toshiba kurtarma cd si

kkkarakurttt
05-12-2008, 18:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

mrb arkadaşlar.toshiba laptop kullanıyorum.işletim sistemim vista malesef.sornulardan hatalardan bıktım.xp yüklemek istiyorum.ancak pişman olmaktanda korkuyorum.bilgisayarıma format atıp xp yüklesem.bilgisayarı aldığım ilk güne geri döndüren kurtarma cd si ni kullanabilirmiyim?? yoksa tekrar format atıp vistayı baştanmı yüklemem gerekir??

Semih Özyurt
05-12-2008, 18:27   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj
kkkarakurttt
mrb arkadaşlar.toshiba laptop kullanıyorum.işletim sistemim vista malesef.sornulardan hatalardan bıktım.xp yüklemek istiyorum.ancak pişman olmaktanda korkuyorum.bilgisayarıma format atıp xp yüklesem.bilgisayarı aldığım ilk güne geri döndüren kurtarma cd si ni kullanabilirmiyim?? yoksa tekrar format atıp vistayı baştanmı yüklemem gerekir??
dostum senin pc vistaya göredir yani tüm donanımların vistaya uyumlu olabilir xp kurunca donanımlarda sorun yaşayabilirsin tavsiyem vistaya format at tekrar vista kullan

kkkarakurttt
05-12-2008, 19:06   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj
semih_ozyurt
dostum senin pc vistaya göredir yani tüm donanımların vistaya uyumlu olabilir xp kurunca donanımlarda sorun yaşayabilirsin tavsiyem vistaya format at tekrar vista
evet xp olunca kullanamayacağım bikaç özellik var ama önemli değil.baya araştırdım driverlarınıda buldum.xp yükleyip çalıştırmak değil sorun.dediğim gibi toshibanın kendi verdiği kurtarma cd siyle geri dönebilcekmiyim? tek derdim bu..

1ol3irol
05-12-2008, 19:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj

hayır dönemeyeceksin. kurtarma cd.si windowsa format atar ve tekrar vistayı yükler.. onu kullanamazsın yani

kkkarakurttt
05-12-2008, 19:21   |  #5  
OP Taze Üye
14 mesaj
1ol3irol
hayır dönemeyeceksin. kurtarma cd.si windowsa format atar ve tekrar vistayı yükler.. onu kullanamazsın
eminsiniz değilmi? yani format atıp xp yüklersem tekrar vistaya dönmek için vista ve driverları yani herşeyi baştan yüklicem :(

GazI_9o9
05-12-2008, 21:07   |  #6  
GazI_9o9 avatarı
Yıllanmış Üye
1,126 mesaj

evet

xkursatx
12-12-2008, 00:03   |  #7  
Taze Üye
8 mesaj

bende toshiba kullanıyorum hatta birini eskittim 2incisinde sıra :) eger kurtarma cdsi elindeyse kurtarma cdsiyle attıgın formatta bi sorun olmayacaktır aksine bilgisayarı ilk aldıgın günki haline dönecektir en azından elimde olan 2 laptopdada bunu gördüm :D

01apachi
12-12-2008, 01:11   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

arkadaşım kurtarma cdlerinin genelinde ait olduğu bilgisayarın bütün driverlerleri entegre edilmiştir o cdye..
istediğini yap

demirel_ant
12-12-2008, 19:19   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj
kkkarakurttt
Ben de Toshıba A300 15M var vista yüklüydü  yaklaşık 2 ay kullandım sonra xp ye cevirdim ancak bana bu seferde xp sorun yaratmaya başladı bende şimdi o kurtarma cd si ile deniyorum bakalım aldıgım ilk gün kii gibi olacak mı :) 1 saat sonra belli olur