Toptan donanım ürünleri vs

Hallederiz_87
11-01-2009, 15:11   |  #1  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
934 mesaj

véé evet sonunda kendi şirketimi kurmak istiyorum../
1)Toptan halka donanım ürünleri satmak istiyorum..Göz kırpma
2)Maliyet olarak ne kadar tutar/dükkan var..Cool
3)En önemlisi Ankada "Toptan malı" nerden alabilirizSoru
Siz değerli arkadaşlarımdan gereksiz yorum yapmamanızı rica ediyorum..Göz kırpma

Son Düzenleme: Hallederiz_87 ~ 11 Ocak 2009 15:13
swordmaster_65
11-01-2009, 15:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

Maliyetinin yüksek tutacagı kesin senin getirecegin ürünlerede baglı bir olay bu ancak önce yapman gereken bazı markaların türkiye distiribütörleryle anlaşıp sana mal satmalarını saglamak.

Datagate , kont , koyuncu gibi...
Yada metro elektironik gibi ithalatcı firmalarla anlaşmanız laızm.

Hallederiz_87
11-01-2009, 15:23   |  #3  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
934 mesaj
swordmaster_65
Maliyetinin yüksek tutacagı kesin senin getirecegin ürünlerede baglı bir olay bu ancak önce yapman gereken bazı markaların türkiye distiribütörleryle anlaşıp sana mal satmalarını saglamak.

Datagate , kont , koyuncu gibi...
Yada metro elektironik gibi ithalatcı firmalarla anlaşmanız laızm.

öncelikle katılımın için çok teşekkür ediyorumBeğendim
nerdedir bu firmaların yeri atıyorum bi ürün alsak anakart mesela kaç adet almamız gerekir..Göz kırpma

swordmaster_65
11-01-2009, 15:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

Tabiki o kaç adet ne kadar gibi mevzuları onlarla konuşmanız gerekiyor mail yada telefon yoluyla.

Datagate:

Kont:

Koyuncu:

Metro:

nesa:

HİPNOZUM
11-01-2009, 15:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

Bu işi daha önce yaptınmı bir deneyimin varmı, hangisi daha performanslı hangisi daha iyi, hangi satacagın parcaların neye uygun olup olmadığı,...ve bir çok sorular...aklına esipte bir deneyimin olmadığı vakit bu işlere kalkışma benim kanaatimce...

Hallederiz_87
11-01-2009, 15:37   |  #6  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
934 mesaj

En kısa zamanda bi hesap kitap yapmamız lazım..!/firmalarla görüşüp hangi ürün,nakit vs karara varmamız lazım.

Hallederiz_87
11-01-2009, 15:40   |  #7  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
934 mesaj
HİPNOZUM
Bu işi daha önce yaptınmı bir deneyimin varmı, hangisi daha performanslı hangisi daha iyi, hangi satacagın parcaların neye uygun olup olmadığı,...ve bir çok sorular...aklına esipte bir deneyimin olmadığı vakit bu işlere kalkışma benim kanaatimce...
Her işe böyle başlasak yolun yarısına gelmeden ömür biterBeğenmedim
Biraz cesaret diyorum..Alkış
öncelikle bi piyasa araştırması yapıp sonra tezelden işe koyulmayı düşünüyorum..Göz kırpma

Son Düzenleme: Hallederiz_87 ~ 11 Ocak 2009 15:43
swordmaster_65
11-01-2009, 15:49   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

Hocam cesaret lazım ancak bu işi tam anlamıyla kavramak gerekiyor çünkü siz daha yeni bir firma olacaksınız ve piyasadaki dev firmalar ile rekabet etmek için birşeyler yapmak lazım.

HİPNOZUM
11-01-2009, 16:01   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj
swordmaster_65
Hocam cesaret lazım ancak bu işi tam anlamıyla kavramak gerekiyor çünkü siz daha yeni bir firma olacaksınız ve piyasadaki dev firmalar ile rekabet etmek için birşeyler yapmak lazım.
Gülümseme dur daha hele bir el atsın yahuu sonra cesareti artdığı vakit piyasadaki dev firmalarla kapışır Gülüş altını çizerek söylüyorum dev firmalarla cesaretini kırmış gibi olduk şimdi görüyomusun

Son Düzenleme: HİPNOZUM ~ 11 Ocak 2009 16:40
Raxx36
11-01-2009, 16:02   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

Öncelikle bu işi yapanlardan biraz tiyolar vs. al direkt olarak şirketle görüşüp efendim ben toptancılık yapacağım şu ürüne vs. diye girişim en başta olmaz ...

