TTnet'in Zulmüne Karşı Örgütlenelim!

Banned
31-12-2008, 11:27   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
64 mesaj
xbb
Arkadaşlar!Çagrımı yineliyorum!

Ttnet'in tekel olmasının avantajıyla;düşük hız,kötü hizmet ve buna rağmen yüksek ücret almasının karşısında internet kullanıcılarını,tavır almaya ve bu konuda örgütlenmeye çağırıyorum.Bu konuda neler yapılabilineceğini tartışalım!Ve çabamız tartışmayla kalmasın!Bu konuda duyarsız kalmayalım!Geniş katılımlı haklı ve kararlı bir çaba mutlaka amacına ulaşır!Haydi arkadaşlar,mutlaka yapılabilinecek şeyler vardır,fikirlerinizi söyleyin ve harekete geçelim!...Başarının yolu birlik olmak ve kararlılıktan geçer!

Arkadaşlar!Sadece somut bir örnek teşkil etsin diye aşağıya ham bir taslak metin yazdım.Metnin içeriğini, boyutunu, detaylarını vs.hatta bütünü değiştirebiliriz .Dileyen bu konuda kendi metnini yazsın.Olması gereken en dogru şekil neyse beraber tartışalım ve yaratalım!

TTnet'e ,
biz aşağıda imzası olan ,10.000-50.000- 100.000...(ne kadar çok olursa o kadar etkili oluruz!) ve giderek artan internet kullanıcıları olarak,sunmuş olduğunuz internet hizmetinden ve bunun karşılığında tahsil ettiğiniz ücretlerden şikayetçiyiz!Sagladıgınız internet hızının çok düşük olmasına ,sürekli yaşanan internet baglantısı ve diğer sorunlara rağmen ,belirlemiş olduğunuz fiyatların, sagladıgınız hizmetin karşılığı olmadığı herkesin ortak düşüncesidir.Bu durumun haksız bir kazanç oldugu gerçeğiyle ,saglamış olduğunuz hizmetin ve karşılığında aldığınız ücretin ,düzeltilmesini talep ediyoruz!Biz kullanıcıların bu husustaki ortak talebi şudur :İnternet hızı ve kota kullanım miktarının yükseltilmesi.Örneğin kotanın 10 Gb olması!Mevcut koşulların değişmemesi durumunda ise,alınan ücretin makul bir düzeye düşürülmesi.Örneğin,10 ytl.Bilğilerinize sunarız.

Aşagıdaki metni, iletisim@ttnet.com.tr adresine herkes yollasın!(Adres TTnet'in iletişim sayfasıdır!Ya Sayfa
ya girerek metni konu penceresine kopyalayın!Yazılması istenilen bilgileri "kendinizce" doldurun!"Konu Tipi" sorusuna seçeneklerden "şikayet"i seçmeyi unutmayın!Adrese e-posta şeklinde gönderecekseniz,metni kopyalayıp gönderebilirsiniz.

TTnet'e ,
internet kullanıcıları olarak,sunmuş olduğunuz internet hizmetinden ve bunun karşılığında tahsil ettiğiniz ücretlerden şikayetçiyiz!Sagladıgınız internet hızının çok düşük olmasına ,sürekli yaşanan internet baglantısı ve diğer sorunlara rağmen ,belirlemiş olduğunuz fiyatların, sagladıgınız hizmetin karşılığı olmadığı herkesin ortak düşüncesidir.Bu durumun haksız bir kazanç oldugu gerçeğiyle ,saglamış olduğunuz hizmetin ve karşılığında aldığınız ücretin ,düzeltilmesini talep ediyoruz!Biz kullanıcıların bu husustaki ortak talebi şudur :İnternet hızı ve kota kullanım miktarının yükseltilmesi.Örneğin kotanın 10 Gb olması!Mevcut koşulların değişmemesi durumunda ise,alınan ücretin makul bir düzeye düşürülmesi.Örneğin,10 ytl.Bilğilerinize sunarız.

