trojan horse virusu sorunu

HPQ-User
30-05-2010, 20:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Can sormuş:
selamlar sorunum onceleri yoktu ancak dun aksam yani 29.05.2010 tarihinde basladi facebook a SIK SIK girerim bi video izlerken daha dogrusu izlemek icin tikladigimda anti-virus programim uyari verdi trojan horse... diye devam eden bi uyari uyarida seceneklerden virusu yoksay, remove, ve duzelt secenekleri vardi ilk basta virusu sil remove secenegini sectim bi sorun cikmadi bende haletmistir diye dusundum ama baska bir video daha acinca gene ayni uyariyi verdi ve bu diger videolerdada surdu en sonunda duzelt secenegini tikladim gene herhangi bir hata veya sorun la karsilasmadim ama internet tarayicim mozllia firefox bu islemlerden sonraa videolari bir daha acmadi. anti virus programim avg 8.0 free bende ie den girdim gene ayni uyarilari aldim en sonunda duzelt dedigimde file not found demeye basladi yani virusu bulamamaya basladi bende suphelendim acaba bu trojan silinmemek icin dosyalardan dosyalara mi atliyor diye ama ne yapptiysam sorunu cozemedim baska anti-virus programlariyla online tarattim bu sonuc yok gene her video ya acmak icin tiklayisimda anti-virus programi bu uyariyi veriyor.her ne kadar ad-aware, panda gibi programlarla tarattiysam virusu bulamadi anladigim kadariyla avg de virusu buluyor ve silemiyor en son trojan remover diye bi program indirdim oda ayni sekilde hicbir sorun bulamadi. napicagimi sasirdim format atiyim diyorum notebook yabanci ulkeden geldiginden dolayi ingilizce windows kurulu yardiminizi acil bekliyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
HP Pavilion dv7-1232nr notebook PC kullaniyorum 4 gb ram, AMD 2.20 ghz islemci, ATI radeon HD 3200 ekran karti, dvd rw

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; WOW64; Trident/4.0; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.5.21022; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; OfficeLiveConnector.1.5; OfficeLivePatch.1.3)

-MHG-
30-05-2010, 21:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
641 mesaj

Benzer problemler başka kişilerde de görülmüş:https://www.chip.com.tr/forum/avg ... cebook_t164993.html