Hem krizdeyiz firmalar kâr amaçlı işçi çıkarıp teknik servis, depo gibi yerleri kapatıyor sende biliyorsun (amacım moral falan bozmak değil)

böyle bir işe kalkışma demiyorum ama büyük firmalar ve onların alt firmaları zaten ortamın hakimiyetinde kızılayın göbeğindeki yerler bile sinek avlıyor bakmayın içeride 3-5 insan olduğuna sabahın 9 nda gitiğimde ağzına kadar dolu olan yerler artık yok ...

umarım ne yaptığını biliyorsundur :=)

swordmaster_65
11-01-2009, 16:28   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

Aslında işin prosedürünü felan bildikten ve teknik bilgiye sahip olduktan sonra çok zorlayıcı bir iş değil ancak süper bir piyasa araştırması yapman gerekiyor ve herşeyin teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olman lazım.

Hallederiz_87
11-01-2009, 21:20   |  #12  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
934 mesaj
HİPNOZUM
Gülümseme dur daha hele bir el atsın yahuu sonra cesareti artdığı vakit piyasadaki dev firmalarla kapışır Gülüş altını çizerek söylüyorum dev firmalarla cesaretini kırmış gibi olduk şimdi görü
konuyu başka mecraya çekmeyelim lütfen..!ZonkNasip olursa biz daha yeni klurulmuş bi şirket olacağız..Aşk/Şimdi kimle kimi kıyaslıyoruzKahkaha

Hallederiz_87
11-01-2009, 21:32   |  #13  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
934 mesaj
Raxx36
Öncelikle bu işi yapanlardan biraz tiyolar vs. al direkt olarak şirketle görüşüp efendim ben toptancılık yapacağım şu ürüne vs. diye girişim en başta olmaz ...

Hem krizdeyiz firmalar kâr amaçlı işçi çıkarıp teknik servis, depo gibi yerleri kapatıyor sende biliyorsun (amacım moral falan bozmak değil)

böyle bir işe kalkışma demiyorum ama büyük firmalar ve onların alt firmaları zaten ortamın hakimiyetinde kızılayın göbeğindeki yerler bile sinek avlıyor bakmayın içeride 3-5 insan olduğuna sabahın 9 nda gitiğimde ağzına kadar dolu olan yerler artık yok ...

umarım ne yaptığını biliyorsundur :=)

Neden olmuyomuş eyyh o zaman nasıl anlaşacağız ben senden şu ürünü isteyecem sen de toptan kaç edeti şu fiyat diyeceksin bizde bu sayede anlaşacağız..Cool/Tabiki telefonda olmaz ama en azından bi fikir yürütürsün.
Toptancı zaten fazla eleman bulundurmaz..Kahkaha/Ya dükkana satar yada adı her neyse o büyük kuruluşlara..Deli/Kalkıp halka satmaz işte benimde nacizane yapmak istediğimde bu
Kızılayda karnı tok ensesi geniş çokk
Millet kırız mırız dinlemiyoo valla kapanın elinde kalıyoo firsat bu firsat

Son Düzenleme: Hallederiz_87 ~ 11 Ocak 2009 21:41
swordmaster_65
11-01-2009, 21:41   |  #14  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

Hocam toptancı olmak cok zor çünkü dedigim gibi büyük firmalar özellikle ithalatcı firmalar ve distiribitörler o magzaların ihtiyaclarını fazlasıyla karsılıyorlar sizin piysada yaygınlaşma süreceniz tanınma süreciniz derken baya uzun süre o iş hem tanınmak için ucuz mal satmak lazım onuda yapmak imkansız çünkü distiribitörlerden aldıgınız fiyata karınızı koydugunuzda sizden degilde adam direk distiribitör yada thalatcılardan ürün alır

