TTNET Adsl haksızlığı Yardım Önemli

Boracalin
29-01-2012, 00:35   |  #1  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Arkadaşlar , dün ttnet'ten bir yazı geldi , daha evvel eşimin adına olan , tamamen farklı bir şehirde kullanılan bir hat hakkında bir borç bildirimi... 

Evet hattın 3 veya 4 faturasının ödenmediği bilgimiz dahilinde , ancak yazıda 9 adet fatura olduğu söyleniyor ve 866 tl kadar bir borç çıkarılıyor...

Bu nasıl olur ? TTNET ödenmeyen 3. faturadan itibaren hizmet vermeyi durdurur , böyle iken 9 adet fatura nasıl olur ? Bunu mantığım alamadı ?

Konu hakkında fikri olan benzer durum başına gelen var mı ? Her türlü yardıma açığım... Özellikle yargıç/savcı/avukat arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ?

Yazı ekte , TTNET müşteri hizmetlerine attığım mail aşağıda... Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen... 

Gönderdiğim mail ; 
[/URL]

Gelen Yazı ;

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/189/p10208852.jpg/]

hakean
29-01-2012, 00:47   |  #2  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,572 mesaj

bir yanlışlık karışıklı afedersin''bokluk var bu durumda ama oda dogru netini kapatır ttnet ama neyse bence yetkili kiişilerle görüşsen iyi olur haydi hayırlısı

xExCaLiBuRx
29-01-2012, 01:07   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
595 mesaj

Soyle Soylıyım Sana Nekadar Yardımcı Olurum Bılmem Ama Bızde Ttnet Kullanıyoruz Ve Net Ablamın Ustune 3 uncu Faturadan Sonra Netı Kesdıler Ve Bız Ev Tasıdık Bıseler Oldu Net 7 8 Ay Kapalı Durdu Borcu Ogrendıgımızde Bin Tl,ye Yakında Borc Neden Bukadar Oldugunu Sordumuz Zaman Verdıklerı Cevap Su Oldu Netınız Kapalı Oldugunda Kullanmadıgıınız Hlde Kullanılmıs Gıbı Her Ay Faturası Islıyo Yanı Sen Kapalı Durdugu Ayın Faturasını Bıle Kullanmıs Gıbı Oduyosun Malesef Ttnette Bolebı Durum Var Bunu Kuulanıcı Sozlesmeısnde Yazıyo Sanırım Ama Pek Çok Insan Okumadan Imzaladıgı Icın Bısey Ypamayosun Malesef

Boracalin
29-01-2012, 01:15   |  #4  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj
Alıntı: xExCaLiBuRx  
Soyle Soylıyım Sana Nekadar Yardımcı Olurum Bılmem Ama Bızde Ttnet Kullanıyoruz Ve Net Ablamın Ustune 3 uncu Faturadan Sonra Netı Kesdıler Ve Bız Ev Tasıdık Bıseler Oldu Net 7 8 Ay Kapalı Durdu Borcu Ogrendıgımızde Bin Tl,ye Yakında Borc Neden Bukadar Oldugunu Sordumuz Zaman Verdıklerı Cevap Su Oldu Netınız Kapalı Oldugunda Kullanmadıgıınız Hlde Kullanılmıs Gıbı Her Ay Faturası Islıyo Yanı Sen Kapalı Durdugu Ayın Faturasını Bıle Kullanmıs Gıbı Oduyosun Malesef Ttnette Bolebı Durum Var Bunu Kuulanıcı Sozlesmeısnde Yazıyo Sanırım Ama Pek Çok Insan Okumadan Imzaladıgı Icın Bısey Ypamayosun
Aynı durum işte... 

Tüketici Haklarına başvursak...

xExCaLiBuRx
29-01-2012, 01:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
595 mesaj

Abi Bişey Ypamassın Cunku Zaten Adam Senın Onune Sozlesme Koydu Sozlesmede Bu Madde Vardı Sende Imzaladın Yanı 2 Senelık Sozlesmeyı Imzaladıgında Istersen 10 Dakka Bıle Kullanma 2 Seneleık Parasını Odemek Zorundasın

Son Düzenleme: xExCaLiBuRx ~ 29 Ocak 2012 01:33
Kapalı Hesap (200174)
29-01-2012, 02:27   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: Boracalin  
Aynı durum işte... 

Tüketici Haklarına başvursak...