(Lütfen konuyu tıklayanlar,konuya ilişkin yapılan yorumları genel olarakta olsa,okusunlar!)

Son Düzenleme: Banned ~ 16 Ocak 2009 02:11
Banned
31-12-2008, 11:35   |  #2  
OP Banlandı
64 mesaj

Arkadaşlar konunun can alıcı noktası geniş katılımlı bir çalışmayı örgütlemektir.Yani yüzlerce hatta binlerce kişinin tavrının çokta etkili olacagını sanmıyorum:Bu yüzden ben ,on binlerce hatta,100.000 gibi kullanıcının oldugu bir eylemi örgütlemenin etkili olacagını düşünüyorum...

Son Düzenleme: xbb ~ 23 Ocak 2009 00:15
onlineTR
31-12-2008, 11:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

haklısın,tabi ama ttnet te  dalga gecip %3 indirim yapabilirler....

Banned
31-12-2008, 11:46   |  #4  
OP Banlandı
64 mesaj

Bulunduğunuz tüm forumlarda ve iletişim içinde olduğunuz kişlere bu konuyu dile getirin.İnsanları bu konuda tavır almaya ve örgütlemeye çalışın.Göz göre göre "kazıklanıyoruz"!...Kimse "bana ne ya!Zaten bir şeyde olmaz",demesin!...Haklı bir konuda mücadele verilmeden bir şey elde edilemez!

İtacHi_
31-12-2008, 12:47   |  #5  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Seni destekliyorum.Biz burda sınırsız 2048 internet için 70 YTL verelim adamın biri çinde 100mBİT interneti 60 YTL ye kullansın varmı böyle birşey arkadaşlar yaa.Bende artıık kazıklanmak istemiyorum.Bu olayda elimden ne gelirse yaparrım...

mancukya
31-12-2008, 12:54   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Kusura bakmayinda hic bir sey cikmaz
Ttnet karsisinda
Kablonetin heryere dagilmis dev bir sirket olmasi gerekirdi bu varmi ?
Elektriknet 10 mb hiza kadar cikabiliyor stabil calisiyor Türkiyede varligindan haberleri yok böyle bir seyin
Umts, 4g vs vs cikisindan bilmem kac sene sonra Turkcell yeni lisan verildiki mevcut 3 firmayada bunun verilip rekabet yaratilmasi gerekiyordu yapilmadi.
Vergiler 100 de 50 ye yakin bunun icinde birsey yapilmaz bence düsünceniz guzelde olsa bu konu 3 5 gün icinde yok olur gider.

DaRWeLL
31-12-2008, 13:01   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

elimden gelen ne varsa yaparım ama elimizden bişey gelmez.

redwhite
31-12-2008, 13:06   |  #8  
Yıllanmış Üye
249 mesaj

kardeş sonuna kadar destekçinimde adamlar hiç tak maz işte

Kapalı Hesap (76993)
31-12-2008, 16:38   |  #9  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

TTNET'e tavır koymanın en iyi yolu Türk Telekom'u değil diğer internet sağlayıcılarına üye olmanızdır örnek ; Biri , Smile , Tellcom gibi onlarda Türk Telekom alt yapısını kullanıyorlar ancak eğer bu markalara geçip onların pazar payını artırıp TTNET'in üstünlüğünü elinden alabilir ve bu markaların kendi altyapılarını kurmalarını sağlayabilirsiniz. Şahsen ben TTNET'in attığı kazıkları bildiğim için Biri Adsl üyesiyim hala TTNET üyesiyseniz ağzınızla kuş tutsanız TTNET müşterilerine attığı kazıklardan vazgeçmeyecektir. Zonk

trinity
31-12-2008, 16:54   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

tavır falan koyamayız adamların elinde çoğumuzun imza attığı belgeler var sadece yapabileceğimiz ilk önce tüketici hakları koruma derneklerine şikayet edebiliriz ikinci olarak istanbulda oturanlar için İTO ya diğer şehirlerde oturanlar için ise o şehrin ticaret oıdalarıdır son adım ise iş mahkemelrine başvurudur. yapılacaksa bu şekilde yapılır yoksa başka türlü hiç bir şey yapamayız.

