Toplu Dosya Silme - Yardım :(

kosaserkan
01-02-2019, 10:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Merhaba, hemen kısaca sorunumu yazayım. Elimde bir Excel var ve excelde 500 küsür dosya adı var.. Bunları PC'den silmem gerekiyor. Tek tek aratarak bulup silmem çok zaman.. İçeriye Excel atarak, ya da exceldeki isimleri içine kopyalayarak topluca silme yapan bir program var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim çok az zamanım var bunun için 

Son Düzenleme: kosaserkan ~ 01 Şubat 2019 10:57 Neden:
pcuzmanı41
01-02-2019, 23:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
172 mesaj

sorununu tam olarak anlamadım anladığım sadece exel dosyalarını silmek istiyorsun .xlsl biçiminde olanları ccleaner adlı programdan yapabilirsin.

ccleaner-araçlar-disk analizine tıkla oradan sadece dökümanları seç ve hedef diski tarat ardından tip sekmesine tıkla ardından hepsi guruplandıracak biçim olarak xlsl olanlar senin aradığın onları sadece soldaki kutucukları tıklayarak seç isimleri yazıyor sağ tıkla seçili dosyaları sil de bu kadar.

kosaserkan
04-02-2019, 10:03   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Hayır, istediğim şey PC'de bulunan yüzbinlerce şarkıdan sadece bir excelde adları bulunan (500 tanesini) silmek istiyorum. bunları tek tek search edip bulup silmek yerine tek tek, isimlerin tamamını search edip tek bir kerede hepsini bulup silmek.. Açık oldu mu bilmiyorum ama :(

White-Fox
04-02-2019, 13:05   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj
Alıntı: kosaserkan  
Hayır, istediğim şey PC'de bulunan yüzbinlerce şarkıdan sadece bir excelde adları bulunan (500 tanesini) silmek istiyorum. bunları tek tek search edip bulup silmek yerine tek tek, isimlerin tamamını search edip tek bir kerede hepsini bulup silmek.. Açık oldu mu bilmiyorum ama :(

Öyle bir program görmedim şahsen , ama bir miktar programlama dili bilginiz varsa bu programı yazmak çokta zor olmayacaktır.