Hallederiz_87
11-01-2009, 21:44   |  #15  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
934 mesaj
swordmaster_65
Hocam toptancı olmak cok zor çünkü dedigim gibi büyük firmalar özellikle ithalatcı firmalar ve distiribitörler o magzaların ihtiyaclarını fazlasıyla karsılıyorlar sizin piysada yaygınlaşma süreceniz tanınma süreciniz derken baya uzun süre o iş hem tanınmak için ucuz mal satmak lazım onuda yapmak imkansız çünkü distiribitörlerden aldıgınız fiyata karınızı koydugunuzda sizden degilde adam direk distiribitör yada thalatcılardan ürün alı
Arkadaş "VATAN COMPUTER" olmaya niyetimiz yokk küçük çaplı orta ölçekli bi dükkan açalım diyoruz..

Hallederiz_87
11-01-2009, 21:47   |  #16  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
934 mesaj

Niye adam PC'yi bilgisayarcıdan bilmem kaç dolara alıyorda benden almıyor..Beğenmedim
Hani yapan yapıyorda biz niye yapamıyoruz..*/Halk şimdi distiribitör yada thalatcılardan örünmü alıyooKahkaha

Raxx36
11-01-2009, 21:49   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

Senin yapmak istediğin bi nevi Robin Hoodluk :=) Stock yapacağın ürünler 10 tane alayım gibilerinden olacaksa şansın az öyle dağıtsalardı insanlar zaten anlaşırda hallederdi o kadarda insan kazıklanmazdı  senin satın alacağın firma az da olsa az mal alacağından kar yapmak zorunda ... satın alacağın firma 50$ a alıyorsa  piyasada da 75$ a satıyorsa sana bunun arasında bir fiyata satar tutup 50$ a satmaz

Hallederiz_87
11-01-2009, 21:54   |  #18  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
934 mesaj
Raxx36
Senin yapmak istediğin bi nevi Robin Hoodluk :=) Stock yapacağın ürünler 10 tane alayım gibilerinden olacaksa şansın az öyle dağıtsalardı insanlar zaten anlaşırda hallederdi o kadarda insan kazıklanmazdı  senin satın alacağın firma az da olsa az mal alacağından kar yapmak zorunda ... satın alacağın firma 50$ a alıyorsa  piyasada da 75$ a satıyorsa sana bunun arasında bir fiyata satar tutup 50$ a
10 tanemi????/Ben 100/200 Tane alıp dükkanımı açmayı düşünüyorum..CoolTabi her parça ayrı ayrı..Beğendim/anlaşma yapmamız ve bahsettiğin ince çizgiyi hesap etmemiz gerekir

Son Düzenleme: Hallederiz_87 ~ 11 Ocak 2009 21:59
Raxx36
11-01-2009, 21:55   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

haa o zaman tamam sorun yok :=) devam ...

Hallederiz_87
11-01-2009, 21:58   |  #20  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
934 mesaj
Raxx36
haa o zaman tamam sorun yok :=) devam ...
O zaman biraz araştırma,danışma,fikir alışverişi yapıp dükkanımızı kurmamız gerekGöz kırpma

Raxx36
11-01-2009, 22:07   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

Bizim pederin  bildiği birkaç yer...

Ankara'da da yerleri var sanırım

piRe_
11-01-2009, 22:08   |  #22  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Davulun sesi uzaktan mozart senfonisi gibi gelirmiş. Kahkaha Arkadaş ya define buldu, nereye harcayacağını bilemiyor yada parası bol aklı daha bol kişilerden. Ne diyelim artık hadi hayırlısı...

Artık pc nizdeki virüsleri tuttuğunuz elemanlarınıza temizletirsiniz.

Olm manyakmısın sen...
İnsan önce bir araştırır, sorar değilmi forumdakilere;
Yav böyle böyle bir niyetim var, elimde x tutarında bir sermaye var. Bu işin prosedürü nedir? vergisi, muhasebesi, ruhsatı, maliyesi, kırtasiyesi, Y.belgesi, kirası, dokoru, depozitosu, hava parası, eleman giderleri, ekstası, ....

Yani anlayacağın var oğlu var...

