trojan Script sorunu YARDIM

IsengarD
07-12-2015, 00:15   |  #1  
IsengarD avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

Selam, bugün firefox ile nette gezinirken sitenin birisine  girmek istediğimde Kaspersky devreye girdi engelledi,

Tespit edilen nesne (dosya) etkin değil.

Nesne adı:  HEUR: Trojan.Script.Iframer

Nesne Türü: Truva Atı  

diye uyarı çıktı.

siteyi kapattı, bende firefoxu kapatıp Ccleaner ile temizlik yaptım, ardından

internette arama yaptım yac diye bir programın sitesinde bu sorunla ilgile yazı yazılmış yazı sanırım başka dilden otomatik çevrilmiş çünkü imla hatalarıyla doluydu neyse o sorun değil ama bu sorun ile ilgili iç açıcı şeyler yazmamış antivirüslerin tespit edemiyeceğini sadece kendi programlarının bunu temizlibilceğini yazmış, kayıt defterine işlebilceği gibi uzun bir yazı vardı bende açıkçası girdiğim sitelerin özellikle facebook gibi önemli sitelerin şifrelerimin çalınması endişesiyle aşağıdaki işlemleri yaptım ama sonuç temiz çıktı. güvenli kip altında tarama yapmadım ama bu kadar taramaya temiz diyorsa sorun yoktur gibi geliyor, yinede emin olamadığımdan güvenilir bir yerden yardım alayım diye Chip forumuna geldim.

Kaspersky Internet Security 2015 ile tehdit tarama yaptım, (Lisanslı kullanıcısıyım) temiz çıktı.

Bilgisayara Malwarebyte kurdum onunlada tarama yaptım temiz çıktı.

bilgisayarda MRT yi çalıştırıp tarama yaptım yine temiz çıktı.

Eset Nod32 online tarama programı ile tarama yaptırdım yine temiz çıktı.

şimdi yapmam gereken başka bir işlem varmı sizce güvenli kiptede Kis2015 ve malwarebyte ile tarama yaptırayım mı, yada ağ güvenli kipte nod32 online tarama çalışırsa onunlada tarama yaparım. format düşünmedim çünkü daha yeni formatlamıştım 2 hafta oldu bilg. program bile kurmadım çok fazla ve formatta güncelleme sıkıntı çıkartıtığı için 3 gün uğraştım üst üste 2 sefer format atıp tek tek gncelleme yükledim sıkıntılı bir süreç oldu aynı sorun tekrarlanırsa gerçek anlamda hasta olurum kesin. sizce bilg. temizmidir. bu konuda yardım istiyorum.

bu arada işletim sistemim:  Win7 Home Premium.

Son Düzenleme: IsengarD ~ 07 Aralık 2015 00:16 Neden:
IsengarD
07-12-2015, 09:20   |  #2  
IsengarD avatarı
OP Üye
54 mesaj

konuya henüz cevap veren olmamış, dün kafama takılmıştı bu olay  bu sabah kalkınca güvenli kipte tarama yaptırayım dediydim ama bilg. açınca açılmadı kapatıp  tekrar açtı kendini başlangıç onarma istedi, bende tamam dedim, ama başlangıç narma için Klavye dili sordu Us işaretliydi Türkçe  seçtim ingilizce olarak onarım başladı benim sistemim Türkçe daha önce başlangıç onarması böylemi oluyordu hepten karıştırdım yoksa sıkıntı büyük mü LÜTFEN ACİL yardım edin.

bilgisayarı formatladıktan sonra yedek almıştm antivirüs ve devamlı oynadığım bir oyun hariç hiçbir program yüklemeden önce yedek almıştım D sürücüsüne oradan yeniden mi kursam yedeği yada bilg. başka bir tarihemi alsam kayıt alındıysa yada komplemi format atmam gerekiyor moralim bozulmuş durumda lütfen yardım edin.

padisah
07-12-2015, 19:59   |  #3  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Kaspersky ilgili zararlıyı zaten bulaşmadan önce engellemiş.
Farklı programlar ile de tarama yapmışsınız sonuçlar temiz çıkmış.
İçiniz rahat olsun bilgisayarınızda (bilinen) bir zararlı yok.

YAC (Yet Another Cleaner) güvenilir bir araç değildir hatta kendisi bir zararlıdır.
Burayı inceleyebilirsiniz. https://www.technopat.net/sosyal ... gram-bulasti.59511/

padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ttbpc
07-12-2015, 20:07   |  #4  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

aynen yacın kendisi zararlıdır işyerine bir pc vermiştim format atsınlar diye sırf chrome ve yac yükledikleri için baştan kendim format attım güzel de oldu :)

IsengarD
07-12-2015, 23:55   |  #5  
IsengarD avatarı
OP Üye
54 mesaj

Yardım için Tşk. ederim.

yac programına zaten adını bile duymadığım için iyiki sıcak bakmamışım.

bu sabah bilg. açtığımda bilg. tam windows ekranı geldiğinde geri restart yaptı başlangıç onarma geldi karşıma, bende windowsu normal başlat demedim başlangıç onar dedim, ama onarma işlemi ingilizce olarak başladı benden klavye türü sordu USA Q işaretliydi Türkçe Q dedim devam ettim ama işgillendim reset attım bilgisayara normal başlat dedim windowsu, normal açıldı sorun olup olmadığından kesin emin olmak için güvenli kiptede taramalar yaptım hepsi yine temiz çıktı

TrojanRemover programı ile de tarama yaptım yine temiz. ama başlangıç onarma neden ingilizce oldu onu anlayamadım. normal mi bu durum daha öncede olmuştu başlangıç onarma ama hangi dilde yaptıydı hiç hatırlamıyorum şu anda.

ttbpc
08-12-2015, 13:07   |  #6  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj

direkt basaydın normal olarak başlatmaya, sorunun kalmazdı.

IsengarD
09-12-2015, 12:43   |  #7  
IsengarD avatarı
OP Üye
54 mesaj

direk bsıp geçmekte sıkıntı çıkarır belki diye yapmadıydım ama sorun çözüldüğü ve virüs olmadığı için sistemde, rahatlamış durumdayım. yardımlar için Teşekkürederim.

ttbpc
09-12-2015, 13:15   |  #8  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj

bir şey yapmadım ama rica ederim :)

Tolstoy
12-12-2015, 02:16   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Aşağıdaki siteye probleminizi yazabilirsiniz. Siteyi iyi bir inceleyin derim.

Malware Fix
http://trmalwarefix.freeforums.net/