Sözleşme yaparken önüne 4 sayfa baştan aşağıya full doldurulmuş kağıt koyuyorlar sende hepsinin altına imza atıyon ya bazıları bunları okumaz,okumadan imza atar  3.sayfada şöyle bir ibare mevcuttur borcundan dolayı kapatılan hatlardan faiziyle beraber kullanım ücreti hattın kapalı olduğu süre içerisinde ödeme yapılırken hepsinin faizi ile beraber ödetilmesi şahsın bunları okuyarak imzası ile tasdik etmesi yasal haklarını kullandığı taktirde iş bu sözleşmenin gerekli makama gönderilip servis sağlayıcısının kanunsuz bir iş yapmadığını gerekçeleriyle açıklamak için kullanılacağı kullanıcı tarafına sözleşme yolu ile bildirilmiştir. Sende altına hepsini okudum kabul ediyorum yazan kısma imzayı attınmı o imzayı attıktan sonra ttnet'e artık itiraz edemiyon...(borcundan dolayı kapatılan hatlar ile alakalı dava açarsan)
İnsan önüne konulan ve bunları imzala dedikleri zaman vaktini ayırıp bunları okuması gerek ama okumuyorlar sonra böyle olaylar oluyor
Okudum itiraz ettim imza atmadan düzelttiler sonra imza attım..
Kaza yaptığımda 6 ay hastane hastane dolandım hatlarda üzerime oldundan komşular olsun ev sakinleri kullandılar 3 ay 3 fatura gelince zaten kapanıyor hatlar (3 hat var üzerime) sonra diğer faturalarda gelince faizi hesaplanır üzerine vurulur senden alınır neyse hastaneden çıktım avukat geldi elinde icra kağıtlarıyla bi yerden haberim yok 1.700 ytl faturalar faizi ile birikmiş bende karşı atağa gecerek avukatı aradım mahkemelik olmadık ama sözleşmede itiraz edipte değiştirdiğim hükümler sayesinde 680 tl ödeyip kurtuldum.. yoksa faizi ile ooo :D
Tanıdklar lan ne cimri adamsın herşeyi okuyon sonra imzalıyon diyor hayır cimrilikten değil neyi imzaladığımı neyi kabullendiğimi bilmek benim hukuki hakkım...
```````````````````````````````````````````````````
Ufak bir hatırlatma üzerime olan 3 hattan iikisi sınırlı biri sınırsız hergün telefon açıyorlar diğer hatları sınırsız yap diye bunlara kanmayın şikayet edecem savcılığa günde 3 defa arıyorlarGülüş

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (59205) ~ 29 Ocak 2012 02:37
hakean
29-01-2012, 10:05   |  #7  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

aynen kardeş bıktım ya bende

faceman
29-01-2012, 10:48   |  #8  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

benim eniştemin başınada böyle bir olay geldi aslında 300tl'lik bir fatura varken,fatura şu vergis,bu faizi,bu gecikmesi diye,1500tl olmuştu ve paşa paşada ödettiler,aman diyim ödeme abi bunlar saf adamı buldularmı yolmaya çalışıyolar,bi avukatla birisiyle konuş,sadece size ait olan faturaları öde gerisine dokunma,ve en kısa zamanda tnet'den çıkmaya çalış.

Batuhan Karsan 26
29-01-2012, 12:01   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj
Alıntı: faceman  
benim eniştemin başınada böyle bir olay geldi aslında 300tl'lik bir fatura varken,fatura şu vergis,bu faizi,bu gecikmesi diye,1500tl olmuştu ve paşa paşada ödettiler,aman diyim ödeme abi bunlar saf adamı buldularmı yolmaya çalışıyolar,bi avukatla birisiyle konuş,sadece size ait olan faturaları öde gerisine dokunma,ve en kısa zamanda tnet'den çıkmaya çalış.
Aynen bizede 6 ay bedava dediler sonra bir baktık 550 TL lik borç var.Hayır 30 liralık paketteydik Allah'tan birde ha..

kloster
29-01-2012, 16:32   |  #10  
kloster avatarı
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Bizede öyle olmuştu kardeşim paşa paşa ödedik mecbur ve direk SMİLE ADSL üye olduk şimdi ne kesinti ne yavaşlama :/

Boracalin
29-01-2012, 16:53   |  #11  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj
Alıntı: kloster  
Bizede öyle olmuştu kardeşim paşa paşa ödedik mecbur ve direk SMİLE ADSL üye olduk şimdi ne kesinti ne yavaşlama :/
Peki ne gerekçe sundularda ödettiler :( 

Tüketicinin zararına madde koyabilme hakları var mı ki kanunen ?

Kapalı Hesap (200174)
29-01-2012, 17:51   |  #12  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: Boracalin  
Peki ne gerekçe sundularda ödettiler :( 

Tüketicinin zararına madde koyabilme hakları var mı ki kanunen ?

