TTnet'in Zulmüne Karşı Örgütlenelim!

umut101010
01-01-2009, 14:08   |  #26  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,672 mesaj

arkadaşlar ttnet bu işi tekeline almış arkasında hükümet var mücadele bi işe yaramaz bundan önmce kaç kişi mahkemeler başvurdu ve ortaya çıktıki evde telefon hattı olmadan internet çalışabiliyormuş ama noldu sonuç sıfara sıfır elde var sıfır bu iş ilk önce oy verdiğimz milletvekiller partiler hükümetten geçer hükümet bunlara bastırmadkıca sorun çözülmez yani bunlar bizi sahipsiz görüyo kazığı atıyo çok yakın arkadaşım almanyada oturuyo 16mb sınırsız intenet+sınırsız telefonu 45euro ya kullanıyoruz diyor ve ekliyor almanyada kimse halkı kazıklamaz yani kazıklayamaz çünki hükümet halkın yanında umarım anlamışsınızdır ne demk istediğimi

Banned
01-01-2009, 14:38   |  #27  
OP Banlandı
64 mesaj

Arkadaşlar!Sadece somut bir örnek teşkil etsin diye aşağıya ham bir taslak metin yazdım.Metnin içeriğini, boyutunu, detaylarını vs.hatta bütünü değiştirebiliriz .Dileyen bu konuda kendi metnini yazsın.Olması gereken en dogru şekil neyse beraber tartışalım ve yaratalım!
        TTnet'e ,
        biz aşağıda imzası olan ,10.000-50.000- 100.000...(ne kadar çok olursa o kadar etkili oluruz!) ve giderek artan internet kullanıcıları olarak,sunmuş olduğunuz internet hizmetinden ve bunun karşılığında tahsil ettiğiniz ücretlerden şikayetçiyiz!Sagladıgınız internet hızının çok düşük olmasına ,sürekli yaşanan internet baglantısı ve diğer sorunlara rağmen ,belirlemiş  olduğunuz fiyatların, sagladıgınız hizmetin karşılığı olmadığı herkesin ortak düşüncesidir.Bu durumun haksız bir kazanç oldugu gerçeğiyle ,saglamış olduğunuz hizmetin ve karşılığında aldığınız ücretin ,düzeltilmesini talep ediyoruz!Biz kullanıcıların bu husustaki ortak talebi şudur :İnternet hızı ve kota kullanım miktarının yükseltilmesi.Örneğin kotanın 10 Gb olması!Mevcut koşulların değişmemesi durumunda ise,alınan ücretin makul bir düzeye düşürülmesi.Örneğin,10 ytl.Bilğilerinize sunarız.

umut101010
01-01-2009, 14:52   |  #28  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

http://www.internetinitasi.com/ arkadaşlar şu adrese girin 9ay boyunca 1mb limitsiz internete 29 ytl ödüyoruz bu kampanyada smilenin kampanyası üstelik taahüt olarak 16 ay mış

Son Düzenleme: umut101010 ~ 01 Ocak 2009 14:53
Banned
01-01-2009, 14:56   |  #29  
OP Banlandı
64 mesaj

Baran arkadaş!Saptamaların dogru.Yani dile getirdiğin şey,aslında hükümetlerde halkın çıkarlarını değil ,daha çok şirketlerin menfaatini kolladığı gerçeği ise,amaç yine de değişmiyor:Bu sorunun hükümet nezninde de dikkate alınmasını sağlamak.Kabul edersinki geniş katılımlı kitlesel talepler,hükümetleri de etkileyebilir!Gerekirse ulaştırma bakanlığına da bu altında on binlerce imza bulunan metni göndereceğiz!...Yani anlayacağın konu sorunun çözümünün ne kadar zor olduğu değil!Bunu herkes biliyor!Konu, buna rağmen bir şeyler yapılması bilincinde olmak ve karalı bir çabanın içine girmektir!

