TTnet Hız Testi

shelby365
19-02-2013, 22:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba arkadaşlar  

Evimde 2 tane bilgisayar var.biri notebook diğeri masaüstü ikisindende normalde kablosuz olarak bağlanıyorum.2-3 gündür notebookta internet hızı problemi yaşıyorum.bilgisayara format attım,modemi fabrika ayarlarına döndürdüm ama fayda etmedi.Masaüstünde kablosuz olarak hız testi yaptığımda 5mbps civarında çıkıyor notebookta kablosuz yaptığımda 0,8-1mbps arasında çıkıyor kablolu hız testi yaptığımda 3 mbps civarına çıkıyor .Hız testini arkadaşımda denedim onda 6-7mbps arasında çıkıyor.TTNETi aradım güncelleştirme var dedi yapıyorum dedi ama fayda etme gene aynı hızda bi değişiklik olmadı. 

İnternet sağlayıcım :TTnet 
İnternet paketim:Net limitsiz 8mbpsye kadar 
*Adil kullanım kotasını aşmadım 
*Hız testi yaparken evde başka bir cihaz internete bağlı değildi 

Sizce bu problem neden kaynaklanmaktadır.İlginiz için Şimdiden Teşekkkür ederim...

ultimate_ms
20-02-2013, 00:34   |  #2  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

Masaüstünde kablosuz olarak hız testi yaptığımda 5mbps civarında çıkıyor notebookta kablosuz yaptığımda 0,8-1mbps arasında çıkıyor

Burda bence tt nettein bir problemi yok ya modeminin bir problemi olabilir (kanal değiştirmeyi bir dene trafik düzenleme vs ayarlarlada ilgli olabilir)

shelby365
26-02-2013, 20:27   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Sorun devam ediyordu lenovo destekle iletişime geçtim.dediklerini yaptım ağ kartı güncellemesini yapınca sorun çözüldü