Arkdaşım senin durumun anladığım kadarı ile hattın kapandı ayrıca ödemeyip biriktirdiğin faturalarında faizi Birikmiş yani kısacası bunu ödeyecen
yok ben ödemeyecem hakkımı arayacamda diyorsan 
Dava edersin dava süresince o faturaların faizi katlanır kaybettiğin taktirde mahkeme harcı avukat parası hepsi senden çıkar..Dava ettinmide dünyanın en iyi avukatınıda bulsan yine sen kaybedeceksin çünkü sözleşmeyi sundularmı sana sorarlar buna neden imza attın ordada okumadım falan takılmazlar o ayrıntılara...
Sözleşmeye imza attınmı olay biter zaten sözleşmede ttnet kendine yarayacak maddeler koyar kullanıcının işini görecek maddeleride var... 
Ama borcundan dolayı bir hat kapandımı o hatta kapalı olduğu süre içerisinde fatura gelmeye devam eder ayrıca son ödeme günü geçmiş faturalarada gecikme faizi eklenir..
Kolay gelsin...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (59205) ~ 29 Ocak 2012 17:56
Boracalin
29-01-2012, 18:40   |  #13  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj
Alıntı: kesko  
Arkdaşım senin durumun anladığım kadarı ile hattın kapandı ayrıca ödemeyip biriktirdiğin faturalarında faizi Birikmiş yani kısacası bunu ödeyecen
yok ben ödemeyecem hakkımı arayacamda diyorsan 
Dava edersin dava süresince o faturaların faizi katlanır kaybettiğin taktirde mahkeme harcı avukat parası hepsi senden çıkar..Dava ettinmide dünyanın en iyi avukatınıda bulsan yine sen kaybedeceksin çünkü sözleşmeyi sundularmı sana sorarlar buna neden imza attın ordada okumadım falan takılmazlar o ayrıntılara...
Sözleşmeye imza attınmı olay biter zaten sözleşmede ttnet kendine yarayacak maddeler koyar kullanıcının işini görecek maddeleride var... 
Ama borcundan dolayı bir hat kapandımı o hatta kapalı olduğu süre içerisinde fatura gelmeye devam eder ayrıca son ödeme günü geçmiş faturalarada gecikme faizi eklenir..
Kolay gelsin...
Tamam borcumuzu ödemeyeceğiz demiyoruz ki ? Asıl borç ve g.faizi neyse ödeyelim ama hizmeti satın almadığın dönemi niye ödüyeceksin ki ? 
Bu durumda hizmet almamış oluyorsun diğer 6 faturada... E satın almamış olduğun bir hizmetin faturasını nasıl yollayabiliyorlar... 
Diyorsun ki sözleşmede var , var tamamda konulan madde kanuna aykırı ise ; o madde geçerli olmaz diye biliyorum... 
Pazartesi tanıdık avukatlarada danışacağım inş. 

Yav deseki ; kardeşim senin 4 faturan var ödemediğin , gecikme faizi ile beraber 500 TL... 
Eyvallah derim , borcumuz ödemedik katlanacağız şimdi... Ama kullanılmayan hizmetin faturası nasıl çıkıyor ? Mantığım burada devre dışı kalıyor ?

Kapalı Hesap (200174)
29-01-2012, 20:51   |  #14  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

Sözleşmeye göre hareket ediyorlar işte borcundan dolayı hat kapanırsa kapalı hatta fatura gelmeye devam ediyor hat kimin üzerine ise bu yönde bir sözleşmeyi imzaladı..

free_x_man
29-01-2012, 23:53   |  #15  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

vallaha işin doğrusu telekom her yerden geçiriyor...şunu kabul etmemiz lazım,telekom resmen tekel durumunda....
artık komünist sistemlerde bile kalmayan,ölmüş gebermiş bir altyapı ve sistemle kullanıcıları avutmaya çalışıyorlar,hal böyle olunca da yerleştir gitsin...elin bir avuç kullanıcısı olan hollandalısı 20gb i 20 euroya satarken bizde hala utanmadan kazık atıyorlar...
hükümet yol veriyor,yandaşlar yol veriyor,vatandaş yol veriyor,
rekabet sıfır,hepsi anlaşmış kimse kimsenin tekerine çomak sokmuyor,devlet rekabeti desteklemiyor,köstekliyor....
siz inanıyormusunuz avrupadaki uygun fiyatları,hatta isveçte internetin yaşamsal hak sayılıp herkese bedava dağıtılmasını şirketler talep ettiğine...
devlet vatandaşına sahip çıkmalı,fakat öyle lafta değil..........işin doğrusu herşey telekomun elinde devletin de umurunda bile değil,salla başını al maaşını nasıl olsa bu seçmenle iktidar garanti......zaten internet de gavur icadı şeytan işi  olsa gerek ne gerek var ki internet de kullanmayıversinler.....

Boracalin
30-01-2012, 21:10   |  #16  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj

Arkadaşlar ttnet mailime henüz dönmedi , neden olabilir ?