Banned
31-12-2008, 19:01   |  #11  
OP Banlandı
64 mesaj

Arkadaşlar,gördüğüm kadarıyla,şimdiye kadar yazılan görüşlerin tümündeki ortak payda :Kötümserlik!Daha savaşa başlamadan yenilğiyi kabul etmişiz!Öncelikle bu duyguyu yenmeliyiz!Zaten bu aşamada yapılması gereken geniş bir tartışma ve fikir alış verişi yapmaktır!Bunda amaç olabildiğince neler yapılabilineceğini bulmaktır.Herkes fikrini söylesin.Sonuçta bir yere varalım.Ama bu tartışmanın sonu,ortak ve mutlaka geniş katılımlı somut bir tavıra dönüşsün!...

Son Düzenleme: xbb ~ 23 Ocak 2009 00:16
keremcan063
31-12-2008, 21:02   |  #12  
Yıllanmış Üye
126 mesaj
xbb
Arkadaşlar,gördüğüm kadarıyla,şimdiye kadar yazılan görüşlerin tümündeki ortak payda :Kötümserlik!Daha savaşa başlamadan yenilğiyi kabul etmişiz!

İyide güzel söylüyorsun ama biz diyoruzki gerçekleride gör
alternatif olmazsa gerisi yalan...Ağlıyor
Lanet olsun ttnet'le tanıştığım güne

ozanaab
31-12-2008, 21:13   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

lanet olsun bu ttnete

bence eylem protesto boykot grev vs. yapılmalı.
çok fazla.... neyse yazmim.

utduonet firması sınırsız 512kbps de 20ytl alıyo. 1mbps de de 40. ttnete göre çok ucuz dimi??

sonra diyyelim ki limitli uydunet bağlattın.
senin kotan 1gb. ve aylık ücret 10 ytl.
sonraki her gb kota aşımı için 3ytl geliyor.
yani 4gb olunca bile 19ytl ödüyoruz. ttnette bu fiyat x2 nerdeyse??
ve ayrıca diyelim ki limitli bağlattın be 300gb indirdin. vereceğin en fazla miktar 24.7ytl. limitsizde ise 19ytl. bakın ne kadar güzel bi sistem?? ttnet bunu yapsa ölür mü.
bi de kafalarından fatturalarmıza ekleme yapıyolar. şiddetle bakmanızı tavsiye ederim..

her neyse ben burdan ne dersem diyim bişi deişmicek sonuçta...

GazI_9o9
31-12-2008, 23:21   |  #14  
GazI_9o9 avatarı
Yıllanmış Üye
1,126 mesaj

facebookta da grup kuralım.1000000 a ulaşırız belki Kahkaha
tertemiz bir interneeet ttneet ttneet...
ttnet seeeniin biiiip

mladenbmv
31-12-2008, 23:30   |  #15  
mladenbmv avatarı
Yıllanmış Üye
497 mesaj

bence toplanalım mesela bir bir ara pakistanmı hindistanmı böyle bir adamı idam etmesinler diye imza kampanyası vardı onun gibi bir şey yapmak lazım ben kaç sefer foruma yazdım internet kullanıcıları toplanıp imza kampanyası başlatalım öncü olarakta chıp ve teknolijiyle ilgili bütün dergiler.ben ara sıra bulgaristana gidiyorum orda internet 22 ytl sınırsız 32 mbs indirme hızı 6mps Türkiye bulgaristanın 20 katı ama bu internet hızını yakalayamıyoruz yada varda hız vermiyorlar bize kolay para geliyor nasıl olsa masrafsız geliyor ttnet. birde ulaştırma bakanlığından alınması gerek telekom gibi eloktrorinik ve teknoloji bakanlığına geçmesi gerek ama nedense hala ulaştırma bakanlığı bakıyor bu işlere.

