bilgiçlik taslamayı bırak efendice ihtiyaç halinde pc topla.Senin yanlışlarını kapatmak için pc toplamak zorunda kalıyorum.Buna mecbur kalıyorum.İnsanların magdur olmasını istemem.

Kapalı Hesap (153334)
10-02-2014, 16:50   |  #83  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Ey ey benim yaşım kadar biliyorsun gidip para kazan. Burda yazma ile mi veriyorlar yoksa? Var mı hisse senedin bir yerde?

Para kazanmadıgımı nerden biliyorsun.Para kazanmayan biri ps3 5 tane orjinal oyun gta5 dahil canı istedginde son model bir laptop alabilirmi.Sıkıntıda sarmış olan senin ben keyf için burdayım yıllardırda bu böyle.Donanım haberden keyf alamadım özellikle forumda.Atayist piç çok.Durduk yere allaha laf söyleniyor.Buda benim agırıma gider.Allaha iftira atan laf söyleyen karşında beni bulur beni o yüzden banladırlar bir dahada girmem.

Benim hamdolsun hiçbirşeye ihtiyacım yok Allahtan başka.Keyf için burdayım.Sen neiçin burdasın...iyi düşün.Kimseye zarar verme.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (263739) ~ 10 Şubat 2014 16:51
DiamondMines
10-02-2014, 16:50   |  #84  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Kurallar uyanadır ben kurallara uymayana küfürü basarım.Sen kurallara uymuyorsun insanlara yanlış pc toplayarak bana hakaret ediyorsun.Bizi bilgisiz sayıp ezip geçiyorsun bu formdada başka formlardada senden daha iyileri var.Bilgiçlik taslamayı bırak efendice ihtiyaç halinde pc topla.Senin yanlışlarını kapatmak için pc toplamak zorunda kalıyorum.Buna mecbur kalıyorum.İnsanların magdur olmasını istemem.

Yazıların en başına bak (herkes baksın) hakaret kimden çıkmış ilk? Huhu? Bende zaten bilgi yok, ama senin kadar anlıyormuşum gibi geliyor...Kinaye ister misin?

Son Düzenleme: DiamondMines ~ 10 Şubat 2014 16:50
DiamondMines
10-02-2014, 16:52   |  #85  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Para kazanmadıgımı nerden biliyorsun.Para kazanmayan biri ps3 5 tane orjinal oyun gta5 dahil canı istedginde son model bir laptop alabilirmi.Sıkıntıda sarmış olan senin ben keyf için burdayım yıllardırda bu böyle.Donanım haberden keyf alamadım özellikle forumda.Atayist piç çok.Durduk yere allaha laf söyleniyor.Buda benim agırıma gider.Allaha iftira atan laf söyleyen karşında beni bulur beni o yüzden banladırlar bir dahada girmem.

Benim hamdolsun hiçbirşeye ihtiyacım yok Allahtan başka.Keyf için burdayım.Sen neiçin burdasın...iyi düşün.Kimseye zarar verme.

Usandım ya gel poker oynayalım?

Kapalı Hesap (153334)
10-02-2014, 16:53   |  #86  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Yazıların en başına bak (herkes baksın) hakaret kimden çıkmış ilk? Huhu? Bende zaten bilgi yok, ama senin kadar anlıyormuşum gibi geliyor...Kinaye ister misin?

Ben herzaman derim.Cahil okumamış biri dik başlıdır.Zorla kafasına vura vura ikna edersin.Fakat okumuş cahilleri adam etmek imkansızdır çünkü herşeyi onlar iyi bilir.

Egitim cahilligi alır eşşeklik baki kalır....

DiamondMines
10-02-2014, 16:55   |  #87  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Ben herzaman derim.Cahil okumamış biri dik başlıdır.Zorla kafasına vura vura ikna edersin.Fakat okumuş cahilleri adam etmek imkansızdır çünkü herşeyi onlar iyi bilir.

Egitim cahilligi alır eşşeklik baki kalır....

Atasözlerine fazla güvenme vücudandaki hücrelerden daha fazla okudum; önceden de söylediğim gibi, BİLDİĞİN YANILDIĞINA YETMİYOR!

