TTnet'in Zulmüne Karşı Örgütlenelim!

Banned
02-01-2009, 12:41   |  #51  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
64 mesaj

Sting,konunun içeriğini bildiğin halde,yani bu sorunun uzun soluklu bir çalışmayla yapılabileceğini,süreklilik arz etmesi gerektiğini,bu yüzden tüm forum okuyucularına uşalması için yada bilmeyenlerin okumasını saglamak için sürekli yenilediğimi,bildiğin halde bu şekilde bir eleştiri yapmanı doğrusu anlayamadım!!!

Banned
02-01-2009, 14:28   |  #52  
OP Banlandı
64 mesaj

Türkiye'de,kullandığı internetin hızından,kota miktarından ve ödediği faturadan memnun olan kaç kişi var acaba?

Son Düzenleme: xbb ~ 11 Ocak 2009 21:33
physfg
02-01-2009, 14:43   |  #53  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

dostum arkadaş sürekli mesaj yollamana kıllanmış galiba Kahkaha

ben alınık pc diye konu açtım ve 1 tane güncelleme mesajı attım.geri kaldığında ise eskiyi silip tekrar attım.hali ile daima 1 güncelleme mesajı gözüküyorduGöz kırpmaCool

sen de böyle yapabilirsin daha az tepki çeker ve güncellemiş olursun yani iki taraf da memnun olur...

Banned
02-01-2009, 14:57   |  #54  
OP Banlandı
64 mesaj

Duyarlılığın için sağolasın,physfg!Söylediğin yöntemi tam anlamadım!"Eskiyi silmek "diyorsun,tam olarak yöntemini anlatabilir misin?

Banned
02-01-2009, 15:20   |  #55  
OP Banlandı
64 mesaj

Biz "tuhaf insanlarızdır"!Hadise haberinin  en çok okunması insanımızı sıkmaz!Ama internet kullanıcılarının büyük bölümünü ilğilendiren bir konu sıkabilir!Sanırım arkadaşın tepkisi daha çok ,konuyu yinelemem oldu!Haklı olabilir!Ayrıca forum kurallarında aynı konuda çok mesaj atmakta yasak!Fakat bu durum belli açılardan farklılık arz ediyor.Konuyu dagıtmamak için burada bunları anlatmanın  anlamı yok!...Konuyu "belli aralıklarla" güncellemek ,duyarlı arkadaşlara kalıyor sonuç olarak!

Kapalı Hesap (76993)
02-01-2009, 16:04   |  #56  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj
xbb
Sting,konunun içeriğini bildiğin halde,yani bu sorunun uzun soluklu bir çalışmayla yapılabileceğini,süreklilik arz etmesi gerektiğini,bu yüzden tüm forum okuyucularına uşalması için yada bilmeyenlerin okumasını saglamak için sürekli yenilediğimi,bildiğin halde bu şekilde bir eleştiri yapmanı doğrusu anlayamadım!!!
Arkadaşım biliyorum sürekli güncelliyorsun hatta sana bu TTNET konusunda destek de veriyorum ama yazdığın mesajların sağ üst köşesinde düzenle seçeneği var oraya edit , güncel falan yazıp yanına mesajını yazıp gönderebilirsin ama sen art arda mesaj gönderdiğin zaman konuya senden başka katılan yokmuş gibi oluyor. Art niyet arama kötü bir şey söylemedim Göz kırpma

Banned
02-01-2009, 20:15   |  #57  
OP Banlandı
64 mesaj

Konuya kaptırınca,mesaj ayrıntılarını pek düşünemedim!Üzgün

Banned
03-01-2009, 02:01   |  #58  
OP Banlandı
64 mesaj

Dogal olarak hedefim henüz konudan habersiz arkadaşlar!

Son Düzenleme: xbb ~ 11 Ocak 2009 21:36
Banned
03-01-2009, 12:58   |  #59  
OP Banlandı
64 mesaj

Chip forum, bilgisayar-internet konusunda üye sayısı anlamanıda önemli sayıda bir kitleye sahip!Bu yüzden bu konunun burada daha çok duyurulması önemli!

