Tr yama Yapımı Hakkında

HPQ-User
25-10-2008, 18:02   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

constantin sormuş:
arkadaşlar  ben programlar ve oyunlar için türkçe yama hazırlamak istiyorum programlarda restorator 2007'yi kullanıyorum işe yarıyo fakat oyunlarda işe yaramıyo örn:gta,pes,fifa bunlara da tr yama yapmak istiyorum acaba oyunlar için tr yama hazırlayabileceğim bildiğiniz bir program varmı??

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
p4 3.0 işlemci
2 gb ram
480 gb hdd
512 mb ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

uGuR.uK
25-10-2008, 19:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

dil yamaları basit olarak uygulamaların arabirimlerindeki nesnelerin veya yazıların çevirileri ile olur. sen programları normal çevirirsin, cünkü sadece yazısal işlem gerekir. oyunlarda olay biraz daha farklı olabilir, bazı oyunlarda sadece programlar gibi basit dil dosyaları kullanır ve onları çevirmenle dilde değişir. ancak bazılarıda yazı vs. kullanmaz senin oyunda gördügün veya tıklatıgın hersey resim dosyasıdır, yada baska türde bi veri dosyası ve onuda resim işleme yazılımı ile veya hangi türde yapılmışsa ona uygun düzenleme aracı ile değiştirebilirsin. acıklamalarım cok yonlu farkındayım, cünkü her oyunun farklı yapısı var, kesin bi yol diyemem. ama öyle yada böyle dediklerimden birini kullanırsın.