Alphapc
10-02-2014, 19:46   |  #88  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 19
213 mesaj

1. Benim sistemimde R9 290X yok, R9 290 var.

2. Şu test sonucuna bir bakarmısın, kim önde kim geride : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-4130-vs-AMD-FX-6300 Ne oldu şimdi senin 6 çekirdekli FX-6300'e ?

3. Ben bu forumda Turhan abi'nin sistemlerinden şikayetçi olan daha görmedim.

4. Yine bu forumda Turhan abi sistem önerdikten sonra ben dahil (birkaç kendini bilmez hariç) kimse sistem önermez.

5. Oyun sistemlerindeki temel kural, işlemciden kısıp, ekran kartına yüklenmektir.

6. İstersen birsürü konu göstereyim, Turhan Abi'nin sistemlerinden memnun olunan.

7.Turhan Abi neden i3 seçmedi? Acaba onun işi ne hiç düşündün mü? 2011 soket i7 işlemciler daha çok Render işlerinde kullanılır. Oyun oynayacak olsa neden iki tane 7850 alsın? alsın bir i3/i5, taksın 770'i, 60 üstü fps'ler alsın.

Şimdi sen düşün. Ben belki sizden çok daha küçüğüm (Yaşım 12) ama biraz bilgisayar bilgisi olan insan 2011 soket işlemcilerin Render gibi işlerde kullanıldığını bilir.

Son Düzenleme: Alphapc ~ 10 Şubat 2014 20:03
okinkurt
10-02-2014, 22:01   |  #89  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: Alphapc  

2. Şu test sonucuna bir bakarmısın, kim önde kim geride : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-4130-vs-AMD-FX-6300 Ne oldu şimdi senin 6 çekirdekli FX-6300'e ?

4. Yine bu forumda Turhan abi sistem önerdikten sonra ben dahil (birkaç kendini bilmez hariç) kimse sistem önermez.

5. Oyun sistemlerindeki temel kural, işlemciden kısıp, ekran kartına yüklenmektir.

6. İstersen birsürü konu göstereyim, Turhan Abi'nin sistemlerinden memnun olunan.

7.Turhan Abi neden i3 seçmedi? Acaba onun işi ne hiç düşündün mü? 2011 soket i7 işlemciler daha çok Render işlerinde kullanılır. Oyun oynayacak olsa neden iki tane 7850 alsın? alsın bir i3/i5, taksın 770'i, 60 üstü fps'ler alsın.

Şimdi sen düşün. Ben belki sizden çok daha küçüğüm (Yaşım 12) ama biraz bilgisayar bilgisi olan insan 2011 soket işlemcilerin Render gibi işlerde kullanıldığını bilir.

Öle bir laf ettin ki Diamond dan sonra sistem önerenler kendini bilmez mi oluyor şimdi ? birşeyi yazarken laf nereye gidiyor bir bakmak lazım ben diamond dan sonra bir sürü sistem önermişimdir üstüme alındım o sistemlerde eksik varsa bul getir senle bir tartışalım bakalım birde i3 tutturdunuz tamam iyi işlemcide üst seviye karta kullanmak saçmadır bizim ülkede millet fps düşüşlerini göz ardı eder ne kart usage a bakar ne birşeye sonra p4 ile dünyayı kurtarırlar pc toplamanın temel kuralı dengeli sistem kurmaktır en azından 14 yıllık uğraşlarımda bunu öğrendim hayvan gibi kart alıp düşük seviye işlemci alırsan kısıtlama kacınılmazdır  i3 & 270 veya gtx 660 gibi kombinasyonlar da performans iyi olacaktır her işlemcinin bir seviyesi var bazı forumlar bir çıkartı vayy düşük işlemci süper kart birşey olmaz dalın gitsin diye herkesi inandırdılar gerçi oyunlardaki stutteri görüp bunda birşey yok diyen millet den ne beklersinki değilmi :) neyse hadi iyi akşamlar....

