µTorrent' E HAYIR

Karub
02-01-2011, 13:22   |  #26  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,652 mesaj

Türkiye'nin dili TÜRKÇEDİR !! Bundan ötesi yok.
BUnu paylaştığınız için çok sağolun ben Kurtçe'yi görmemiştim neden yeni sürümde Türkçe yok diye düşünüyordum. Demekki ilerde Türkiyemizi Kürdistan olarak görüyorlar. Yemin ediyorum anlamadığım halde deneye deneye yerlerini bulurum ama yinede Japonca kullanırım daha iyi !

umut101010
02-01-2011, 14:15   |  #27  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

arkadaşlar ben size diyorumki asıl tehlike kürtçe değil asıl tehlike  kürtçeyi bizde tehlikeli gibi gösterip kendi kültürlerini empoze atmeye çalışanlar şuraya bakın kurban bayramında kurban kesmeme tartışmaları yaşanmaya başlandı ama aynı kitle yılbaşını bizim bizim kutsal önemli bir  günümüzmüş gibi kutladı AMAÇLARI KÜRTLER TÜRKLER LAZLARI BİRDAHA BİRLEŞMEYECEK ŞEKİLDE AYIRMAK UYANIN ARTIK NE KADAR TEK KALIRSAK OKADAR GÜÇSÜZLEŞİRİZ. Bunlar kurtuluş savaşında kürtlerle beraber savaştığımız gördü bizi yenemiyeceklerinide anladılar taktik değiştirdiler ben bir türk olarak şunu demek istiyorum KÜRTÇE LAZCA VB İÇİMİZDEKİ DİLLERDEN KORKMAYALIM ÇÜNKÜ BUNLAR BİZİM ZENGİLİĞİMİZ AMA BİZE KENDİ KÜLTÜRLERİNİ EMPOZE ETMEYE ÇALIŞANLARDAN ÇİFT TARAFLI OYNAYANALARDAN PKK YI DÜŞMNAN İLAN EDİP ARKADA DESTEK VERENLERDEN KORKALIM biz birbirimize sarılırsak onların bu oyunu da bozulur emin olun UNUTMAYIN ALLAH KORUSUN BİR SAVAŞA GİRSEK KÜRT TÜRK LAZ ÇERKEZ GÖÇMEN VB YİNE YANYANA SAVAŞACAZ O ZAMAN YANIMIZDA NE ABD NE AVRUPA NE RUSYA NEBİR BAŞKASI OLMAYACAK .HEPSİ KARŞIMIZDA OLACAK

Son Düzenleme: umut101010 ~ 02 Ocak 2011 14:18
ruhat
02-01-2011, 14:56   |  #28  
Üye
73 mesaj

ha evet, bu yazilimi hazirlayan kesin PKK'lidir. kimbilir belki de simdi bir yerlerde bombali saldiri hazirligi yapiyordur.
ya kardesim birakin allah askina... yani ne olmus Kurtce dil destegi varsa. iyi bir muhendisimiz de gitsin Turkcemiz icin ek yapsin, olur biter.
hem kendimiz diyoruz bu kadar Kurtce konusan insan var hem de kendimiz karsi cikiyoruz. Bence bizim gibi boyle sizin gibi boyle bilim dallariyla ugrasan yetenekli insanlar bunlara takilmamali.
belki bazi arkadaslarimiz begenmeyecek ama yoneticilerimizden anlayisli olmalarini diliyorum
tesekurler

hahoway
02-01-2011, 15:17   |  #29  
Taze Üye
3 mesaj

kardeşim kürtçe dil olması niye bukadar batıyor size anlamış değilim yeter bu nedir önüne gelen kürtlere bi yakıştırma yapıyor o kadar dil var hiçbiri batmadıda kürtçe mi battı türkiyede yaşıyıpta kürtlerle ilgili konularda pkk bahanesiyle istediğiniz şeyi söyleyemezsiniz ne kadar mal bi insansın bana programın pkk ile tek ilişkisini göster