Son Düzenleme: xbb ~ 11 Ocak 2009 21:41
mancukya
03-01-2009, 13:44   |  #60  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Konuyu actigin zamanda söylemistim arkadasim Türkiyede iletisimde depremler sonrasi vatandasa bindirilen vergiler 2 farkli iktidar dönemindede devam etti daha onu bilmeden saldiriyorsunuz.
100 de 50 55 arasi vergi var Ttnet Tekel olmasina Tekel ama adamlarinda sucu bir yere kadar.
Bu vergilerin 100 de 25 seviyelerine inmesi gerekir önce bu Hükümetle alakali bir olay.
Arti Türkiyede Cep firmalari su an icin rakip olabilecek durumda buradada 3 cep firmasinin hepsinin 3g, 4g lisans almasi gerekir ve rakip olarak 2 yada 3 cep sirketi firmasinin piyasada olmasi gerekirdi bu yok olacagida yok zatenki 70 milyonluk ülkede 3 firma zaten sacma cok az.
Kablonet yok (Varda yok)
Uydunet yok (Pahali bir sistem bireksiyonel olanlarin fiyati ve limitsiz olanlari yavas yavas cogaliyor ama aleti cok pahali)

Türkiyede uygulanabilir olmasi bakimindan en kolay olan Elektriknet böyle bir seyin varligindan haberleri yok.

Bence Ttnetin istedigi rakamlar bu sartlara bakarak asiri degil ayda 49 ytl limitsiz netden Ttnet eline kalan 100 de 50 oldugu düsünürsek makul bir fiyat bence.

Banned
03-01-2009, 15:12   |  #61  
OP Banlandı
64 mesaj

mancukya,arkadaş!Söylediğinde haklısın!Bu husustaki düşüncelerimi daha önce dile getirmiştim.Bu günlerde "özel iletişim vergisinin" kaldırılması konusu hükümet tarafından tartışılıyor!Maliye bakanı bu konuda fikir beyan etti.Bu bağlamda aşagıda dile getirdiğim boyut önem kazanıyor!
xbb'den alıntı:
"...sorun ,aslında hükümetlerin halkın çıkarlarını değil ,daha çok şirketlerin menfaatini kolladığı gerçeği ise,amaç yine de değişmiyor:Bu sorunun hükümet nezninde de dikkate alınmasını sağlamak.Kabul edersinki geniş katılımlı kitlesel talepler,hükümetleri de etkileyebilir!Gerekirse ulaştırma bakanlığına da bu altında on binlerce imza bulunan metni göndereceğiz!...Yani anlayacağın konu sorunun çözümünün ne kadar zor olduğu değil!Bunu herkes biliyor!Konu, buna rağmen bir şeyler yapılması bilincinde olmak ve karalı bir çabanın içine girmektir!"

Son Düzenleme: xbb ~ 11 Ocak 2009 21:42
TuncaBozkurt
03-01-2009, 18:25   |  #62  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Ben 1 sene boyunca para vermeyeceğim TTNet'e. Onun için mutluyum. Ama daha önce verdiğim paralar kesinlikle TTNet'in hakettiğinin çok çok üstünde.

ilginch
03-01-2009, 21:06   |  #63  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

Biri'nin yeni kampanyasını bekliyorum, malum yeni yıla girdik :D
kampanyanın ertesi günü ttnet iptal başvurusu, biri adsl kurulum başvurusu ! :P

Banned
04-01-2009, 18:02   |  #64  
OP Banlandı
64 mesaj

Kararına karışamam,fakat bunun bir çözüm olacağını sanmıyorum.En azından uzun vadede.Uzun vadeli çözümler bulmamız gerekiyor!