Banned
01-01-2009, 00:15   |  #16  
OP Banlandı
64 mesaj

Arkadaşlar!Kafanızdaki umutsuzluğu aşın!Ortada bariz bir "kazıklanma"var!Bir şeyler yapmadığımız sürece de bu kazıklanma devam edecek!Zaten bu kadar kolay ve açıkça kazıklanmamızın nedeni de bizim bu tavır geliştirmeyen,duruma razı olan,güsüzlüğünü beyan eden özelliğimiz degil mi?...Durum şu :TTnet'in sagladığı internete,Avrupa'nın en düşük hız ve kotası olmasına  rağmen, en pahalı ücreti ödemiyor muyuz?Ödüyoruz!!!Bu büyük bir haksızlıktır!Bu durum haksız bir kazançtır!Ve bu gerçeğin farkında olduğumuz halde bir şey yapmamamızın adını siz koyun!...Mücadelemiz haklıdır,meşrudur ve başarıya açıktır!...Bu konuda taraf olan herkesi saflara çağırıyorum!!!

Fubiku
01-01-2009, 00:26   |  #17  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
226 mesaj

TTneti kınama şekliniz bence yanlış. Çoğunuz kınadığınız halde ttnet kullanıyorsunuz. kınayanlar ttnet aboneliğini iptal ettirmekle protesto yapabilirler. konuyu açan arkadaşta başka bir kurumun yanlısı gibi davranmasının yanısıra kendisi daha özel bir kınama yapabilir. ttnet abonesi ise gidip aboneliğini iptal ettirebilir ve aynı zamanda forumda kınamasının yanı sıra gidip ttnet binasının önünde kendisini yakabilir. örgüt kurman için cesur bir öncü lazım.

Banned
01-01-2009, 00:37   |  #18  
OP Banlandı
64 mesaj

Krazky,arkadaş!Ortada bir kınama yok!Dile getirilen şey bu kurumun kötü hizmetine rağmen haksız yüksek ücret alması!TTnet'in türkiyede "tekel"olduğu gerçeği düşünülürse buğünkü koşullarda alternatifi yok!(başka kurumlar da TTnet'in altyapısını kullanıyor ve onlarında kimi geçici kampanyalar dışında son kertede TTnet'ten farkları yok!!!)Sorun var olan koşullarda kabul edilebilinir bir durum yaratma çabasıdır!!!İyi hizmet uygun ücret!Hepsi bu!!!

Banned
01-01-2009, 01:11   |  #19  
OP Banlandı
64 mesaj
Krazky
TTneti kınama şekliniz bence yanlış. Çoğunuz kınadığınız halde ttnet kullanıyorsunuz. kınayanlar ttnet aboneliğini iptal ettirmekle protesto yapabilirler. konuyu açan arkadaşta başka bir kurumun yanlısı gibi davranmasının yanısıra kendisi daha özel bir kınama yapabilir. ttnet abonesi ise gidip aboneliğini iptal ettirebilir ve aynı zamanda forumda kınamasının yanı sıra gidip ttnet binasının önünde kendisini yakabilir. örgüt kurman için cesur bir öncü lazım.
Tekrar açıklamam ya da vurgulamam gerekirse,yapmaya çalıştıgım şey salt bir kınama çabası değildir, şüphesiz içinde kınamada barındıran ama esas olarak ,var olan haksız bir uygulamanın düzeltilme çabasıdır!Bu çabaya ön yargısız ve objektif eleştiriler yapılabilinir!Ama gerçekliği olmayan karalayıcı ve küçümseyici yaklaşımların takdirini form katılımcılarının takdirine bırakıyorum!

Banned
01-01-2009, 03:16   |  #20  
OP Banlandı
64 mesaj

2009 yılını, TTnet'in kötü internet hizmetine rağmen yüksek ücret almasına karşı mücadele yılı ilan ediyorum!Sologanımızda şu: Ya hız ve kota yükselecek,ya da ücretler düşecek!!!

