Torrent'tan dosya indiremiyorum

persus84
23-03-2010, 18:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Bilgisayarımda uTorrent 2.0 kurulu yaklasık iki aydır ve hiç sorun yaşamadım. ancak bir haftadır bu programı kullanamıyorum indirmek istediğim hiçbir dosyayı indiremiyorum. Gerek bu forumda gerekse diğer forumlarda çözüm bulamadım ya çok karmaşıklardı ya da.. bilmiyorum. 

utorrent i kaldırıp tekrar kurdum ama hala aynı şekilde. modemin ve bilgisayarın firewallı açık. ancak port açmayı bilmiyorum. neden bunlardan bahsediyorum ilgili sorunların tamamında bu çözüm yolu önerilmiş ama çok karışık geldiği için yapamadım. (bu dediklerini ilk kurdugunda nasıl yaptın diyorsunuz biliyorum. ama yapmadı ki.. tıkır tıkır çalışıyordu torrent)

eğer sorun port açmakla ilgiliyse ya da değilse bir başka nedenden kaynaklanıyorsa bir el atin be abi.. 

kenanabay
23-03-2010, 19:15   |  #2  
kenanabay avatarı
Yeni Üye
47 mesaj

Bir ara bende de olmuştu Azureus' u kurdum bilgisayara bir süre kullandım. Sonra tekrar uTorrent'e döndüm. Düzelmişti.

persus84
24-03-2010, 02:23   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

arkadaşlar konu güncel. yardımlarınızı bekliyorum.

uGuR.uK
24-03-2010, 03:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

utorrent portsuzda çalışabilir, ama bunun %100 garantisi yoktur çünkü bazı tracker bağlantılarını güvenlik duvarın engeller. o yüzden mutlaka port açman lazım ki onunda nasıl yapılacağı hem bu forumda hemde biçok yerde tonla var. ister burda ister google'da arat "utorrent port açma" diye milyon tane anlatım çıkar zaten.