Son Düzenleme: xbb ~ 05 Ocak 2009 00:09
umut101010
01-01-2009, 15:10   |  #30  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

xbb arkadaşım ben sana katılıyorum ne gerekiyorsa yapalım ilk önce işe bir web sitesi yapmakla başlayalım o siteyi herkese verelim gerekirse isyan çıkralım :))mesela yunanistandaki gibi ama polise deil tt  binasına şaka şaka da ilk önce bu konuda yapılcakları sıralayalım bie şu internettaşı ne luyo deikleri doğrumu yani 9ay boyunca 29 ytl mi ödücez sınırsıza bilen varmı

Son Düzenleme: umut101010 ~ 01 Ocak 2009 15:10
Banned
01-01-2009, 15:22   |  #31  
OP Banlandı
64 mesaj

Sorduğun "internettaşı" ve 9 ay 29 ytl vs.konusu hakkında bir bilğim yok!Ancak şunu hemen belirteyim,sorunumuz şu ya da bu şirketin kimi süreli kampanyalarla sunduğu imkanlar değil.Konuya biraz geniş ve derin bakarsanız ,aslında bütün şirketlerin (özellikle Türkiye'de,bunun nedenleride bence bizim hakkımızı arama konusundaki zaafiyetimiz!)mantığı aynı :"Ucuza üretmek,en yüksek fiyata pazarlamak!"Bu gerçeğin ışığında ,sorunumuz ve çabamız Türkiye'de sürkli,kaliteli ve uygun ücretli bir internet hizmetini sağlamak!

umut101010
01-01-2009, 15:26   |  #32  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

ee neler yapcaz diğer arkadaşalr sizede sesleniyorum  DESTEK OLUN hakkımızı arayalım bu paralar kolay kazanılmıyo babalarımız annelerimiz gereksede bizim para kazanmak için canımız çıkıyo sabahtan akşama kadar it gibi çalışıyoruz ben öğrenciyim ama sırf aileme yük olamamak içi çalışıyorum bu paraları kolay kolay hakedimeyen bişleye vermeyelim

Banned
01-01-2009, 15:38   |  #33  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
179 mesaj
baran101010
ee neler yapcaz diğer arkadaşalr sizede sesleniyorum  DESTEK OLUN hakkımızı arayalım bu paralar kolay kazanılmıyo babalarımız annelerimiz gereksede bizim para kazanmak için canımız çıkıyo sabahtan akşama kadar it gibi çalışıyoruz ben öğrenciyim ama sırf aileme yük olamamak içi çalışıyorum bu paraları kolay kolay hakedimeyen bişleye

Aynen Katılıyorum.

Bunun için Facebook'ta grup kurdum. Hem daha çabuk yayılabilir bu fikir. Destekleyen lütfen katılsın.

Grup Adı: Anti TTnet Klübü
Adres: http://www.facebook.com/group.php?gid=42822817420

Banned
01-01-2009, 15:44   |  #34  
OP Banlandı
64 mesaj

Sağolasın Boraalper arkadaş!İşte olası ğereken bu!Çaba ve kararlılık!...

xbb
Bulunduğunuz tüm forumlarda ve iletişim içinde olduğunuz kişlere bu konuyu dile getirin.İnsanları bu konuda tavır almaya ve örgütlemeye çalışın.Göz göre göre "kazıklanıyoruz"!...Kimse "bana ne ya!Zaten bir şeyde olmaz",demesin!...Haklı bir konuda mücadele verilmeden bir şey elde edilemez!
Banned
01-01-2009, 15:53   |  #35  
OP Banlandı
64 mesaj

Bir internet adresi ,web sayfası...hazırlamak ve kullanıcıların düşüncelerine ve imzasına açma konusu kayda değer gözüküyor!Konumuz internet olduğuna göre ,doğal olarak internet temelinde bir yöntem kullanacağız!Şimdi ,bunların ışıgında,bu internet adresinin,web sayfasının hazırlanması konusunda birikimi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.Hiç şüphem yok ki bu konuda birikimli bir çok forum arkadaşımız vardır!Bu konuda yardımcı olacak arkadaşların bunu belirtmesini rica ediyorum!

umut101010
01-01-2009, 16:27   |  #36  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

bi web sayfası şart siteismi antittnet.com

Banned
01-01-2009, 16:40   |  #37  
OP Banlandı
64 mesaj

Arkadaşlar!Amacımız bağcıyı dövmek değil!İşin gerçeği bir biçimiyle halkın olan bağ satılmış ve bizde bu bağdan ihtiyacımızı karşılamaya çalışıyoruz!Burada artık derdimiz, üzümün çürük,ekşi olmaması,iyi ve kaliteli olması;buna karşılık fiyatınında makul olması!Dolayısıyla kuracacağımız sitenin adının "anti"yle başlaması çok önemli değil!Haklı olduğumuz bu konuda taraf olan herkesi bir araya toplamak,amacımızı doğru anlatmak ve amacımıza ulaşmak!Bu yüzden konuya ilişkin çabamız bu temelde daha çok yapıcı ve neslel olmalı diye düşünüyorum.

