Truva atı

susqunkral
08-09-2011, 12:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Dün akşam bir program indirdim ve sonra programı yükledim ve yorumlara baktığımda truva atı var yazıyordu.eset 32 yi kullanıyorum tarattım ve virüs çıkmadı.Sabah bilgisayarın çok yavaşladığını fark ettim galiba virüsü eset bulamadı düşüncesiyle googleye truva atı temizleme programı yazdım ve anti trojan elite programını indirip tarattım ve casus yazılım buldu ama malesef  temizleyemedim çünkü code istiyor.İnternetten truva atı nedir yazdım ve başkaları tarafından ne yaptığını takip ederler yazısını okuyunca korktum ne yapmalıyım acil yardım ederseniz sevinirim biraz uzun ve ayrıntılı oldu ama neyse :D

faceman
08-09-2011, 12:40   |  #2  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

truva atı=trojan hackerların kullandığı ve genelikle pc izlemek ve işlemleri kontrol etmek ayrıca senin pc'den başkalarını hacklemek gibi işlerin yapılacağı virüstür.eset bir şey bulamaz eset kullanıosan at gitsin.
şu programları sırasıyla kullan sonra sil kullandığını :
kasperky anti virüs 2011
avast 6.0
avira antivir

adnas2121
08-09-2011, 13:10   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj

Format

Kapalı Hesap (200174)
08-09-2011, 18:11   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: adnas2121  
pes diyorum bir virüse format Ağzı kulaklarına varıyor
karpersky,norton,avastta truva atı trojan yakalayıp silmekte başarılı yada program virüsün bulunduğu yeri tespit etmesi bile yeterli bulaşma olan  dosyayı komple sil :D
şuda var sistem dosyası nada bulaşmış olabilir eğer öyle bir durum varsa silme çöker pc (sistem dosyası silinmez)
silinirde biraz konuda bilgin olmalı....o dosya windows açılırken orda olmalı....
açıklamak gerekirse benim bilgisayarın sistem dosyasına bulaşmış olsa önce windows dwd cd sini takıp o dosyayı kopyalarım dwd den masaüstüne veya d diskine koyarım sonra güvenli moda alıp bulaşma olan virüsün bulunduğu dosyayı silerim sonra dwd den kopyaladığım dosyayı aynı yere atınca virüsten kurtulmuş oluruz bana göre en iyi virüs yok etme yöntemi ama onca dosyanın arasında virüsün bulunduğu dosyayı aramakta sabır gerektiren bir durum...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (220667) ~ 08 Eylül 2011 18:16