Toshiba Notebook Arıza

Mustafa Berat
07-10-2019, 21:52   |  #1  
Mustafa Berat avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar. Toshiba C660D_165 model laptopum var. Flash belleğe film atarken dondu. Kapatıp açarsam düzelir diye düşünüp güç tuşuna basılı tutarak kapattım. Tekrar açma tuşuna basınca görüntü vermedi. Açılıyor açık kalıp görüntü vermiyor harddiski de çalıştırmıyor. Bir hafta önce de olmuştu bios pilini ramları harddiski söküp takıp bi şekilde düzeltmiştim onda da açılıyordu bios a giriyordum bios saatini takip ettim en fazla 15 20 saniye ilerleyip donuyordu ve ekran gidiyordu. Bi şekilde düzelttim harddiski bios pilini çıkarıp açtım donmayınca harddiski takıp format attım bi sıkıntı çıkarmadı 1 hafta kullandım. Ama şimdi yine dosya atarken dondu kapattım ve dediğim gibi görüntü vermiyor ne yaptıysam olmadı sizce sorun nedir? Bugün yeni ram alıp taktım yine ekran yok sanki ram takılı değilmiş gibi açılıp açık kalıyor tepki vermiyor harddiski çalıştırmıyor laptop. Deli oldum yapamadım söküp dağıtıp tekrar taktım olmadı lütfen yardımcı olun.

klyglsn
08-10-2019, 19:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

lattopun içindeki bağlantılarda veya usb girişlerde kısa devre olmadığı halde böyle ise anakartınız bozulmuş olabilir (belki)

excel_mustafa
17-10-2019, 22:44   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

bozuk usb girişi yada flash bellek anakartı pert edebilir. muhtemelen anakart zarar gördü. anakart tamiri yapan bir yere gösterebilirsin.