Banned
01-01-2009, 17:09   |  #38  
OP Banlandı
64 mesaj

Konuyu okuyan arkadaşlardan rica ediyorum,lütfen olumlu ya da olumsuz olabilir ama düşüncenizi bir kaç kelimeyle de olsa yazın!Bu konu milyonlarca internet kullanıcısını ilgilendiren bir sorundur!Ayrıca bu,yalnızca internet kullanıcılarıyla ilğili bir sorun değildir!Konunun toplumsal bir boyutu da vardır!Toplumu ilğilendiren ve haksızlığın olduğu her konuda sosyal sorumluluğumuzu ve ahlaki duyarlılığımızı göstermemiz gerekir!

Banned
01-01-2009, 17:22   |  #39  
OP Banlandı
64 mesaj
xbb
Bir internet adresi ,web sayfası...hazırlamak ve kullanıcıların düşüncelerine ve imzasına açma konusu kayda değer gözüküyor!Konumuz internet olduğuna göre ,doğal olarak internet temelinde bir yöntem kullanacağız!Şimdi ,bunların ışıgında,bu internet adresinin,web sayfasının hazırlanması konusunda birikimi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.Hiç şüphem yok ki bu konuda birikimli bir çok forum arkadaşımız vardır!Bu konuda yardımcı olacak arkadaşların bunu belirtmesini rica ediyorum!
Konuya ilşkin bir internet adresi oluşturma konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar ,ya da bu konuda görüşü ve teklifi olanlar,lütfen kendini göstersin!

Banned
01-01-2009, 17:47   |  #40  
OP Banlandı
64 mesaj

Forumda,genel olarak bir web sayfası,(ya da uygun olan format ne ise) oluşturma konusunda yaptığım incelemede,ücretsiz ve kolay yollar oldugunu ögrendim.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var.Onlara özel mesajlar yolayacağım.Siz de bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlarınıza konuyu bildirin.Bir an önce somut bir çalışmaya girelim!

umut101010
01-01-2009, 18:16   |  #41  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

ben webtasrım öğrencisiyim site yapıyorum ama onun veritabanı oluşturma işini bilimyorum

Banned
01-01-2009, 18:27   |  #42  
OP Banlandı
64 mesaj

Tamam işte,baran arkadaş ,konuyla ilgilisin,ortak bir çalışma yapmaya çalışıyoruz zaten.Senin eksiğini başka arkadaşlar doldurabilir.Dilersen forumun bu konudaki sayfalarına göz at,yardım alabileceğin arkadaşlar var,onlarla iletişime girebilirsin.Böylece bu çalışmanın sana da olumlu bir katkısı olabilir!Ögrenmenin sınırı yoktur.Ve bilgi paylaştıkça büyür.Tıpkı dostluk ve sevgi gibi!!!

Banned
01-01-2009, 19:48   |  #43  
OP Banlandı
64 mesaj

Konuya ilişikin gösterilecek ilğinin tahmin ettiğimden az olduğunu görüyorum.Tabii buna dair yorum yapmak için çok erken.Zaten kısa sürede bir mucize beklemek gibi bir beklentim yok.Ben her geçen gün sayının artacagını ve bu çabanın olması gereken boyutlara ulaşacağı konusunda iyimserim!Bu iyimserliğimin temelinde ,çabamızın "haklı"olması yatıyor!

Banned
01-01-2009, 20:27   |  #44  
OP Banlandı
64 mesaj
xbb
Arkadaşlar!Sadece somut bir örnek teşkil etsin diye aşağıya ham bir taslak metin yazdım.Metnin içeriğini, boyutunu, detaylarını vs.hatta bütünü değiştirebiliriz .Dileyen bu konuda kendi metnini yazsın.Olması gereken en dogru şekil neyse beraber tartışalım ve yaratalım!
        TTnet'e ,
        biz aşağıda imzası olan ,10.000-50.000- 100.000...(ne kadar çok olursa o kadar etkili oluruz!) ve giderek artan internet kullanıcıları olarak,sunmuş olduğunuz internet hizmetinden ve bunun karşılığında tahsil ettiğiniz ücretlerden şikayetçiyiz!Sagladıgınız internet hızının çok düşük olmasına ,sürekli yaşanan internet baglantısı ve diğer sorunlara rağmen ,belirlemiş  olduğunuz fiyatların, sagladıgınız hizmetin karşılığı olmadığı herkesin ortak düşüncesidir.Bu durumun haksız bir kazanç oldugu gerçeğiyle ,saglamış olduğunuz hizmetin ve karşılığında aldığınız ücretin ,düzeltilmesini talep ediyoruz!Biz kullanıcıların bu husustaki ortak talebi şudur :İnternet hızı ve kota kullanım miktarının yükseltilmesi.Örneğin kotanın 10 Gb olması!Mevcut koşulların değişmemesi durumunda ise,alınan ücretin makul bir düzeye düşürülmesi.Örneğin,10 ytl.Bilğilerinize sunarız.