Banned
01-01-2009, 03:38   |  #21  
OP Banlandı
64 mesaj

Herkes şikayetçi ve herkes bu  duruma lanet etmekten başka bir şey yapmıyor!...Bakın forumda başka konu başlığndan örnekler bunlar :

keshkesh
geçenlerde basıma gelen bir olayı türkçeleştirerek anlatıyorum.

TCDD nin bir servisine Wireless erişimi kurmak için çağrıldım. Kore'den mühendisler gelmiş wireless olmadığı için yakınıyorlardı. onlar beni Access point ve mesh pointleri yerleştirirken görmediler. mesh pointten birisini onların toplantı salonunun ağzına diğerini de diğer ucuna (dışarıdan görünüyo) yerleştirdim. testlerimi filan yaptım. koreliler beni salona çağırdılar, efendim ne oldu diye sordum içeriye bir tane daha mesh point eklememi istediler, bende içeriye gerekmediğini anlatmaya calistim sinyal seviyesi zaten %90 da oldugunu, neden istediklerini sordum. çok yavas bu dediler.

sonra içlerinden birisi gayet iyi ingilizce biliyordu, ve de bilgisayar hakkında biraz bilgiliydi. ona iyice anlattım neden bu kadar yavas oldugunu. 4 mbit baglı dediğimde adamın bakısını görmeniz lazımdı, ve sonrasında soyle dedi "I have over 100mbits even at my home" türkçesi Evimde bile 100 mbitten daha hızlı baglantısı varmıs.

adam neden daha hızlısı yok diye sordu daha hızlılarının fiyatlarını söyleyince ses çıkartamadı :S

Yazık Bu Ülkenin Haline.... Yanıt Tarihi - 27 Ara 2008 : 02:05:12
--------------------------------------------------------------------------------
adamlar 100mbit biz 1mbit yazık wallahi werdiğimiz paralara
samet713 Yanıt Tarihi - 27 Ara 2008 : 00:24:22
--------------------------------------------------------------------------------
ingiliz sömürgeleri bunlar.. ellerinden gelse donumuza kadar soyacaklar..yazık yazık yazık bu ülkenin kullanıcılarına ..
urkatat Yanıt Tarihi - 26 Ara 2008 : 19:24:05
adamlar bizi kaz olarak görüyor, yolabildikleri kadar..yeni yıla biriye geçiyorum.
gerçi o da ttnet alt yapısını kullanıyormuş ama yakında kendi altyapımızı kullanacağız gibi şeyler yazıyordu sitesinde..
Alparslananadolu Yanıt Tarihi - 06 Ara 2008 : 14:52:58
TTNET yetkilileri utansın. Utanacak yüzleri var ise...
Susam Yanıt Tarihi - 06 Ara 2008 : 10:40:41
bizi kim kurtaracak
Uçkun Akyüz Yanıt Tarihi - 05 Ara 2008 : 21:40:30
Arkadaslr ben bu hızlardan falan anlamam ama içim yandı birden işte.Bilenler anlarlar her halde.Turksat 3A Kullanıma geçildiği zaman telefonlar görüntülü olacak,televizyonların yayın sinyalleri artık kesilmeyecek,internet daha hızlı olacak falan diyorlardı ooo malum kişiler.hala fark olmadımı hiç.Ben düşük limitli internet kullanıyorum yavaslık ondan biliyordum.Bu Turksat 3A işe yaramadımı diyorsunuz?
redcodefeza Yanıt Tarihi - 10 Kas 2008 : 23:30:39
rakibi olmadığı için ve altyapı kendi elinde olduğu için dilediği gibi at oynatıyor ttnet..ama biz bunu hep yaşıyoruz bu ülkeye cep telefonlarının ilk geldiği zamanlardada yada tv yayınlarının başldığı yıllarda ve daha sayamayacağım bir çok örnekte bu ve benzerlerini bize yaşattılar..yani gittiği yere kadar sömürü mantığı...ya bi düşünsenize ben her aklıma geldiğinde sinirlerim geriliyor ki nasıl gerilmesin biz en düşük adsl e 29 ytl + aylık telefon ücreti ödüyoruz..dünyadan çoktan kalkmış bir uygulama bizde hala devam ettiriliyor..yaklaşık hiç elimizi sürmeden bi 15 ytl de oraya veriyoruz..bizim adsl in aylık faturası 45 ytl...!!!yok böyle bi zulüm yok böyle bi hizmet anlayışı..!!Allah kahretsin..!!!
SoN_KraL Yanıt Tarihi - 10 Kas 2008 : 22:46:41

