trojan nasıl temizlenir?

mancukya
21-01-2009, 13:52   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj
tecrübeli
tuncap kardeş a-square free ile taratıp 6 trojen buldum ama silmeye korkuyorum çünkü volume system ınformation dosyalarında e bunlardawindowsun sistem dosyaları değilmi silersek windows eksik dosyalarla çalışır veya çöker diye düşünüyorum bunlardan bir tanesini yazıyorum C;\System Volume Information\_restore{733C6310-9BE4-405B-AD3E-ABD0EA437CF5]\RP521\A0081109.exe   enfeksiyon Trojan.Win32.StartPage Yüksek risk
bu durumu değerlendirip silip silmememi bana söylermisiniz windowsun sistem dosyalarına bir zarar verirmi yukarıdaki sistem dosyası değilmi silersem sistem dosyasıda silinmezmi cevap verirsen
Sistem geri yükleme orasi zaten gizli dosya sistem geri yuklemeyi kapat tarama yapip sildir ve pcyi yeniden baslatinca sistem geri yüklemeyi ac.

tecrübeli
21-01-2009, 17:58   |  #27  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

tuncap kardeş tafsilatlı bir şekilde anlatırmısın anlamadiğım nokta şu sen demişsin ki o doya geri yükleme dosyası zaten demişsin geri yüklemeyi kapat o trojenli dosyayı sil geri yükleme yi tekrar aç demişsin peki o dosya windows sistem dosyası değilmi silsem windowsa zarar vermezmi,windowsun sistem dosyası silinmezmi bunu sormuştum aslında sana eğerki yok sil dersen bir zararı yok diyorsan senin dediğin şekilde silerim. bir de geri yüklemeyi nerden kapatıp nerden açabilirim bunuda söylersen sevinirim teşekkürler