Ttnet Hız Sorunu

byghostx
26-05-2013, 12:43   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Arkadaşlar benim şuandaki internet paketim Ttnet 8mbite kadar sınırsız. İnternet hız testlerindede 7 mbit gösteriyor ( 2-3 farklı sitede denedim aynı - 1m bit kaybı sorun deil ) Ama sorun şu ki oyun-program indirirken saniyede 1 mb a kadar çıktığı oluyordu şimdi max 200kb . Ayrıca eskiden youtube den eskiden 1080p video izlerken tıkanmazken şimdi 480p de bile tıkanıyor. Bunun sebebi ne olabilir ? Ayrıca ttnet online işlem merkezine girdiğimde şöyle bir yazı da var :Kullanmakta olduğunuz limitsiz tarifede kota kullanım limiti ve kota aşım riski bulunmamaktadır.

Son Düzenleme: byghostx ~ 26 Mayıs 2013 12:58
feanorking
26-05-2013, 14:08   |  #2  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

Utanmadın değil mi 7 mbit hızım var demeye ben bütün ay 3 mbit kullanıyorum kota dolu olsada olmasada. dosya indirirken nereden indirdiğin önemli. sunucu tabanlı indirme yapıyorsan zaten onların kısıtlamaları var ancak torrent vasıtası ile indiriyorsan kaynak önemli. Belki de adil ( olmayan ) kullanım kotan dolmuştur. gizli şeker gibi bu bakmadan anlaşılmaz.

Erdem_Aydın
03-06-2013, 13:13   |  #3  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj
Alıntı: gcb1903  
Utanmadın değil mi 7 mbit hızım var demeye ben bütün ay 3 mbit kullanıyorum kota dolu olsada olmasada. dosya indirirken nereden indirdiğin önemli. sunucu tabanlı indirme yapıyorsan zaten onların kısıtlamaları var ancak torrent vasıtası ile indiriyorsan kaynak önemli. Belki de adil ( olmayan ) kullanım kotan dolmuştur. gizli şeker gibi bu bakmadan anlaşılmaz.

Bu nasıl bi cevaptır anlamadım... Adam soru sormuş ve bu yazdığına alınabilir... 

Arkadaşın sorusuna gelirsek bende de aynı durum var. 1 haftadır felaket yavaş. Hani 50gb doldurdum belki ondandır dedim ama aybaşı oldu hala aynı. Dün netten 360p izleyemedim filmi... Sebebini anlamadım. 

Bu ttneti sözleşmem dolsun anında kapatıcam... Gezintisindende yavaşlığındanda bıktım... Süperonline denerim birde...

"Hızsız Adam" reklamından etkilendimDil çıkarıyor

sabrisaruhan
05-06-2013, 14:06   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Bende durum daha farklı, 8mbit verdiğim para , alabildiğim net 3mbit in üstüne çıkmıyor, ve şikayet etmediğim yer kalmadı ama sonuç yok , bu tamamen kalitesinden kaynaklanıyor adamına göre muamele yapıyorlar çok fazla sorgulamayın :) nedeni belli

ultimate_ms
05-06-2013, 14:19   |  #5  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

eskiden 10 mb çıkardı speedtest e tahütnameyi basınca 7 ye düştü

Flapjack
05-06-2013, 14:25   |  #6  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18