Evet arkadaşlar! Bu metin taslagına uygun veya bütünüyle bağımsız metin örnekleriniz var mı?

Son Düzenleme: xbb ~ 23 Ocak 2009 00:22
piRe_
01-01-2009, 20:44   |  #45  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Güzel şeyler yazıyor ama çok şey istiyorsunuz. Bir şeyi isteyebilmek için önce hak sahibi olmanız gerekiyor. Hak sahibi olmadığınız bir kurumda söz sahibi olamazsınız. Telekomu satmadan önce düşünecektiniz.

İradesiz beyinlerin çoğunlukta olduğu yerde demokrasiden bahsetmek bindiğin dalı kesmekten başka bir şey değildir. Önce irade sahibi olmayan beyinlere doğru ve tarafsız eğitim vererek demokrasi çemberinde yer almalarını sağlayıp, daha sonra bu beyinlere verilen söz hakkı neticelerine göre gereken düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Ülkemizin nüfusu ve iktidarın oy ortalaması incelendiğinde ki bunu matematikçilerimiz daha güzel yorumlar, doğu bölgeleri + terör örgütü mensup ve yandaşlarının oylarıyla, kandırılmış kesim ve tepki oylarını bir araya topladığınızda elde edeceğiniz sonuç size hükümet kurdurabilir ama demokrasi sağlamaz. Sadece demokrasinin nimetleri neticesinde anti demokratik bir yapı oluşturursunuz. Ki, sonuçlar ortada...

Boşa kürek sallamayın. Önce başınızdaki belayı defedin.

Banned
01-01-2009, 22:39   |  #46  
OP Banlandı
64 mesaj

Toplumsal hayatın  her alanında sorunlar var!Bu da ülkemizde yaşadığımız bir sorun sonuçta.Bu konuda çaba göstermenin bir anlamı olduğunu düşünüyorum!

Son Düzenleme: xbb ~ 11 Ocak 2009 21:29
Banned
02-01-2009, 11:40   |  #47  
OP Banlandı
64 mesaj
xbb
Arkadaşlar!Çagrımı yineliyorum!

Ttnet'in tekel olmasının avantajıyla;düşük hız,kötü hizmet ve buna rağmen yüksek ücret almasının karşısında internet kullanıcılarını,tavır almaya ve bu konuda örgütlenmeye çağırıyorum.Bu konuda neler yapılabilineceğini tartışalım!Ve çabamız tartışmayla kalmasın!Bu konuda duyarsız kalmayalım!Geniş katılımlı haklı ve kararlı bir çaba mutlaka amacına ulaşır!Haydi arkadaşlar,mutlaka yapılabilinecek şeyler vardır,fikirlerinizi söyleyin ve harekete geçelim!...Başarının yolu birlik olmak ve kararlılıktan geçer!

Banned
02-01-2009, 11:43   |  #48  
OP Banlandı
64 mesaj

Konuyu okuyan arkadaşlar,lütfen tartışmanın bütününe göz atsınlar ve bir kaç kelimede olsa fikirlerini yazsınlar!

Son Düzenleme: xbb ~ 11 Ocak 2009 21:25
Kapalı Hesap (76993)
02-01-2009, 12:13   |  #49  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

Arkadaşım ben bu forumda aylardır sen kadar flood yapanını görmedim ŞaşkınDeli

emre__
02-01-2009, 12:35   |  #50  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

arkdaşlar bence telekomun fazla suçu yok sen gidip %18 kdv %15 mi neydi ötv alırsan daha çok bekleriz fiyatların düşmesini faturanın yarısı vergi ilk önce vergiler düşsün daha sonra fiyatlar düşer...