Not : Bu konuyu görüpte müdahale etmiyen admin forumu kapatsın gitsin artık ...

okinkurt bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 3 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Death Punch
10-02-2014, 22:48   |  #90  
Death Punch avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 42
373 mesaj

ya arkadaşlar ben anlamıyorum ya bu neyin kavgası iki tane işlemci firması yüzünden kavga ediyorsunuz ha i3 olmuş ha 6300 olmuş bence ikiside çok güzel işlemciler oyun da önemli olan ekran kartı ise biz neden işlemcide tartışıyoruz ikiside iş görürür lütfen yakışmıyor bize ben Chip de pc öğrendim şimdi böyle tartışmalar görünce üzülüyorum Kalbi kırık lütfen sonuçta karar o adamın ister amd alır ister intel bu bu kadar  basit  Göz kırpma

Kapalı Hesap (153334)
11-02-2014, 05:57   |  #91  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: okinkurt  
 Öle bir laf ettin ki Diamond dan sonra sistem önerenler kendini bilmez mi oluyor şimdi ? birşeyi yazarken laf nereye gidiyor bir bakmak lazım ben diamond dan sonra bir sürü sistem önermişimdir üstüme alındım o sistemlerde eksik varsa bul getir senle bir tartışalım bakalım birde i3 tutturdunuz tamam iyi işlemcide üst seviye karta kullanmak saçmadır bizim ülkede millet fps düşüşlerini göz ardı eder ne kart usage a bakar ne birşeye sonra p4 ile dünyayı kurtarırlar pc toplamanın temel kuralı dengeli sistem kurmaktır en azından 14 yıllık uğraşlarımda bunu öğrendim hayvan gibi kart alıp düşük seviye işlemci alırsan kısıtlama kacınılmazdır  i3 & 270 veya gtx 660 gibi kombinasyonlar da performans iyi olacaktır her işlemcinin bir seviyesi var bazı forumlar bir çıkartı vayy düşük işlemci süper kart birşey olmaz dalın gitsin diye herkesi inandırdılar gerçi oyunlardaki stutteri görüp bunda birşey yok diyen millet den ne beklersinki değilmi :) neyse hadi iyi akşamlar....

Not : Bu konuyu görüpte müdahale etmiyen admin forumu kapatsın gitsin artık ...

Alphapc nin Yaşı 12 abisi kızma 12 yaşındaki bebeler burda pc profesörü.Pc topluyor daimondun adamı.Bebesi.Fazla üzerine gitme ağlamasın babasına söylemesin seni.Ya sabır ya resulallah.Ne günlere kaldık.Bebe 12 yaşında pc den anlamaz geliyo burda insanlara pc topluyor.Birde utanmadan diyorki "pc toplamayı burda öğrendim" beyinsiz.

Gidiyorlar insanlara yalan yanlış bilgilerle bilgisayar topluyorlar bu beyinsizler, sonra insanlar magdur olup formlarda derman arıyor.Hiçte düşünmüyor büyük bir vebal alıyorum beyin tam gelişmemiş ki yaş 12.
Alphapc gibi bir sürü formlarda böyle pc toplayan özürlü var anlamaz etmez kendini bişey sanır insanları magdur ederler.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (263739) ~ 11 Şubat 2014 06:04
Kapalı Hesap (153334)
11-02-2014, 06:06   |  #92  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Alphapc  

290 ne 290 x ne saf çocuk.x gelince 290 oldugunu değiştiriyormu.x olunca 7770hd performansı mı veriyor.Senle hiç muhatap olmamam gerek sen önce sütünü iç büyü sonra bizle laf yarışına gir eger benle seviyesiz konuşmaya devam edersen babanı bulur pc ni elinden aldırtırım haberin olsun bebe.Bunuda yaparım.

Ayrıca i7 işlemciler rander için değildir.Bunu hangi beyinsiz söylediyse gelsin bir de ban söylesin.İ7 yüksek sli veya crossfire destegi sunan ve onun üstesinden gelen işlemciler serisidir.Genelde oyun için yüksek ve birden fazla ekran kartlarında dar bogaz olmaması için tasarlanan performans işlemcileridir.Fakat intel kadar iyi biliyormuşsun ki i7 nin render işlemcisi oldugunu zannetmişsin.Cahilliginde bukadarı olmaz.Bu forma yaş sınırlaması koyun beyni gelişmeyen insanları buraya almasınlar.Yaş sınırlaması 16 olsun.Liseli veletler bunlardan akıllı.Bu ne be seviyesizler.