Son Düzenleme: xbb ~ 11 Ocak 2009 21:46
ilginch
04-01-2009, 19:04   |  #65  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

xbb, sen smile adsl de fln mı çalışıyorsun :D

aynı düşünceleri paylaşıyorum seninle fakat, ttneti istemeyenler için bir sürü seçenek var,size önerim: biri

Banned
04-01-2009, 19:35   |  #66  
OP Banlandı
64 mesaj

Değerli kardeşim Urkatat!Bu konuda daha öncede suçlayıcı bir yaklaşımda bulunan oldu.Bunun hiç bir doğruluğu yok.Yani sorunum insanların TTnet'i bırakıp başka bir şirkete geçmesi değil.Hatta tam tersi TTnet'te kalması kaliteli internet ve uygun ücret konusunda baskı yapmalarını sağlamak!Diğer şirketlere gelince,son kertede hepsinin bir birinden pek bir farkı yok!Amacım çok açık:Türkiyede internet kullanıcılarının ,hızlı ve uygun fiyatta internet kullanabilmesi!...xbb alıntı:
Dile getirilen şey bu kurumun kötü hizmetine rağmen haksız yüksek ücret alması!TTnet'in türkiyede "tekel"olduğu gerçeği düşünülürse buğünkü koşullarda alternatifi yok!(başka kurumlar da TTnet'in altyapısını kullanıyor ve onlarında kimi geçici kampanyalar dışında son kertede TTnet'ten farkları yok!!!)Sorun var olan koşullarda kabul edilebilinir bir internet kullanım koşulları yaratma çabasıdır!İyi hizmet uygun ücret!Hepsi bu!

Son Düzenleme: xbb ~ 23 Ocak 2009 00:28
Banned
06-01-2009, 18:12   |  #67  
OP Banlandı
64 mesaj

Şu ana kadar yapılan yorumların ortak yanı sanırım, herkesin ttnet'ten şikayetçi oldugu ,ama buna rağmen  yapıla bilinecek bir şey olmadığı!...Bu çaba bir başlangıç olabilir,ölü toprağına ekilen!...

Son Düzenleme: xbb ~ 23 Ocak 2009 00:34
Çığır
06-01-2009, 18:53   |  #68  
Üye
57 mesaj

Siyasi konuşmak istemem ancak ülkemizde stratejik her noktanın özelleştirilmesi ve tekelde toplanması sebebiyle oluşan bir durumla karşı karşıyayız bence.Rakip olmadığı için bu tip şirket yöneticileri yapılan milyonlarca çağrıya rağmen umursamaz tavırlarını sürdürmekte,İDO'dan tutun Türk Telekom'a devletin bütün kademeleri aynı zihniyetle iş yürütmekteler.Yine de sivil örgütlenmenin bu düşünce tarzını değiştirebileceğine inananlardanım.Çözüm önerim ise telefona bağlı kalmadan internete girebilmenin yollarını araştırıp kullanıcıya sunabilecek firmaların Türk Telekom'a rakip olabilmesidir.Saygılar.

Graphiste
07-01-2009, 16:07   |  #69  
Üye
73 mesaj

destekçinim
bu ttnet her ay soyuyo bizi ya yeter artık başka ulkeler daha ucuz kullanıyo :S

Banned
07-01-2009, 17:25   |  #70  
OP Banlandı
64 mesaj

Degerli kardeşim Çığır,
Şüphesiz sorunun temelinde,hükümetlerin yürttükleri siyasi  anlayış yatıyor.Bu siyasetin olumsuz sonuçlarını da ,açık
ki halk çekiyor...Peki, bu gerçeğin karşısında ne yapılmalı?...Seninde dile getirdiğin gibi,demokratik haklarımızı kullanarak,sorunların çözümü için örgütlenmeli ve tavır geliştirmeliyiz!İşte geliştirilmesi gereken tavırlardan birisi de bence,TTnet'in sundugu,internet "hizmetine" olmalıdır!Sunulan hizmetin kalitesizliği ve buna ragmen yüksek ücret alındığı herkesin malumu!...
Konu hakında görüşlerini söyleyen herkes bu konuda şikayetçi ama ,buna ragmen,"bir şey yapmak anlamsız,sonuçta bir şey değişmez"şeklinde,bir kötümser düşünceye sahip!...

