TTnet'den Superonline'a geçiş yaptim fakat ..

madawac
14-08-2011, 15:05   |  #1  
madawac avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Dün itirabariyle Super online Adsl'e giriş paketine geçtim.(8 Mbit). Fakat internet hızı çok yavaşladı. Bazen Google'i bile 10+saniye de aciyor. Internet bazen bi noktaya geliyor ki duruyor resmen. Bir online oyun açarak çok rahat anlaşılabiliyor (10 saniye den fazla gecikmeler oluyor).
Sizce neden bu kadar yavaş olabilir? Yeni geçtiğim için ilk günler böyle mi olur? Super online kullanan varsa Bi cevaplayabilir mi. Bir de Modem'in hız testinden bi görüntü aldim. Internet hizinin nasil dengesiz olduğunun kanıtı olarak..

Görüldüğü üzere arada çıkıp iniyor. Genel olarak da 0 seviyesine çok yakın.

koyboy89
14-08-2011, 15:41   |  #2  
koyboy89 avatarı
Yıllanmış Üye
270 mesaj

fiber yokmuydu adsl olarak ha ttnet kullanmışsın ha süperonline bişey farketmez

Castieltr
17-08-2011, 08:34   |  #3  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
384 mesaj

fiberde çok farketmiyor ben metronet fiber kullanıyorum internet hızlı, fakat gecikmeli olarak geliyor.

bayram2702
17-09-2011, 18:33   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

EĞER SUPERONLİNE GECMEK İSTEYEN VARSA SAKIN DERİM TTNET HER YÖNDEN DAHA İYİ. IŞIK HIZINDA İNTERNET TE HİKAYE. BİR GÜN KAPIMA GELDİLER BENDE BU HIZI DUYUNCA SAZAN GİBİ ATLADIM ÜYE OLDUM. ERTESİ GÜN EVE GELDİĞİMDE ŞOK OLDUM MODEMİ TUVALETE AYNANIN ÜSTÜNE KOYUP GİTMİŞLER. HIZ İSE TT NET TEN DAHA YAVAŞ.KAÇ KEZ MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIM KAÇ KEZ ŞUBE YE GİTTİM AMA BOŞ İLGİLENEN YOK. ŞİMDİ İPTAL ETTİRMEK İSTİYORUM BU KEZ DE İPTAL ÜCRETİ ALIRIZ DİYORLAR AMA NAH ALIRLAR BABAMIN İSMİNE BENİM İMZAM VAR BABAM İNKAR EDİYOR HAKLI ADAM :D

ScienceNET
17-09-2011, 21:58   |  #5  
Yıllanmış Üye
787 mesaj
Alıntı: bayram2702  
EĞER SUPERONLİNE GECMEK İSTEYEN VARSA SAKIN DERİM TTNET HER YÖNDEN DAHA İYİ. IŞIK HIZINDA İNTERNET TE HİKAYE. BİR GÜN KAPIMA GELDİLER BENDE BU HIZI DUYUNCA SAZAN GİBİ ATLADIM ÜYE OLDUM. ERTESİ GÜN EVE GELDİĞİMDE ŞOK OLDUM MODEMİ TUVALETE AYNANIN ÜSTÜNE KOYUP GİTMİŞLER. HIZ İSE TT NET TEN DAHA YAVAŞ.KAÇ KEZ MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIM KAÇ KEZ ŞUBE YE GİTTİM AMA BOŞ İLGİLENEN YOK. ŞİMDİ İPTAL ETTİRMEK İSTİYORUM BU KEZ DE İPTAL ÜCRETİ ALIRIZ DİYORLAR AMA NAH ALIRLAR BABAMIN İSMİNE BENİM İMZAM VAR BABAM İNKAR EDİYOR HAKLI ADAM :
Ben Superonline Fiber kullanıyorum. Fazlasıyla memnunum. Gelen arkadaşlar, hem süper hızlı geldiler hem de süper hızla bağlantıyı yaptılar.

