Toshiba laptop monitor sorunu

Majetag
27-12-2008, 03:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

İyi günler arkadaslar,

Benim Toshiba marka laptop ımın ekranı durup dururken karardı. Şu anda her yeniden başlattığımda ekran normal açılıyor, ama yaklaşık bir dakika sonra tekrar kararıyor. Yanlız harici bir monitor e bagladığım zaman böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Konu hakkında bir fikri olan varsa, şimdiden teşekkür ederim

STEELHEAD
27-12-2008, 09:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

FN tuşuna basılı turarak F7 tuşuna 7-8 defa basın. eğer ekran açılmaya başladıysa
ayarlarını kısmışsınızdır. ama açılmıyorsa teknik servislik bi durum söz konusudur

not: F7 tuşunun üstünde GÜNEŞ ve YUKARI işareti olması lazım.
eğer yoksa bu işlemi yapmayın. klavyenizden GÜNEŞ ve YUKARI işareti olan tuşa FN'yle beraber basın.

Son Düzenleme: STEELHEAD ~ 27 Aralık 2008 09:35
Majetag
27-12-2008, 13:34   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

Bununla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Cünkü ilk acıldığı zaman ekran normal geliyor, bir süre sonra tamamen kapanıyor, sanki monitor ü kapatmıssınız gibi

okfbgnc
27-12-2008, 21:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
259 mesaj

yaa casperlerde bir tuşla monitörü kapatabiliyorsunuz belkide sizde de o vardır.fn f2 tuşlarına basınca bende mönitör kapanıyor mesela siz de bir kullanma kılavuzuna bakın bence

hasan_gul
28-12-2008, 17:02   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj
Majetag
İyi günler arkadaslar,

Benim Toshiba marka laptop ımın ekranı durup dururken karardı. Şu anda her yeniden başlattığımda ekran normal açılıyor, ama yaklaşık bir dakika sonra tekrar kararıyor. Yanlız harici bir monitor e bagladığım zaman böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Konu hakkında bir fikri olan varsa, şimdiden teşekkür

arkadaşım selam sana şu şekilde yardımcı olabilcem toshiba notebook modelini söle ve işletim sistemi nedir eğer m70 ve m50 modeli ise xp işletim sistemi varsa sağ alt köşede pwer saver var bu programı tıkla çift tıkla ekrana gelsin tüm ayarları sonuna getir. ve uygula de eğer bunu yaptığın halde bir dha olurs a o zaman servise götür bn yaptım böle birşey aynı sorun bndede oldum bilgisayarı ilk aldığım zaman power sver ekran belli bir süre beklmeye alıyor belki seninkide öledir

Majetag
29-12-2008, 00:21   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

Laptop imin modeli A135-S2276
Internette bir forumda bu tip dorunlara aydinlatma florasani sebep olabiliyormus diye yazmislar ama bu konuda bir bilgisi olan var mi? Tamire gondercem ama kaziklanmak istemiyorum:)

01apachi
29-12-2008, 00:26   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj

sorununuzun çözümü regeditte sanırım, chip dergisinin bisayısında busorundan için, regeditteki bi değeri değiştirmek gerekiyordu.. ben bi bakim..

01apachi
29-12-2008, 00:56   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj

ben bulamadım chip'in bi sayısında 112 windows çözümü gibi bişeyler hatırlıyorum..
eğer bulamazsan nezaman oldu ise ondan önceye bi sistem geri yükleme yap..
olmadı format at; yalnız diskini biçimlendirerek..

Son Düzenleme: 01apachi ~ 29 Aralık 2008 01:00
TAŞKIN ÇITACI
27-09-2012, 14:10   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

KARDEŞİM BAZI LEPTOPLARIN İŞLETİM SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRDİNMİ BU SORUNLARI YAŞAYABİLİRSİN YANİ TOŞHİBA SİMENS VESAYİRE ÇÜNKÜ FİRMA BUNLARIN İŞLETİM SİSTEMİNİ ANAKARTA RECORVER YAPIYOR EGERKİ VİSTA YUKLİ İSE WİN 7 ATACAKSAN WİN7 CD SİNİ KOYUP YÜKLE KONUMUNA GELENE KADAR BIRAK YÜKLESİN YÜKLE KONUMUNA GELDİĞİNDE  ALLT SOLDA SEÇENEKLER VAR ORAYA GİR SANIRIM EN ÜSTE RECORVER DİSK WAR ÇALIŞTIR VE RECORVER YAP 1 KEREYE MAHSUS

XP DE YÜKLESEN YÜKLİYECEGİN İŞLETİM SİSTEMİNİN RECORVIR YAPMAK ZORUNDASIN RECORVIR YAPMADINMI EKRAN KARTI VE DİĞER DRAYVIRLARDA SORUN YAŞARSIN 2 LEPTOBUN SORUNUNU BÖYLE ÇÖZDÜM TOSHIBA  SİEMENS AMİLO  35 50