Toshiba Laptop Açılmıyor

Kirmastili
02-04-2017, 21:08   |  #1  
Kirmastili avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar,

Dün gece Toshiba SATELLITE S50-B-154 model laptopumla oyun oynarken bilgisayar aniden kapandı sonra da birdaha açılmadı. Nasıl açılmadı şöyle; power tuşuna basıyorum elektrik geliyor fan 2-3 saniye dönüyor tık duruyor. Bir kere bastıktan sonra bu olay tekrarlayarak devam ediyor ekranda zaten bir görüntü yok herhangi bir bip sesi yok. Neyse ben açtım kasasını bunun, sorun nerdeymiş anlayayım diye, en son farkettim ki ram i çıkardığımda sorun olmuyor yani elektrik geliyor fan devamlı çalışıyor ama tabi görüntü yok rami çıkardık. Diğer sokete takmayı denedim rami bu sefer de aynı şey oldu ama 10 saniye falan döndü fan biraz daha uzun yani o da aynı şekilde tekrar ediyor.

Yani sanırım sorun ram de. Elimde başka ram olmadığı için deneyemedim. Şimdi bunun tamiri nasıl olacak, değişmesi mi lazım? Laptop 2020ye kadar garanti kapsamında, istanbul anadolu yakasında nereye götürmeliyim?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem Bilgilerim
  • TOSHIBA SATELLITE S50-B-154
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • Intel
  • AMD
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • 8 GB
  • iPhone iOS 10
  • - Bilmiyorum -
  • Vodafone
Cem Akbulut
03-04-2017, 03:02   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar temizlik şirketleri ile meşgulüm ufak tefek bilgisayar işleri yapıyorum pekte anlamam aslında ama fan çalışıyor yani elektrik geliyor ancak ekrana görüntü gelmiyorsa ekran kartınız arızalandı demektir.

Bende de öyle oldu bilgisayarım sizinki ile aynı bilgisayarın harddiskini çıkarın çıkardıktan sonra bilgisayar kendini resetleyene kadar çalıştırın bilgisayar kapandıktan sonra harddiski takın ve çalıştırmayı deneyin ben öyle yaptım çalıştı.Youtube den video araştırması da yapabilirsiniz bende oradan bulmuştum.

Kolay gelsin.

Son Düzenleme: Cem Akbulut ~ 03 Nisan 2017 03:06