trojan sorunu

HPQ-User
19-06-2008, 13:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

arkantos sormuş:
iyi günler ben nod 32 yükledim biligisayaraıma fakat system 32 dosyasında bi trojan buldu silemiyo nod 32 trojan silemiyo mu yoksa ben mi bi yanlışlık yapıyorum bana trojan silen bi program tavsiye edermisiniz sorunumla ilgili bi dönüş yaparsanız çok sevinirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
BİLGİSAYARIM ÜST DÜZEY ÖZELLİKLERE SAHİP BİR BİLGİSAYAR

İnternet Tarayıcı: Opera/9.02 (Windows NT 5.1; U; tr)

lazmario
19-06-2008, 13:14   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

selam bende de bı trojan sorunu var ama cozemıyor kımse... vırus programı sılıyor ama yıne gerı gelıyor sılıyor baska bır yere bulasıyor vırus un ısmını yazabılırım ıstersenız... yardımcı olur musunuz...

XxXDaRKoXxX
19-06-2008, 13:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

Kasperksy 09
Norton 08
Panda 08

3 ünden birini deneyin. Önerim Norton 08 çünkü Norton dosyayı silmiyo içindeki trojanı kaldırıyo ve dosyayı temiz hale getiriyor :)

lazmario
19-06-2008, 13:16   |  #4  
Taze Üye
16 mesaj

ok zamanın var mı dınleyebılır mısın benı sorunumu dıle getırıyım sana tam olarak ok...

lazmario
19-06-2008, 13:19   |  #5  
Taze Üye
16 mesaj

Trojan win32.delf.aam virüs ün ismi... napıyor dıyelım kı flas bellek takıyorsun bellektekı klasor exe ye donusuyor veya muzıkler paylasımda paylasımda olan klsor exe ye donusuyor ama vırus programları sılıyor tamam guzel ama bı bakıyorsun yıne aynı vırus baska bır dosyaya bulasıyor veya aynı klasor u yapıyorsun yıne bulasıyor yanı temızlemıyor temızlemıyor ben trabzon da bı ınternet cafe ısletıyorum... yardım cı olursan sevınırım...

XxXDaRKoXxX
19-06-2008, 13:23   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

O zaman bilgisayarınızı güvenli kipte açın tüm pc yi kaspersky ile taratın. Bulunan her şeyi silin.

Sonra Flash belleği takın onu da taratın ve "Donanımı Güvenli Kaldır" tikini işareteleyerek PC den çıkartın. En son garanti olsun diye bir daha pc yi ügvenli kipte taratın

Bu virüse özel antivirüs bile var

Son Düzenleme: XxXDaRKoXxX ~ 19 Haziran 2008 13:23
SaMaRRa
19-06-2008, 13:27   |  #7  
Yıllanmış Üye
208 mesaj
lazmario
Trojan win32.delf.aam virüs ün ismi... napıyor dıyelım kı flas bellek takıyorsun bellektekı klasor exe ye donusuyor veya muzıkler paylasımda paylasımda olan klsor exe ye donusuyor ama vırus programları sılıyor tamam guzel ama bı bakıyorsun yıne aynı vırus baska bır dosyaya bulasıyor veya aynı klasor u yapıyorsun yıne bulasıyor yanı temızlemıyor temızlemıyor ben trabzon da bı ınternet cafe ısletıyorum... yardım cı olursan sevınırım...
arkadaşım niye biraz arama yapmıyorsun?merak ediyorum..bak senin trojan ismini google a yazdım ilk sayfada çıktıcevabı.bu arada aklında bulunsun böyle bir virüs problemin olursa ve antivirüsle silemezsen google a virüsün ismini yaz..yine birşey bulamazsan birde virüs ismi ile birlikte tool yazıp ara

işte sana ilaç..bu siteye gir

lazmario
19-06-2008, 13:29   |  #8  
Taze Üye
16 mesaj

gonderdıgın lınk bos bı sayfa acıyor bana... acaba yanlıs lınk mı gonderdın... pekı o antıvırus un ısmını alabılır mıyım... nerdeyse butun makınelerım de var bu virus... mesela wındows gorev yonetıcısınde IEXPLORE.EXE, explore.exe, service.exe dıye bır cok belırsız exe ler turuyor bunlar yanlıs mesela olması gerekenler var explorer.exe tamam ama ustekıler v.s.

one2one
19-06-2008, 13:30   |  #9  
Yıllanmış Üye
121 mesaj

XxXDaRKoXxX arkadasımızın dedıgı gıbı norton antivirüs 08 yüklerseniz sorun çözülür..tabi norton u kaldırmak için remowal tools da yüklemek gerekecek

bu linkten norton removal tools u indirebilirsiniz..

burdanda norton antivirus programının sisteminize uygun olanını indirebilirsiniz..

lazmario
19-06-2008, 13:32   |  #10  
Taze Üye
16 mesaj

tamam o sıteye de baktım hepsını teker teker denedım adımların ama yok yıne yok olmadı yanlıs yapmıs olsam bıle 7 defa denedım 7 sınde de yanlıs yapma ımkanım yok... bu gune kadar sıtelerdekı formlara basvurmamıstım bır cok sorunumu halletmıstım... ama arstırıyorum bakıyorum... bır cok program denedım ama olmadı tamam dedıgım gıbı sılıyor ama yıne gerı gelıyor...

lazmario
19-06-2008, 13:34   |  #11  
Taze Üye
16 mesaj

denıyorum sımdı arkadaslar bu ıkı programı yuklıcem bakalım ne olcak ok doncem sıze...

SaMaRRa
19-06-2008, 13:35   |  #12  
Yıllanmış Üye
208 mesaj

sildiğin halde geri gelmesinin nedenini anlatayım..şimdi bu trojan tek başına değil!bunun dll dosyaları var.sen virüsü silsende dll dosyaları onu yeniden oluşturuyor.torjanlar bu sistemi kullanabiliyor..

trojanı dll leri ile silecek bi program lazım sana..arkadaşların dediği gibi norton08 yükle ve tüm sistemi taratıp virüsü sil.sonra reset at.ve virüsün silindiğinden emin ol

Son Düzenleme: SaMaRRa ~ 19 Haziran 2008 13:38
XxXDaRKoXxX
19-06-2008, 13:37   |  #13  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
one2one
XxXDaRKoXxX arkadasımızın dedıgı gıbı norton antivirüs 08 yüklerseniz sorun çözülür..tabi norton u kaldırmak için remowal tools da yüklemek gerekecek

bu linkten norton removal tools u indirebilirsiniz..

burdanda norton antivirus programının sisteminize uygun olanını indirebilirsiniz..

Ben norton 08 i 5 kez yükledim ve 5 inde de kaldırabildim aracı program geremiyor o dediğiniz olan norton 05 oluyor ;)

SaMaRRa
19-06-2008, 13:45   |  #14  
Yıllanmış Üye
208 mesaj

norton u yükleyene kadar bir önerim daha var..elindeki antivirüsle sil trojanı..reset at pcye..yeniden başlarken f8 e bas ve lastknowngood u (en son iyi yükleme gibi bişi yazıo türkçesinde)çalıştır..bu en son sorunsuz çalışan kayıt defterini etkinleştirir.

benden sana bir öneri bu virüsten kurtulduktan sonra spybot1.5 i yükle kayıt defteri koruması var onuda etkinleştir.böylece sen izin vermediğin sürece kayıt defterinde herhangi bir değişiklik olmaz

3.kaza
20-06-2008, 12:46   |  #15  
Taze Üye
11 mesaj

arkadaş güvenli modda sistem geri yükleme yap bende de trojan vardı bu yolla hallettim