Saat 16:30'da başvurdum, saat 19:30'da Superonline fiber kullanıma hazırdı. Şaka mı sanıyorsunuz? Gerçekten!

TTNET? Allah korusun...! :D

Batuhan Karsan 26
18-09-2011, 09:25   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Arkadaşda var Superonline.Mübarek bilgisayarda facebooka girecek.O kadar hızlı ki internet pc kasyıor.

newwaster
18-09-2011, 13:40   |  #7  
newwaster avatarı
Yıllanmış Üye
105 mesaj

batuhan arkadaş bi yerde yazmış sana gösteriyim   

TTnet i ara söv niye 8 mhps vermiyorsunuz de.Eğer hattınız falan desteklemiyor derse kapatırım diye tehdit et.Ben öyle yaptım.Birde benim hat 2 mhps ye kadar destekliyor diyorlardı.Şimdi paşa paşa 8 mhps alıyorum.

bence güzel bi fikir

ScienceNET
18-09-2011, 17:07   |  #8  
Yıllanmış Üye
787 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  
Arkadaşda var Superonline.Mübarek bilgisayarda facebooka girecek.O kadar hızlı ki internet pc kasyıor.
Superonline'nın hızına kim ulaşabilir ki? Reklam! :D

Kullanmasak tamam derim ama... Sistemin kasılması Superonline'dan kaynaklandığını sanmam. Kullandığınız tarayıcı veya arka planda çalışan bazı programlar buna neden olabilir. Ha bu arada, Superonline'nın DSL hizmeti için birşey diyemem, ne de olsa TTNET'in altyapısını kullanıyor. Ancak Superonline fiber dersen, çok iyi derim. :)

ercanocer
17-10-2016, 13:55   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba Arkadaşlar,
10senedir TürkTelekom Musterisiyim...

Ama internette yaşadığım Kopma ve Yavaşlıktan Kaynaklanan Maduriyetimden Dolayı İnternetimi Superonline Taşıma Kararı Aldım...

Tabi Duyarlı ve Bilinçli Bir Müşterim Olduğundan İlk Yaptığım işlem, TTNET'i arayıp interneti taşımak istediğimi ve bununla ilgili bir cezayı işlem uygulanıp uygulanmayacağını öğrenmek oldu.

Must. Hizmetleri. Görüşmemde Herhangini bir cezayı işlem uygulanmayacağı belirtildi...
Bunun Doğrultusunda Taşıma işlemini gerçekleştirdim SuperOnline na
Bu işlem gerçekleştiği anda Telefonuma Tivibu ve Telefon hattımın Kesildiği Hakkında Mesajlar Geldi...
Ardından 1400 TL'değerinde bir fatura Geldi...
Bu fatura 1 yıl Tivibu ve Telefon Ftr. Cayma bedeli ve Tivibu makine ücreti olduğu yazılıydı,
Zorla makine iade ettim 450 TL düşüldü ve 950 TL ödemem gerektiği söylendi...
Benim interneti taşımada sormama rağmen Tivibu ve telefonum kapancağı belirtilmedive Ceza Ödeyeceğim Söylenmedi... Sözleşmelerde Bu Şekilde Bir Madde Yer Almıyor...

Ne Yapmalıyım... 10 Kez Müşteri Hizmetleriyle Görüşmem oldu Saçma Sapan Cevaplar... Ses Kayıtları istiyorum Vermiyorlar... Kabul Ettiğimi Söylüyorlar... Aslında Böyle Bir şey Yok...
Ne Yapabilirim bu Kadar Müşterisini Madur Eden Bir Firma Görmedim...

soner7979
29-10-2016, 19:33   |  #10  
Taze Üye
16 mesaj

valla hocam, altyapıyı süperonline vermediği sürece ha türktelekom,olmuş ha superonline ne farkeder. Telekomda olsa aynı sorun yaşanmıyacakmı ? Buradan diğer sorunlar ve modem kurulumları için destek alabilirsiniz.

Son Düzenleme: soner7979 ~ 29 Ekim 2016 20:15