Ben yinede bir şeyler yapılmasında ısrarcıyım!Sunulan internet kalitesi,kota miktarı ve alınan ücretler kabul edile bilinir gibi değil!
Bu çerçevede yapıla bilineceklere gelirsek:Dile getirilen başka şirketlere geçme seçeneğinin daha önce de dile getirdiğim gibi,sorunu gidermediği açık.
Temel sorunumuz,Türkiye'de yüksek hızla ve makul ücretle internet kullanma şartlarına sahip olabilmek!...Bir katılımcının dile getirdiği "yüksek vergi nedeniyle daha ucuzunu beklemek anlamsız" ,şeklindeki tespitide pek doğru gözükmüyor!Telekomun özelliştirilmeden önce ,Türkiye'de (yüksek) kar eden nadir kurumlardan biri olduğunu hatırlatmam lazım!Özel sektörde bu karın çok daha yükseldiğinden hiç kuşkunuz olmasın!...

Dünyadaki bütün şirketlerin amacı aynıdır:Yüksek kar etmek!TTnet'te bu amacı güdüyordur şüphesiz!Ancak ortada haksız bir kazanç olduğu bariz.İtirazımız buna!

Senin ,dile getirdiğin telefona baglı olmadan interneti kullanabilme konusundaki görüşlere de deginmek gerekirse,bu konuda ttnet'in bir yetkilisi,basına açıklama yapmıştı,yakın bir zaman önce!Bu şekilde internet hizmeti verme konusunda çalışmalarının olduğunu belirtmişti!Ancak bunun ne zaman ve hangi koşullarda sunulacağını tahmin etmek zor!TTnet'dışında bir şirketin bu konuda bir alt yapı oluşturma koşullarına ne kadar sahip olduğunu da dogrusu tam bilemiyorum!
Bu veriler ışığında ,bu gün için yapıla bilinecek şeyin,mevcut koşulların iyileştirilmesini saglamak olacağını düşünüyorum!Daha doğrusu varsa ona da açığım hiç kuşkusuz!...

Son Düzenleme: xbb ~ 23 Ocak 2009 00:43
Banned
09-01-2009, 01:53   |  #71  
OP Banlandı
64 mesaj
Krazky
TTneti kınama şekliniz bence yanlış. Çoğunuz kınadığınız halde ttnet kullanıyorsunuz. kınayanlar ttnet aboneliğini iptal ettirmekle protesto yapabilirler. konuyu açan arkadaşta başka bir kurumun yanlısı gibi davranmasının yanısıra kendisi daha özel bir kınama yapabilir. ttnet abonesi ise gidip aboneliğini iptal ettirebilir ve aynı zamanda forumda kınamasının yanı sıra gidip ttnet binasının önünde kendisini yakabilir. örgüt kurman için cesur bir öncü lazım.
Bir şeyi anlamamanın anlaşıla bilinir bir yanı vardır.Ancak ön yargılı ve kötü niyetli olmak ,üstüne üstlük karalayıcı ve mesnetsiz suçlamalarda bulunmanın kabul edile bilinir bir yanı yoktur!Yalnızca konuya ilişkin son yazdığımı  değil,konunu başlanğıcından beri yazılanları okusanız söylediklerinizin saçmalığını göreceksiniz!...Beni ,"başka bir kurumun yanlısı gibi davranmakla"la suçlamadan önce neler söylediğimi doğru okuyunuz...

xbb'den alıntı :Mesaj Tarihi: - 31 Ara 2008 : 11:27:20
Ttnet'in tekel olmasının avantajıyla;düşük hız,kötü hizmet ve buna rağmen yüksek ücret almasının karşısında internet kullanıcılarını,tavır almaya ve bu konuda örgütlenmeye çağırıyorum.Bu konuda neler yapılabilineceğini tartışalım!Ve çabamız tartışmayla kalmasın!Bu konuda duyarsız kalmayalım!Geniş katılımlı haklı ve kararlı bir çaba mutlaka amacına ulaşır!Haydi arkadaşlar,mutlaka yapılabilinecek şeyler vardır,fikirlerinizi söyleyin ve harekete geçelim!...Başarının yolu birlik olmak ve kararlılıktan geçer!

