Torrent: Sahte tracker'lar temizleniyor!

CHIP Online
19-10-2008, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Pirate Bay, daha güvenli bir torrent deneyimi için sahte ve ölü tracker'ları temizlemeye başlıyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Torr ... izleniyor_9176.html

Pirate Bay, BitTorrent'i daha güvenli kılmak için ölü ve anti-korsan tracker'ları tek tek kaldırmaya başladı. Böylelikle Pirate Bay, tracker'ların performansını ve kullanıcıların güvenliğini üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

BitTorrent istemcileri arasında gereksiz bağlantıları içerisinde barındıran tracker'ları kaldırmayı planlayan Pirate Bay yetkilileri, TorrentFreak'e verdiği demeçte anti-korsan organizasyonları tarafından yönetilen BitTorrent tracker'ın ve ölü tracker'ların kaldırılmasının gerekliliği üzerinde durdu.

Bunun yanında kullanıcıları kandıran sahte torrent ve spam'ların da minimum seviyeye düşeceğine inanan Pirate Bay'in tracker'a adanan 13 sunucusu bulunuyor; 14'ü ise sitenin kendisine ait.

Tüm konu: Torrent: Sahte tracker'lar temizleniyor!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hangi torrent istemcisini kullanıyorsunuz?

muzzy2727
19-10-2008, 12:34   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

walla torrentleech kullanıodum ama hesabımı kapadılar uzun süre giremediğim için sisteme açmanın bi yolu var mı bilemiyorum :(

Banned
19-10-2008, 12:45   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

ben genelde mininova ve isohuntı kullanıyorum ama bir tracker temizliği ikisinede lazım bazen indirdiğim dosyalar işe yaramıyor sinir oluyorum.iki saat bekle insin sonrada bir işe yaramasın.

DeePBluESeA
19-10-2008, 13:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
281 mesaj

Üyelik gerektiren ve kapalı olan sistemler şu an için en hızlıları ama tabiki btjunkie isohunt thepiratebay de çok güçlüler çünkü bu siteler çok daha büyük ve global siteler µtorrent kullanıyorum ve yabancı sitelerden eklediğim torrent ların pek çoğunda hiç çalışmayan pek çok tracker adresi oluyor ve bunlar indirme hızına negatif etki yapıyor zira 20 tane tracker dan çalışmayan 10 tane sini temizleyince çok daha fazla kişiye bağlanıyorum ve çok daha hızlı download yapabiliyorum

Fattur
19-10-2008, 18:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bu traccker temizliği aslında çok güzel olur.çünkü birsürü torrent boş çıkıyor....