Bir bktan anladıgı yok körü körüne savunuyor.Beyinsiz bende i7 işlemci var rendermi yapıyorum.Oyun oynuyorum.Render için amd nin en dandik işlmecileri bile 2x 250 bile olur.Kısa sürede işliyor diye i7 tercih sebebedir.Yoksa i7 render işlemcisi değildir.Diyen çatlaktır.

"i7 render işlemcisidir " diyen salagı yanıma gönder tokalıcam.Haydi bebe.Abilerini çagır.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (263739) ~ 11 Şubat 2014 06:15
Kapalı Hesap (153334)
11-02-2014, 06:29   |  #93  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Şimdi diyebilirsiniz DETROID_35 çok agır konuşuyor hakaret ediyorsun.

Bende şöyle bir cevap veriyorum.12 yaşında hiçbirşeyden anlamayan birinin ilk okula giden birinin burda kendini büyük bir insanmış gibi gösterip pc toplaması insanlara faydadan çok zarar verir.Çünkü bilmeden toplanan her sistem hem sahibine hemde ülkemize zarar veriyor.Adam mecburen satıyor pc sini başka alıyor.Bu ülkede böyle insanlara prim verildigi sürece kullanıcıların şikayetleri bitmez.Ayrıca boşu boşuna verilmiş dünya paralar pc lere harcanıp gider.

Ayrıca 12 yaşındaki bir çocuk bu forma nasıl üye oluyor anlamakta mümkün değil.

https://www.chip.com.tr/uyeler/256481/

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (263739) ~ 11 Şubat 2014 06:32
GannicusS
11-02-2014, 06:34   |  #94  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj

Akıl fikir, Ya Rabbi şükürKahkahaKahkaha

DiamondMines
11-02-2014, 08:00   |  #95  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Alphapc nin Yaşı 12 abisi kızma 12 yaşındaki bebeler burda pc profesörü.Pc topluyor daimondun adamı.Bebesi.Fazla üzerine gitme ağlamasın babasına söylemesin seni.Ya sabır ya resulallah.Ne günlere kaldık.Bebe 12 yaşında pc den anlamaz geliyo burda insanlara pc topluyor.Birde utanmadan diyorki "pc toplamayı burda öğrendim" beyinsiz.

Gidiyorlar insanlara yalan yanlış bilgilerle bilgisayar topluyorlar bu beyinsizler, sonra insanlar magdur olup formlarda derman arıyor.Hiçte düşünmüyor büyük bir vebal alıyorum beyin tam gelişmemiş ki yaş 12.
Alphapc gibi bir sürü formlarda böyle pc toplayan özürlü var anlamaz etmez kendini bişey sanır insanları magdur ederler.

Mağdur olan göster? Beyinsiz sensin.

Kapalı Hesap (153334)
11-02-2014, 15:46   |  #96  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Admin konuyu kitle.Yoksa küfür edicem.eN Güzeli bu adamlarla muhatap olmamak.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (263739) ~ 11 Şubat 2014 16:49
okinkurt
11-02-2014, 16:11   |  #97  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Admin konuyu kitle.Yoksa küfür edicem.

Hangi admin forumda admin yokki olsa bu konu şimdiye 30 defa kapanmıştı .

okinkurt bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
DiamondMines
11-02-2014, 20:50   |  #98  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Admin konuyu kitle.Yoksa küfür edicem.eN Güzeli bu adamlarla muhatap olmamak.

Elinden başka birşey zaten gelmiyor.

okinkurt
11-02-2014, 21:36   |  #99  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Az havayı değiştirek bari :D konuyu silen yok

Kapalı Hesap (153334)
11-02-2014, 23:13   |  #100  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Bak çok güzel engelledim seni...Oh rahatladım.Elimden demekki bişey geliyormuş allahın malı.