TP-LINK EAP120 ile Kontrol Tamamen Elinizde...

TP-Link Türkiye
06-02-2015, 09:55   |  #1  
TP-Link Türkiye avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
159 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2013

Değerli Forum Kullanıcıları

TP-LINK, çok kullanıcılı işyerleri için yeni nesil kablosuz ağ erişim noktası olan EAP120'yi satışa sundu. Tavana ya da duvara monte edilebilen bu ürün, işyerleri için yönetilebilir ve güvenli bir kablosuz ağ çözümü. 

Kablosuz ağ pazarında dünya lideri TP-LINK, otel, okul, alışveriş merkezi gibi çok kullanıcılı işyerleri için yeni nesil bir kablosuz ağ çözümü olan EAP120 model erişim noktasını (Access Point - AP) satışa sundu. 

Ürün, geniş alana sahip işyerlerinde, okullarda, konferans salonlarında, otellerde ve AVM'lerde kablosuz ağ sinyalini güçlendirerek daha geniş alanda, daha güçlü sinyal elde etmeyi sağlıyor. Kablosuz ağa çok sayıda cihazın bağlandığı bu tip ortamlarda hem kolay monte edilebilen, hem kolay yönetilebilen, güvenli ve sağlam erişim noktaları gerekiyor. TP-LINK EAP120, bu gereksinime cevap vermek üzere geliştirilen bir çözüm. 

Duvara ya da tavana kolayca monte edilebilen EAP120, işyerlerinin iç mekanlarına rahatlıkla uyum sağlayacak şık bir tasarıma sahip. Power over Ethernet (PoE) desteği olan ürün, elektrik kablosuna ihtiyaç duymadan, ucu PoE switch'e bağlı bir ethernet kablosu ile çalıştırılıpher yere monte edilebiliyor. 

Merkezi WiFi Yönetimi 

Yüksek yoğunluklu kablosuz ağ kullanan işyerleri için yeni nesil iç mekan erişim noktası olan EAP120, yönetim açısından da kurumlara kolaylık sağlıyor. Merkezi WiFi yönetim özelliklerine sahip olan ürün, Cluster işlevi sayesinde tek bir aygıttan birden çok erişim noktasını yönetebilme olanağı sunuyor. Yönetici olan AP, tüm kablosuz ağ ayarlarını otomatik olarak diğer AP'lere dağıtıyor. Bu şekilde toplam 23 AP'yi bir cihazdan yönetme olanağı bulunuyor. Tek bir cihazda kurulum yapıldıktan sonra diğer cihazlarda tek tek kurulum yapılması gerekmiyor; sadece açma-kapama düğmesine basmak yeterli oluyor. İlk cihaz, 'master' cihaz olarak kabul ediliyor ve sonradan eklenen her erişim noktası, ayarları otomatik olarak ilk cihazdan alıyor. Bu özellik çok sayıda erişim noktası kullanılan işyerleri için çok önemli bir kolaylık sağlayarak, iş yükünü azaltıyor. 

TP-LINK EAP120, çok sayıda ve farklı kişilerin kablosuz ağa bağlanması gereken iş yerlerinde Misafir Ağı Yönetimi (Captive Portal - kısıtlı portal) uygulaması ile güvenli bir ağ oluşturuyor. Ağa misafir olarak bağlanacak kişiler için pratik bir kimlik doğrulama sağlayan bu uygulama ile ağ yöneticisi misafir olarak ağa bağlanacakların kullanıcı adı ya da şifre girme gibi giriş koşullarını önceden basitçe belirleyebiliyor; mevcutRadiusveritabanı ile uyumlu çalışabiliyor. Ayrıca EAP120 sağlam güvenlik stratejileri ile kablosuz ağın güvenliğini en üst düzeyde tutuyor. 

EAP120 erişim noktası, Cluster'a üye her cihaz üzerine bağlı kullanıcı sayısını limitleyebiliyor. Ayrıca cihazların kendi aralarında yük paylaşımı yapması da ürünün kesintisiz performansı garanti eden bir başka özelliği. 
Çok kullanıcılı ortamlar için yüksek performanslı bir çözüm olan TP-LINK EAP120, özelikle yüksek kararlılık ve kesintisiz kapsama alanı gerektiren okul, otel, AVM gibi geniş alanlı yerler için, aynı kablosuz ağı yayınlayan birçok cihazın tek bir cihaz gibi davranması ve inanılmaz kolay kurulumu ile ideal bir iç mekan çözümü oluşturuyor. 

Ayrıntılı bilgi içinhttp://www.tp-link.com.tr/produc ... oryid=&model=EAP120