DaRWeLL'den alıntı:
hikaye durumumuzu net olarak özetlemiş :( teşekkürler

a çok net olarak özetlemiş  
DaRWeLL Yanıt Tarihi - 10 Kas 2008 : 22:34:03
hikaye durumumuzu net olarak özetlemiş :( teşekkürler
SoN_KraL Yanıt Tarihi - 10 Kas 2008 : 22:33:39
gülünç ve utanılacak bir durum :(

Banned
01-01-2009, 03:53   |  #22  
OP Banlandı
64 mesaj

"yaktık gemilerimizi,dönüş yok artık geri/tak etti canımıza artık,bu TTnet'in kötü hizmeti ve yüksek ücreti"...

Umut ediyorum ki 2009 bu konudaki mücadelemizin zafer yılı olsun!...Herkese yeni yılda ,öncelikle sağlık ,başarı ve mutluluk diliyorum.Sevgiyle ve dostlukla kalın...

physfg
01-01-2009, 04:40   |  #23  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

madem  öyle bir tane mail formatı hazırla ve ttnet in müşteri temsilcisi yada bu maili dikkate alacak bir yere herkes göndersin ...

içinde istek ve öneriler olsun. 1000-2000 mail giderse daha dikkate alırlar.

böyle forumda yazıyorsun tıpkı tavşan misaline benziyor:

tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok...

PsK_Pc_06
01-01-2009, 11:35   |  #24  
PsK_Pc_06 avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj

bana göre ttnet en çok kotalı kullanıcılarına kazı.... atıyor... benim eskiden 4 gb lik kotalı internet kullanımım vardı bana ilk 3 aydan sonra sürekli 48 ytl geldi  en sonunda beni bezdirdi ve 50 ytl ye sınırsız internet aldım ...

ama sınırsızlar sınırlılara göre avantajlı bence çünkü beni arkadaşlar da benim çektiğim ilk derdi çekiyorlar ...

ancak ttnete karşı olan tavrımızı öyle bir sert koymalıyızki ttnet hemen o gün geri adım atsın ... yoksa sadece fikir söyleyerek çözemeyiz bu sorunu ... etkili , olgun ve geri adım attıracak şekilde bir yol bulmak lazım ...

aslında türkiye de bütün insanlar ttneti bırakıp başka internet hizmeti sunan şirketlere gitsek diyecem ancak buda zor bir iş ...

Banned
01-01-2009, 12:08   |  #25  
OP Banlandı
64 mesaj

Konuya ilişkin bu gün(1 ocak) düşüncelerini yazan arkadaşlar sanırım sadece son yazımı okumuşlar!Konunun başlangıcından bu yana tüm yazılanları okurlarsa ,başlangıçta bir tartışma ve fikir alış verişi yapılmasını(çok uzun sürmeyen!), ardından ortak, somut bir tavır geliştirmeyi hedeflediğimin farkına varacaklardır!Buradan amaçlanan hem konunun olabildiğince geniş kesimlere duyurulması(özellikle ulusal basın)hemde alınması gereken tavrın dogrulugu ve herkesçe kabul görmesi!Dile getirilen her görüşü not ediyorum ve birlikte degerlendireceğiz.Haydi herkes fikrini söylesin!