Karub
02-01-2011, 15:18   |  #30  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Kürtçe olması batmıyor !
Türkçeyi çıkarıp, Türkçe yerine Kürtçe konulması batıyor.

hahoway
02-01-2011, 15:27   |  #31  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşım ne biliyorsun böyle olduğunu arkadaşlar yazmış hazır değilmiş daha sonra eklenmiş bağımsız kişiler tarafından yapılıyormuş niye her kürt konusunu kendinize yapılmış gibi algılıyorsunuz ben bi kürt olarak türkçe oyun yada program çıkması sonsuz bir şekilde desteklerken niye kimse kürtçe bir program çıkınca kimseden kürt kardeşlerimiz için sevindirici bir olay gibi sözler duyamıyorum ne var ne güzel kürtçe yapmışlar ne var bunda niye türklere karşı algılıyorsunuz bunu

hahoway
02-01-2011, 15:30   |  #32  
Taze Üye
3 mesaj

bu konunun başlığı utorrent kürtçe artık kürt kardeşirimze hayırlı olsun niye böyle olmuyor

halukkk
02-01-2011, 15:33   |  #33  
Yeni Üye
48 mesaj

Siz olayı anlamadan direk Türkçü bir zihniyetle olaya yaklaşıyorsunuz. Utorrent te Tükçe yokta Kürtçe var diye ülke bölünmeye çalışıyor gibi şeyler orataya çıkıyor utoorent ne ki bunu yapsın yahu. Kürtlerde insan onlar kendi dillerini kullanacaklar tabii. Kurtuluş savaşında başkalarının emri altında yaşamak istemeyen o Yüce Türk milleti neden bugün Kürt halkını anlamak istemiyor adamlar bizden ayrılmak istemiyor kendi dilleriyle konuşmak istiyorlar. Bundan doğal ne olabilir ki . Bazı despot davranışlar yüzünden küçümsenen geri de kalan kürt halkının bugün böyle yapması gayet normaldir. 1960 ta asimile edilmeye çalışılıyordu aynı şeyi sevr ile bize yapacaklardı . Sağduyu denilen şey milliyetçiliğe ırkçılığa gelince yok oluyor işte . utorrent de Türkçe olmayıp Kürtçe olması büyük bir sorun değil bizlerin çözmesi gerekn daha büyük sorunlar var

halukkk
02-01-2011, 15:34   |  #34  
Yeni Üye
48 mesaj

Siz olayı anlamadan direk Türkçü bir zihniyetle olaya yaklaşıyorsunuz. Utorrent te Tükçe yokta Kürtçe var diye ülke bölünmeye çalışıyor gibi şeyler orataya çıkıyor utoorent ne ki bunu yapsın yahu. Kürtlerde insan onlar kendi dillerini kullanacaklar tabii. Kurtuluş savaşında başkalarının emri altında yaşamak istemeyen o Yüce Türk milleti neden bugün Kürt halkını anlamak istemiyor adamlar bizden ayrılmak istemiyor kendi dilleriyle konuşmak istiyorlar. Bundan doğal ne olabilir ki . Bazı despot davranışlar yüzünden küçümsenen geri de kalan kürt halkının bugün böyle yapması gayet normaldir. 1960 ta asimile edilmeye çalışılıyordu aynı şeyi sevr ile bize yapacaklardı . Sağduyu denilen şey milliyetçiliğe ırkçılığa gelince yok oluyor işte . utorrent de Türkçe olmayıp Kürtçe olması büyük bir sorun değil bizlerin çözmesi gerekn daha büyük sorunlar var

razorr
02-01-2011, 15:55   |  #35  
Yıllanmış Üye
267 mesaj

Güzel bir haber ben eski sürümü kullanıyordum yani türkçe şimdi son sürümü indirip kürtçe olarak kullanacağım...

alalongthewatchtower
02-01-2011, 16:43   |  #36  
Üye
51 mesaj

Şu konuya ilk açıklama yapan bendim. şimdi atılan mesajları okuyorumda tam ibretlik. Neredeyse -bazılarını tenzih ediyorum- her mesaj "Cahil insanın tanımı nedir, insanlar cahil olunca neden at gözlüklü milliyetçi olurlar" ın tanımı sanki.