Arkadaşlar!Sadece somut bir örnek teşkil etsin diye aşağıya ham bir taslak metin yazdım.Metnin içeriğini, boyutunu, detaylarını vs.hatta bütünü değiştirebiliriz .Dileyen bu konuda kendi metnini yazsın.Olması gereken en dogru şekil neyse beraber tartışalım ve yaratalım!

TTnet'e ,
biz aşağıda imzası olan ,10.000-50.000- 100.000...(ne kadar çok olursa o kadar etkili oluruz!) ve giderek artan internet kullanıcıları olarak,sunmuş olduğunuz internet hizmetinden ve bunun karşılığında tahsil ettiğiniz ücretlerden şikayetçiyiz!Sagladıgınız internet hızının çok düşük olmasına ,sürekli yaşanan internet baglantısı ve diğer sorunlara rağmen ,belirlemiş olduğunuz fiyatların, sagladıgınız hizmetin karşılığı olmadığı herkesin ortak düşüncesidir.Bu durumun haksız bir kazanç oldugu gerçeğiyle ,saglamış olduğunuz hizmetin ve karşılığında aldığınız ücretin ,düzeltilmesini talep ediyoruz!Biz kullanıcıların bu husustaki ortak talebi şudur :İnternet hızı ve kota kullanım miktarının yükseltilmesi.Örneğin kotanın 10 Gb olması!Mevcut koşulların değişmemesi durumunda ise,alınan ücretin makul bir düzeye düşürülmesi.Örneğin,10 ytl
...

Mesaj Tarihi : 31 Ara 2008  19:01:12
Arkadaşlar,gördüğüm kadarıyla,şimdiye kadar yazılan görüşlerin tümündeki ortak payda :Kötümserlik!Daha savaşa başlamadan yenilğiyi kabul etmişiz!Öncelikle bu duyguyu yenmeliyiz!Zaten bu aşamada yapılması gereken geniş bir tartışma ve fikir alış verişi yapmaktır!Bunda amaç olabildiğince neler yapıla bilineceğini bulmaktır.Herkes fikrini söylesin.Sonuçta bir yere varalım.Ama bu tartışmanın sonu,ortak ve mutlaka geniş katılımlı somut bir tavıra dönüşsün!...Örnegin ben TTnet'e şikayetimizi ve taleplerimizi bildiren yukarıdaki metni,elektronik imzaya açmayı teklif ediyorum!Hedef sayı 100.000 olsun!..
Meselenin can alıcı noktası burada!Ne kadar büyük bir katılımcı sayısına ulaşabilirsek taleplerimizi elde etmemiz yada dikkate alınmamız o kadar çok olacaktır!

Mesaj Tarihi : 01 Oca 2009  16:40:11
Arkadaşlar!Amacımız bağcıyı dövmek değil!İşin gerçeği bir biçimiyle halkın olan bağ satılmış ve biz de bu bağdan ihtiyacımızı karşılamaya çalışıyoruz!Burada artık derdimiz, üzümün çürük,ekşi olmaması,iyi ve kaliteli olması;buna karşılık fiyatınında makul olması!Dolayısıyla kuracacağımız sitenin adının "anti"yle başlaması çok önemli değil!Haklı olduğumuz bu konuda taraf olan herkesi bir araya toplamak,amacımızı doğru anlatmak ve amacımıza ulaşmak!Bu yüzden konuya ilişkin çabamız bu temelde daha çok yapıcı ve nesnel olmalı diye düşünüyorum.

Bu yazdıklarım çok açık şekilde ,insanları TTnet'ten ayrılmaya degil bilakis orada kalmaya,kaliteli ve uygun ücretli internet kullanma konusunda mücadele etmeye çagırıyor!Bunu da demokratik haklarımızı kullanarak ve yapıcı şekilde yapmaya çağırıyor!Sizin belirtiğiniz şekilde "kendini yakarak" değil!

