Trend Micro'dan özel sosyal ağ koruması

CHIP Online
04-10-2012, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Trend Micro'nun kişisel bilgilerinizi koruyan yeni yazılımları, piyasaya sürüldü! İşte sundukları...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/tre ... korumasi_36257.html

Bulut güvenliği ve siber suçla savaşın küresel çapta lideri Trend Micro; cihazınızı, önemli dosyalar ile verinizi, kişisel mahremiyetinizi ve ailenizi siber tehditlere karşı "kolayca koruma" sağlayan güvenlik yazılımının yeni sürümü Trend Micro Titanium Internet Security 2013'ü piyasaya sürdü.


Yeni ürün ailesinde dört yeni ürün bulunuyor: Titanium Antivirus+, Titanium Internet Security, Titanium Maximum Security ve Titanium Internet Security for Mac.


Titanium 2013 ailesi ürünlerinin Türkçe sürümleri, Trend Micro Titanium Türkiye Tek Resmi Distribütörü Helyum Bilişim tarafından satışa sunuldu. Titanium 2013 ürünleri Helyum anlaşmalı tüm teknoloji bayileri ve teknoloji zincir mağazalarında tüketicilerle buluşuyor.


Sosyal ağ güvenliği


"Tüketiciler internet üzerinde en çok e-posta kontrol etmek, web üzerinde gezinmek ve sosyal ağları kullanmak üzere vakit geçiriyor" diyerek sözlerine başlayan Trend Micro Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Carol Carpenter, "Güvenlik şirketlerinin nerede riskli bir durum varsa orada koruma sağlanması için tüketicilerle bir araya gelmesinin vakti geldi. Güçlü ve kolay kullanımlı sosyal ağ güvenliğini sunan ilk şirketin Trend Micro olmasından gurur duyuyorum" dedi.


Teknoloji, insanları, arkadaşları, ailesi ve iş arkadaşlarıyla sosyal ağlar üzerinde bir arada tutuyor. Ne yazık ki sosyal ağın da karanlık bir tarafı bulunuyor. Milyarlarca insan web sitelerinde sosyalleşirken, siber suçluların ilgisini çeken potansiyel suç havuzu oluşuyor. Sahte bağlantılar (Click-jacking), sahte uygulamalar ve sosyal mühendislik zararlı yazılım bulaştırmak için kullanılan tekniklerden sadece birkaçını temsil ediyor. Trend Micro'nun yıllık tüketici güvenliği anketine göre, sosyal medyada gezinen kullanıcıların %20'si paylaşmak istemedikleri halde duvarlarına yerleşen bağlantılara tıklıyor ve katılımcıların %18'i sosyal ağlar üzerinde bir bağlantıya tıklamanın bilgisayarda problemlerle sonuçlandığını bildiriyor.


Titanium Internet Security, sosyal ağlardaki güvenlik ihtiyacına cevap veriyor. Kullanıcılar Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, MySpace ve Pinterest üzerindeyken Titanium ailesinin tüm ürünleri, olası zararlı bağlantıları algılıyor. Peki, Titanium bunu nasıl yapıyor? Titanium kötü bir bağlantı keşfettiğinde, kullanıcının bu bilgiyi arkadaşlarıyla paylaşmasına olanak tanıyor ve böylece kullanıcılar arkadaşlarını da güvende tutabiliyor.


Anket sonuçlarına göre, katılımcıların %65'i sosyal ağ sitelerindeki kişisel bilgilere bilgileri dışında üçüncü kişilerin ulaşmasından endişe ediyor. Bu endişeye rağmen katılımcıların %35'i çok nadir ya da hiçbir zaman gizlilik ayarlarını kontrol etmiyor ve neredeyse yarıya yakını altı aydan önce gizlilik ayarlarını değiştirmiyor. Ayrıca anketten çıkan sonuçlarda, -%60'tan fazla- çoğu katılımcının sosyal ağ sitelerinde, güvenlik sızıntılarına sebep olabilecek doğum günü tarihi, ev adresi, evcil hayvanlarının isimleri ve daha fazlasını paylaştığı görülüyor.


Titanium'un yeni Facebook Privacy Scanner for Windows (Windows için Facebook Gizlilik Tarayıcısı) özelliği, sektörde ilk kez kişisel bilginin korunmasında fazladan bir katman daha oluşturuyor. Tek bir tıklamayla, kullanıcılar Facebook sayfa ayarları ile kişisel ve özel bilgilere erişimi kontrol edebiliyor. Titanium Internet Security ürünleri, hangi ayarların gizlilik endişesi yarattığını algılıyor ve kullanıcıların sürücü koltuğuna oturarak istediği değişiklikleri yapmasını sağlıyor.


Tüm Konu: Trend Micro'dan özel sosyal ağ koruması

Kaynak: www.chip.com.tr