Buraya mesaj atanların çoğu msn de, kısa mesajda kendi yaşam formundan olanlar dışında kimsenin anlayamayacağı bir dil kullananlar değil mi? Siz değilmisiniz v yerine w kullanan. Siz değilmisiniz her kelimeye büyük harfle başlayan?

Size ve sizin cehaletten beslenen milliyetçiliğinize kalsaydı bu ülke bin yıl önce batardı. Türk oğlu Türk'üm ve sizin gibi insanlıktan nasibini almamış kafatasçı, ırkçı nazi artıkları, beni bırak Türk olmaktan insan olmaktan utandırıyor. Allah hepinizi ıslah etsin!!!

Kapalı Hesap (91855)
02-01-2011, 16:56   |  #37  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

ben vuze kullanıyorum bu saatten sonra da kullanmam utorrenti

razorr
02-01-2011, 17:19   |  #38  
Yıllanmış Üye
267 mesaj

Meydan boş atan tutanda boş olunca hal böyle olur. Kendini nimettensayan insanlar zaten çürümeye yüz tutar,kokuyor artık burası..

Kapalı Hesap (91855)
02-01-2011, 18:13   |  #39  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj
Alıntı: alalongthewatchtower  
Şu konuya ilk açıklama yapan bendim. şimdi atılan mesajları okuyorumda tam ibretlik. Neredeyse -bazılarını tenzih ediyorum- her mesaj "Cahil insanın tanımı nedir, insanlar cahil olunca neden at gözlüklü milliyetçi olurlar" ın tanımı sanki.

Buraya mesaj atanların çoğu msn de, kısa mesajda kendi yaşam formundan olanlar dışında kimsenin anlayamayacağı bir dil kullananlar değil mi? Siz değilmisiniz v yerine w kullanan. Siz değilmisiniz her kelimeye büyük harfle başlayan?

Size ve sizin cehaletten beslenen milliyetçiliğinize kalsaydı bu ülke bin yıl önce batardı. Türk oğlu Türk'üm ve sizin gibi insanlıktan nasibini almamış kafatasçı, ırkçı nazi artıkları, beni bırak Türk olmaktan insan olmaktan utandırıyor. Allah hepinizi ıslah etsin!!!

v yi w yapan ben değilim klavyeyle yazarken kullanırken 2 tane hata yaparım biri noktalama işaretleri biri de büyük küçük harf olayı
şu kürtleri sevmeme olayını faşizm olarak gösterenler utansın biz değil
her kürtte olmasa da çoğunda var bu pkk sempatizanlığı tıpkı benim tsk'ya duyduğum sempati gibi

AYRICA KONUŞMALARINA VE ÜSLUBUNA DİKKAT ET BABANLA KONUŞMUYORSUN
hem cahil derken neye göre analiz yaptın benim hakkımda ne biliyorsun
bizim milliyetçiliğimize kalsaymış 5 yılda batarmış bu ülke bak sen peki terörle mücadele için yıllık ne kadar harcama yapılıyor ve ne kadar askerliği bitince çalışabilecek yani üretime katkısı olabilecek "insan evladı" ölüyor biliyor musun
peki kürtler neden bu kadar çok ürüyor ve pkklılar nerede ürüyor onu biliyor musun dağda mı ürüyor zannediyorsun sen tabi ki aramızda ürüyorlar büyürken ve askerlik yaşı gelince dağa çıkıyorlar istanbulda yaşıyorum hepsine şahit oldum
şu söylediklerimden biri bile tarafsız bakınca yalan değil
milletin türkçesine laf etmişsin senin üye adın neden ingilizce diğer insanları yargılamak için senin o konuda daha üstün olman gerek yargılasan bile kimse umursamaz ama ben sessiz kalamadığım için tenezzül edip yazdım
eğer herkes senin gibi düşünseydi ATATÜRK ölür ölmez bu ülke bölünürdü