Mesaj Tarihi : 01 Oca 2009  15:53:45      
Bir internet adresi ,web sayfası...hazırlamak ve kullanıcıların düşüncelerine ve imzasına açma konusu kayda değer gözüküyor!Konumuz internet olduğuna göre ,doğal olarak internet temelinde bir yöntem kullanacağız!Şimdi ,bunların ışıgında,bu internet adresinin,web sayfasının hazırlanması konusunda birikimi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.Hiç şüphem yok ki bu konuda birikimli bir çok forum arkadaşımız vardır!Bu konuda yardımcı olacak arkadaşların bunu belirtmesini rica ediyorum

...Bu açık gerçeklerin ışığında,yaklaşım tarzınızı ve yaptığınız mesnetsiz suçlamayı kınıyor,sizi vicdanızla(varsa?) baş başa bırakıyorum!...

piRe_
09-01-2009, 02:07   |  #72  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Sayın xbb;
Bilmem farkındamısınız ama kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz. ttnet ile şikayetiniz varsa yetkililere iletebilir, gazetelere boy boy ilan verebilir, tanıdıklarınızı şifaen örgütleyebilir, yetmediyse TV lerde canlı yayınlara katılabilir hatta meclise giderek çobanlardan yardım isteyebilirsiniz. Teknolojinin ''T''sinden anlamayanlar hiç teknoloji forumu CHİP 'e bakarak, acaba bizim hakkımızda ne düşünüyorlar diye telaşa düşerlermi hiç. Bu çağrınızı forum haricinde başka bir yerde ne yazıkki göremiyorum. Neden ısrarla bu forumda itici olmaya devam ediyorsunuz?

Fanatik bir anti ttnetçi olarak ben, sizin bu tavrınız karşısında değil ttnete karşı olmak, ne yazıkki taraftarı olmak üzereyim bilmem anlatabiliyormuyum.

Arkadaşım hiç birşey yapamıyorsan kapatırsın netini telefonunu. Böyle sanal alemde şov yaparak kimseye bir şey ispatlayamazsın. Telekomunda çok .ikindeydi sanki.

Banned
09-01-2009, 02:50   |  #73  
OP Banlandı
64 mesaj
piRe_
Sayın xbb;
Bilmem farkındamısınız ama kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz. ttnet ile şikayetiniz varsa yetkililere iletebilir, gazetelere boy boy ilan verebilir, tanıdıklarınızı şifaen örgütleyebilir, yetmediyse TV lerde canlı yayınlara katılabilir hatta meclise giderek çobanlardan yardım isteyebilirsiniz. Teknolojinin ''T''sinden anlamayanlar hiç teknoloji forumu CHİP 'e bakarak, acaba bizim hakkımızda ne düşünüyorlar diye telaşa düşerlermi hiç. Bu çağrınızı forum haricinde başka bir yerde ne yazıkki göremiyorum. Neden ısrarla bu forumda itici olmaya devam ediyorsunuz?

Fanatik bir anti ttnetçi olarak ben, sizin bu tavrınız karşısında değil ttnete karşı olmak, ne yazıkki taraftarı olmak üzereyim bilmem anlatabiliyormuyum.

Arkadaşım hiç birşey yapamıyorsan kapatırsın netini telefonunu. Böyle sanal alemde şov yaparak kimseye bir şey ispatlayamazsın. Telekomunda çok .ikindeydi sanki.

Şov yapmak mı?Yazıklar olsun sizin anlayışınıza!         

Mesaj Tarihi : 02 Oca 2009  15:20:31         
Biz "tuhaf insanlarızdır"!Hadise haberinin en çok okunması insanımızı sıkmaz!Ama internet kullanıcılarının büyük bölümünü ilğilendiren bir konuda ısrarcı olmam sıkabilir!

xbb'den alıntı:
Sting,konunun içeriğini bildiğin halde,yani bu sorunun uzun soluklu bir çalışmayla yapılabileceğini,süreklilik arz etmesi gerektiğini,bu yüzden tüm forum okuyucularına ulaşması için yada bilmeyenlerin okumasını saglamak için sürekli yenilediğimi...bu şekilde bir eleştiri yapmanı doğrusu anlayamadım!

