TR İş Bankası Reklamının Perde Arkası (Atatürk)

egemengiga
16-11-2007, 14:13   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

bu reklami izlemeyen kalmamistir herhalde:

iş bankası 10 kasım Mustafa Kemal Atatürk reklamıiş bankası 10 kasım Mustafa Kemal Atatürk reklamı
Haluk Bilginer Atamızı canlandırıyor.

bu da reklamin perde arkasi:

Video KaldırılmışVideo Kaldırılmış

Haluk Bilginer' in oyunculugunu begeniyorum. ozellikle Tatli Hayat dizisinde beni kopartiyordu. hic aklima gelmezdi Atatürk e bu kadar benzeyebilecegi... reklamda kendi sesini kullanmasa kesinlikle Haluk Bilginer oldugunu anlayamazdim.

Kapalı Hesap (53751)
16-11-2007, 15:05   |  #2  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

ben ilkinde başkası oynuyor Haluk Bilginer seslendiriyor sanmıştım :)

GRaNZaT
16-11-2007, 15:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
4,234 mesaj

Haluk Bilginer bugüne kadar yaptığı her işte başarılıydı. Toplumumuz olarak baktığınızda, en "itici" rolünü oynadığı Hırsız Var" (ki orada da hayran olunacak süper bir performans sergiledi) filminde bile bu adam beğenildi. Türkiye'de bu seviyede çok az sanatçı vardır. Helal olsun!

XxXDaRKoXxX
16-11-2007, 16:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

Gerçeği söylemek gerekirse ben bu reklamı TV de 1 kez gördümKahkaha

ceryan67
16-11-2007, 23:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
527 mesaj

Reklamda bir dilbilgisi hatası yapılmış ve sonradan düzeltilmiş.

İş Bankası reklamında Atatürk'ü canlandıran Haluk Bilginer'in söylediği ve dilbilgisi açısından hatalı olduğu belirlenen "Ne eline batan diken, ne de söylenenler umurunda olmayacak" cümlesi, "Ne eline batan diken. ne de söylenenler umurunda olacak" şeklinde düzeltildi.

Borga-x
16-11-2007, 23:48   |  #6  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bence gerçekten türkiyede parmakla gösterilecek bır sanatcı. Zaten yapılan makyaj ve cekim teknığı Haluk bılgınerı resmen ataturk yapmıs ılk ızledıgımde tuylerım dıken dıken olmuştu. Hala izledigimde içim ürperir..Kendısının önünde saygı ve hürmetle eğiliyorum

nightdark
17-11-2007, 00:42   |  #7  
Yıllanmış Üye
328 mesaj

haluk bilginerin seslendirmesini hiç begenmiyorum adamın sesi korku filmlerindeki katillerin sesine benziyor.

Atatürk'e o kadar benzetmişler birde sesi ince bir seslendirme sanatçısı bulsalarmış tam olacakmış

Selçuk İslamoğlu
17-11-2007, 02:09   |  #8  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Çok başarılı bir reklam filmi ve makyaj, aslında perde arkasını ilk kez görüyorum, ama üzüldüm. Rahatsızlığında "Beni Türk doktorlarına emanet ediniz" diyen Ata'nın makyajını bir İtalyan film ekibinin yapmış olması beni Yüce Atanın hatırasına karşı üzdü açıkçası.

TuncaBozkurt
17-11-2007, 14:08   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Gerçekten başarılı bir reklam. Borga-x gibi benim de tüylerim diken diken olmuştu. Hatta bir an "acaba bu gerçekten Atatürk mü" diye düşünmedim değil. Ufak tefek hatalar olabilir. Ama yapılabilecek en iyi reklam filmlerinden biri ortaya çıkmış. Haluk Bilginer'den de daha kötüsünü bekleyemezdim.

egemengiga
17-11-2007, 15:35   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
4,298 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Çok başarılı bir reklam filmi ve makyaj, aslında perde arkasını ilk kez görüyorum, ama üzüldüm. Rahatsızlığında "Beni Türk doktorlarına emanet ediniz" diyen Ata'nın makyajını bir İtalyan film ekibinin yapmış olması beni Yüce Atanın hatırasına karşı üzdü açıkçası.
BeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendim

eminim bizim makorler de italyanlarinki kadar iyi is cikartabilirlerdi. unlu makorleri takip ettigim felan yok ama anladigim kadariyla bunlar bu islerde dunyada sayili kisilerden...

Atatürk suan yasiyor olsaydi beni turk makorlere mi emanet edin derdi?Kahkaha

yabancilar bizim gibi degiller. Ataturk makyazini yapmadan once Ataturk' un karakteristik ozellikleri hakkinda da birseyler okumuslardir. sadece eski goruntulere baktiklarini sanmiyorum. yani bir kac italyan Ataturk' u tanimis oldu ve bu bir kac italyan bir kac italyana daha Ataturku anlatsa...

olayin olumlu yonu bu bence.