Laf olsun yada tartışma yaratmak için yazmıyorum, önce bunu iyi kavra. Elinde belgesi, kafasında bilgisi, cebinde sermayesi ve bir zamanlar ruhsatlı yerini kapatan biri olarak yazıyorum.

Son olarak;
Bilgisayarındaki virüsleri ne zaman tam olarak temizlemesini öğrenirsen işte o zaman bu işe girişebilirsin. Yoksa geri dönen parçaya çözüm bulamaz yada yeterli servisi veremezsen, o parça bir tarafına batabilir.

Hallederiz_87
11-01-2009, 22:13   |  #23  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
934 mesaj
Raxx36
Bizim pederin  bildiği birkaç yer...

Ankara'da da yerleri var sanırı

TeşekkürBeğendim

Hallederiz_87
11-01-2009, 22:27   |  #24  
Hallederiz_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
934 mesaj
piRe_
Davulun sesi uzaktan mozart senfonisi gibi gelirmiş. Kahkaha Arkadaş ya define buldu, nereye harcayacağını bilemiyor yada parası bol aklı daha bol kişilerden. Ne diyelim artık hadi hayırlısı...

Artık pc nizdeki virüsleri tuttuğunuz elemanlarınıza temizletirsiniz.

Olm manyakmısın sen...
İnsan önce bir araştırır, sorar değilmi forumdakilere;
Yav böyle böyle bir niyetim var, elimde x tutarında bir sermaye var. Bu işin prosedürü nedir? vergisi, muhasebesi, ruhsatı, maliyesi, kırtasiyesi, Y.belgesi, kirası, dokoru, depozitosu, hava parası, eleman giderleri, ekstası, ....

Yani anlayacağın var oğlu var...

Laf olsun yada tartışma yaratmak için yazmıyorum, önce bunu iyi kavra. Elinde belgesi, kafasında bilgisi, cebinde sermayesi ve bir zamanlar ruhsatlı yerini kapatan biri olarak yazıyorum.

Son olarak;
Bilgisayarındaki virüsleri ne zaman tam olarak temizlemesini öğrenirsen işte o zaman bu işe girişebilirsin. Yoksa geri dönen parçaya çözüm bulamaz yada yeterli servisi veremezsen, o parça bir tarafına batabilir.

Sen ne yaptın bééé -Deveyi yaptın Pire:-(Kahkaha
uslübuna bak sen şununBeğenmedim
"İşin prosedürü" bak sen nelerde bilirmişKamçıvergisi, muhasebesi, ruhsatı, maliyesi, kırtasiyesi, Y.belgesi, kirası, dokoru, depozitosu, hava parası, eleman giderleri, ekstası şimdi biz girdik mi işin işin prosedürüne zartına zurtuna bizde senin gibi battık gitti o zaman
İstediğin kadar yaz ben önden girer arkadan çıkarım tamammı?Senin ne maksatla yazdığın zaten belli
Son olarak: ne yapıp yapmayacağıma ancak ve ancak ben karar veririm tammı sen ordan ebabül kuşu gibi ötme
doğru anla doğru yaz.../Yamuk

Son Düzenleme: Hallederiz_87 ~ 11 Ocak 2009 22:29
swordmaster_65
11-01-2009, 22:27   |  #25  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

piRe_ Arkdaşım çok güzel anlatmıs benim demek istedigim olayda elinde 100 200 tane bilgisayar parcası ile batarsın bu işi ufaktan kar yapa yapa ve kendini tanta tanıta yapman gerekiyor.
100 200 tane parcayı almak birşey değil sermeyen vardır verirsin parası neyse alırsın ancak önemli olan onları elden cıkartmak sen bu parcaları atıyorum alacaksın metro elektironikten onlar san atanesini 100 tl den satacak sende 20 tl kar koyup satacaksın tamam son kullanıcılara ürün satabilirsin ancak 200 tane malı elinden cıkartamazsın firmalara satmak için mesela gigatek'e satmak için 100 tl den aldıgın malı 90 dan vermelisin yada birşeyler yapalısın ki adam senden alsın sonucta sen bunu o adama 110 dan verirsen senden degil gider metrodan alır kara gecer anlatabiliyormuyum.