Mesaj Tarihi : 01 Oca 2009  15:53:45         
Bir internet adresi ,web sayfası...hazırlamak ve kullanıcıların düşüncelerine ve imzasına açma konusu kayda değer gözüküyor!Konumuz internet olduğuna göre ,doğal olarak internet temelinde bir yöntem kullanacağız

Başka yerlerde de bir şeyler yapmamı tavsiye ediyorsunuz!Bu konuda neler yaptığımı ya da bunu size göstermem gerektiğini nereden çıkarıyorsunuz?...Başka yerde yapılması gereken şeyler varsa, "fanatik bir anti ttnetçi" olmanız gereği,onları da siz yapın!

Son Düzenleme: xbb ~ 09 Ocak 2009 03:21
physfg
09-01-2009, 03:15   |  #74  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
xbb
"fanatik bir ttnetçi"
bu ne yaf kim tt yi savunuyor ki?

milletin sana anlatmak istediği "yeter artık, ya adam gibi çözüm sun destekleyelim yada bırak daha fazla kasma b.qu çıktı konunun" diyorlar...

kimsenin ttyi sevdiği yada desteklediği yok.sen güzel bir yol bul örneğin 3-5 gün önce demiştim "bir mail formatı hazırla seni dikkate alacak bir yere herkes göndersin"işte bunu yaparsan destek görürsün...

lakin sen tavşan misali dağa küsüyorsun dağın haberi yok...

seni kırmak için yazmıyorum ama gerçekler bunlar...

Aydın Bahadır
09-01-2009, 03:36   |  #75  
CHIP Online Yazar
16 mesaj

Uww.. Neler olmuş burada böyle ne sıcak bir başlık bu arkadaşlar :)

El atma vakti.. Öncelikle hepinizin ChipOnline dışında bir Chip okuyucusu olduğunuzu varsayıyorum.. Bu varsayımdan yola çıkarak da bu ay dergide koca koca baslıklarla yayınlanan 3G haberini (yanılmıyorsam iki sayfaydı) okumuş olduğunuzu düşünüyorum.. Ve bu başlığı açan ve cevap yazan arkadaşların hiç birinde o çıkışı görememenin verdiği şaşkınlıkla sözlerime başlıyorum..

3G teknolojisinin gecikmesiyle birlikte TTNET'in VDSL hizmetini aksattığının kaç kişi farkında acaba? ADSL'den yaklaşık 6 kat hızlı bir 3G projesinin saçma sapan nedenlerle ertelenmesinin Türk Telekom tekelinin bu süre içerisinde kasasına ne kadar para getirdiğinin kaçımız farkında? Ha bu olayı başka yerlere çekmeden oturup TürkTelekom gibi düşünmemiz gerekiyor bence..

Benim bir tarifem var.. Bu tarife üzerinden başka hizmet sağlayıcılara da satışlar yapıyorum.. Smile, SuperOnline gibi hizmet sağlayıcılar bile benim onlara verdiğim toptan bağlantıları kullanıyor ve inanılmaz bir para girdim var.. Neden VDSL hizmeti getireyim ki kullanıcılara? Acelem ne? Fazla bir derdim olmadan, iş yüküm bulunmadan çatır çatır para giriyor kasama benim zaten..

Bir de olayın şu boyutu var: Kaçımız uydudan internet olayı hakkında bilgi sahibiyiz? (TTNET'e göre pahalı bir çözüm) Sırf TTNET kazanmasın diye TTNET'ten servis alan Smile gibi yan markalara geçiş yaparak mı TTNET'i protesto edeceğiz :) Yapmayın arkadaşlar..

Hepinize bu kınama olayında başarılar ama bence kınamadan önce önümüzü görelim.. VDSL için yazı beklememiz şart çünkü 3G ancak o zamanlar oturacak Türkiye'de ve ADSL'in rakibi olabilecek..

Son Düzenleme: Aydın Bahadır ~ 09 Ocak 2009 03:44