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (61889) ~ 02 Ocak 2011 18:15
JoviaL
02-01-2011, 19:30   |  #40  
JoviaL avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
78 mesaj

Abi bırakınya ırkçiligi sıze ne adamlar ıstedıklerı dılı koyarlar sıze mı sorucaklar o zaman bende cerkez ce secenegı yok dıye kullanmayayım hıc bır programı tee allam ya boyle şeylere kafa yorucagınıza Millete Yararınız Dokunacak seylerle ugrasın

uGuR.uK
03-01-2011, 20:33   |  #41  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bilader sizin kafalar basmıyor galiba, kürtlerin tüm dünyaya kendilerini bizden daha önce kanıtlama gibi bir arzusu vardır, özellikle bunu aşırı şekilde yaşayan o kadar çok topluluk var ki her alanda ellerinden geleni yaparlar. bir avrupaya gidince oraya göçmen vs. giden kürtler hep burda onları ezdiğimizi, aşağılık şekilde yaşattığımızı, eşit haklarının olmadığını, haklarının yendiğini vs. vs. anlatıp dururlar, burdaki gibi çoğu yerde kürtçe dilinin görülmesi bu tarz asimilasyon olaylarından biri sadece o malum toplulukların yaptığı. olmasını istemiyorsanız birlik olunda hepsinden önce icraat yapın madem bu kadar karşısınız bu duruma... özellikle bu tarz yorumlar ve hareketler bir şekilde yabancı insanlara-ülkelere ulaştığında da o kürtlere daha çok hak veriyorlar ve inanıyorlar işte, burda millet birbirini yesin sonra... at gözlüklerini çıkarmak bu kadar mı zor??

_üye_
03-01-2011, 23:31   |  #42  
Üye
88 mesaj

(son yorum)

Herkez istediği herhangi bir dilde bir programı kullanabilir.

Ben canım istediğinde bilgisayarımı İngilizce, canım istediğinde Türkçe kullanıyorum. Bi gün canım isterse Kürtçe kullanırım o bana kalmış.

Ama Türkçe dil desteğinin olmasını isteyen insanları da suçlamayazsınız. Meclisteki teröristlere oy verenlere isyan eden arkadaşları suçlayamazsınız.

Ama şimdi var sanırım Türkçe dil desteği. Dolayısıyla da sorun yok; programı Türkçe kullanmak isteyenler için.

Böyle konular açan arkadaşlar free bir program kullanıma sunulduğunda biraz bekleyip, bi süre sonra çıkmazsa istediği dil desteği o zaman paylaşmaları bunu; daha sağlıklı olacaktır.

Banned
04-01-2011, 02:44   |  #43  
Banlandı
688 mesaj

Bu ülkede türk kürt ayrımı yapanlara yazık insan insanı ayırır mı hiç benim iki tane öz  kürt kardeşim var baba farklı şimdi ben nasıl ayırırım bana birisi ayır derse onun kafasını kırar diri diri toprağa gömerim o yüzden ayrımcılığa son gerek yok HEPİMİZ ALLAHIN KULUYUZ NOKTA...

_üye_
05-01-2011, 13:48   |  #44  
Üye
88 mesaj
Alıntı: stalker35ugh  
Bu ülkede türk kürt ayrımı yapanlara yazık insan insanı ayırır mı hiç benim iki tane öz  kürt kardeşim var baba farklı şimdi ben nasıl ayırırım bana birisi ayır derse onun kafasını kırar diri diri toprağa gömerim o yüzden ayrımcılığa son gerek yok HEPİMİZ ALLAHIN KULUYUZ NOKTA...
Beğendim
Benim de iki tane Kürt arkadaşım var. Diğer arkadaşlarım nasılsa onlar da öyledir. Onların gözünde de biz öyleyiz. Hiç bir zaman aramızda ayrımcılık olan diyaloglar geçmemiştir. Geçemezde.

Bu konuda yazdıgım yorumları arkadaşların yanlış anlamasını istemem. Her kim olursa olsun benim sözüm teröristleredir.

Bundan başkası aklımın ucundan dahi geçmemiştir.

Onuralp Yılmaz
08-01-2011, 23:34   |  #45  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

Programı kaldırıp tekrar kurdum, Türkçe dil seçeneği vardı.

Mami4gs
25-01-2011, 12:43   |  #46  
Yıllanmış Üye
412 mesaj

O mantıkla hiç bi oyun oynamamız lazım ama tabi kürtçe olup Türkçe olmamasıda sinir bozucu bende güncellerken fark etmiştim.

KENAN_35
25-01-2011, 15:08   |  #47  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

arkadaşım öncelikle kürtçeye terörist diyemessin seni şuan mahkemeye verseler 10 yıl yersin.. konuya gelince kurulumda türkçe çıkartılıp kürtçe konulması çok yanlış ona bende karşıyım.. resmi dili kürtçe olan bir ülke yok o dil koyulmuş ancak resmi dili türkçe olan türkiyemiz var o çıkartılmış buda çok yanlış bende protesto ediyorum.. her dil vardı türkçe yoktu bende görünce çok şaşırdım ve kızdım şuna bak her dil var bi türkçeyi koymamışlar diyede küfür de ettim hatta..

Rashnu
25-01-2011, 17:33   |  #48  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj
Alıntı: umut101010  
arkadaşlar abartmayalım kürtçede sonuçta dünyada 60.000.000 insanın kulldandığı bir dil ne olur koysalar ben izmirliyim geçen gün konak akm nin orda otobüs beklerken 3 tane kız sanki babaları yazmış gibi ingilizce şarkı söylüyorlardı okadar içten söyledilerki moralim bozuldu yemin ederim içime dokundu sorsan türkülerimizden bir tane bilmezler sonra kurban bayramına karşı çıknlar o kadar büyük bir zevkle yılbaşına kutladiki şaştım kaldım NEDİR BU AVRUPA ÖZENTİLİĞİ DEDİM .
Biz asıl bundan korkalım topluımumuzu yozlaştırıyorlar afrikada yapmak istediklerini burda yapmak istiyor avrupa bence buna  önlem alalım yoksa kürt türk burda 1000 yıldan fazladır kardeş akraba oldu osmanlı zamanındada kürtçe vardı selçuklu zamanındada kürtçe vardı cumhuriyet zamanındada vardı bölüncek olsak çanakkkalede yatanaların yüzde 60ı kürt olurmuydu orda türk kürt laz hepsi beraber savaştı bu ülkeyi kurdu şimdi fazlada siyasete girmeyelim ama BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRECEK OYUNLARA GELMEYELİM bu topraklar 1000 yıldır hepimize yetti yine
katılıyorum ama sadece bir kısmına.. belkide hiç birine katılmıyorum... kurban bayramına karşı çıkanlar diyorsun... dikkat ettin mi bunlar müslüman mı? avrupa özentiliği dediğin şey sadece izmirde kalmasa doğuda batıda, heryerde o kızlar kadar ingilizce bilinse zaten avrupa bize özenir.!!! Şavaşanlar her zaman beraber savaştı demişsin... O zamanlarda millet bu kadar ayırımcılık için zorlanmıyordu... evet beraber savaştılar... Türkçe için... Türkiye için savaştılar.... bölücülük için savaşmadılar!
Ayrıca Türkiye birçok insan ırkının karışımından ve hatta birçok dinin karışımından meydana geliyor.
Hepsinin ayrı bir dil(yasal olarak), Hepsinin ayrı bir bölünmeye gitmesi ve bunu T.C. topraklarından yapmaya çalışmalarını düşünün... Ne olursa olsun Osmanlıdan - Cumhuriyete ve günümüze kadar bu topraklar Türkiye Cumhuriyeti olarak kabul edildi ve Kabul ettik. Memnun değillerse kimliğine T.C. yazdırmasınlar ....