TTnet'in Zulmüne Karşı Örgütlenelim!

Banned
09-01-2009, 04:10   |  #76  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
64 mesaj

Verdiğiniz adrese bir göz attım.Konu incelemeye değer!Ancak sizin de dile getirdiğiniz gibi,sistemin yerine oturması bir yana ,bu hizmetten yararlana bilmenin maliyetinin Türkiye'deki "ortalama internet kullanıcısına" ne kadar uygun olduğunu düşünmek gerekiyor!...

Aydın Bahadır'dan alıntı :
Sırf TTNET kazanmasın diye TTNET'ten servis alan Smile gibi yan markalara geçiş yaparak mı TTNET'i protesto edeceğiz :) Yapmayın arkadaşlar.

xbb'den alıntı :Dile getirilen şey bu kurumun kötü hizmetine rağmen haksız yüksek ücret alması!TTnet'in türkiyede "tekel"olduğu gerçeği düşünülürse buğünkü koşullarda alternatifi yok!(başka kurumlar da TTnet'in altyapısını kullanıyor ve onlarında kimi geçici kampanyalar dışında son kertede TTnet'ten farkları yok!!!)Sorun var olan koşullarda kabul edilebilinir bir durum yaratma çabasıdır!!!İyi hizmet uygun ücret!Hepsi bu!!
xbb'den alıntı :sorunumuz ve çabamız Türkiye'de sürekli,kaliteli ve uygun ücretli bir internet hizmetini sağlamak

Son Düzenleme: xbb ~ 09 Ocak 2009 04:12
Banned
09-01-2009, 04:32   |  #77  
OP Banlandı
64 mesaj

Öncelikle amacım geniş katılımlı bir tartışma ortamı yaratmak,ardından ortak alınmış bir kararı hayata geçirmekti!...Türkiye'de insanların ,demokratik-katılımcı- ,saygılı ve hoş görülü tartışmaya ne kadar uzak olduklarını pek hesaba katmadım!...bu kadarmış!Olsun,bu çabanın da belki bahsettiğim degerlere bir katkısı olur!...

Madem somut bir öneri istiyorsunuz,işte metin,işte adres!Aşagıdaki metni,  iletisim@ttnet.com.tr adresine herkes yollasın!(Adres TTnet'in iletişim sayfasıdır!Ya Sayfa
ya girerek metni konu penceresine kopyalayın!Yazılması istenilen biligileri "kendinizce" doldurun!"konu Tipi" sorusuna seçeneklerden "şikayet"i seçmeyi unutmayın!Adrese e-posta şeklinde  gönderecekseniz,metni kopyalayıp gönderebilirsiniz.

TTnet'e ,
internet kullanıcıları olarak,sunmuş olduğunuz internet hizmetinden ve bunun karşılığında tahsil ettiğiniz ücretlerden şikayetçiyiz!Sagladıgınız internet hızının çok düşük olmasına ,sürekli yaşanan internet baglantısı ve diğer sorunlara rağmen ,belirlemiş olduğunuz fiyatların, sagladıgınız hizmetin karşılığı olmadığı herkesin ortak düşüncesidir.Bu durumun haksız bir kazanç oldugu gerçeğiyle ,saglamış olduğunuz hizmetin ve karşılığında aldığınız ücretin ,düzeltilmesini talep ediyoruz!Biz kullanıcıların bu husustaki ortak talebi şudur :İnternet hızı ve kota kullanım miktarının yükseltilmesi.Örneğin kotanın 10 Gb olması!Mevcut koşulların değişmemesi durumunda ise,alınan ücretin makul bir düzeye düşürülmesi.Örneğin,10 ytl.Bilğilerinize sunarız.

Son Düzenleme: xbb ~ 09 Ocak 2009 05:30
physfg
09-01-2009, 04:41   |  #78  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

gönderdim...

yıldızkülleri
10-01-2009, 20:47   |  #79  
Yeni Üye
49 mesaj
xbb
Öncelikle amacım geniş katılımlı bir tartışma ortamı yaratmak,ardından ortak alınmış bir kararı hayata geçirmekti!...Türkiye'de insanların ,demokratik-katılımcı- ,saygılı ve hoş görülü tartışmaya ne kadar uzak olduklarını pek hesaba katmadım!...bu kadarmış!Olsun,bu çabanın da belki bahsettiğim degerlere bir katkısı olur!...

Madem somut bir öneri istiyorsunuz,işte metin,işte adres!Aşagıdaki metni,  iletisim@ttnet.com.tr adresine herkes yollasın!(Adres TTnet'in iletişim sayfasıdır!Ya Sayfa
ya girerek metni konu penceresine kopyalayın!Yazılması istenilen biligileri "kendinizce" doldurun!"konu Tipi" sorusuna seçeneklerden "şikayet"i seçmeyi unutmayın!Adrese e-posta şeklinde  gönderecekseniz,metni kopyalayıp gönderebilirsiniz.

TTnet'e ,
internet kullanıcıları olarak,sunmuş olduğunuz internet hizmetinden ve bunun karşılığında tahsil ettiğiniz ücretlerden şikayetçiyiz!Sagladıgınız internet hızının çok düşük olmasına ,sürekli yaşanan internet baglantısı ve diğer sorunlara rağmen ,belirlemiş olduğunuz fiyatların, sagladıgınız hizmetin karşılığı olmadığı herkesin ortak düşüncesidir.Bu durumun haksız bir kazanç oldugu gerçeğiyle ,saglamış olduğunuz hizmetin ve karşılığında aldığınız ücretin ,düzeltilmesini talep ediyoruz!Biz kullanıcıların bu husustaki ortak talebi şudur :İnternet hızı ve kota kullanım miktarının yükseltilmesi.Örneğin kotanın 10 Gb olması!Mevcut koşulların değişmemesi durumunda ise,alınan ücretin makul bir düzeye düşürülmesi.Örneğin,10 ytl.Bilğilerinize sunarız.

Önemli bir sosyal konu bence,duyarlı olan bu metne imzasını atar!...Ben varım!Umarım destek büyük olur.

physfg
10-01-2009, 22:07   |  #80  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

arkadaşlar yollayan yolladığını bildirirse destek miktarını görürüz...

en azından xbb susar :) tamam kızma :)

yıldızkülleri
10-01-2009, 22:23   |  #81  
Yeni Üye
49 mesaj

Beğenmedim

Son Düzenleme: yıldızkülleri ~ 10 Ocak 2009 22:26
alexsos
11-01-2009, 01:05   |  #82  
Üye
79 mesaj

dostum guzel ve ıyı yazmıssın .. ancak tekel olarak tum ınternetı elınde tutan bır sırkete ne yazarsan yaz sonuc olacagını sanmıyorum .. yıllardır turk halkına bu gecırmelerı yaptılar.. bu herıflerın sıstemlerı bu .. hatırlatma da bulunayım ..petrolun varılı 140 doların ustune cıktıgı anda zammı gecırdıler benzıne.. ne ldu arkasından 39 dolara ındı petrolun varılı .. ve benzınde ındırım yapılmaya basladı kı oda agırdan ala ala .. ındırdıklerı rakamları ınceledınız mı .. 3 kurus 5 kurus.. aynı olayı dogalgazda da yaptılar.. bu adamların sıstemı bu.. halkı hep enayı yerıne koyup yapabıldıklerı kadarını yapıyorlar.. bunun tek bır caresı var bana gore.. bır zamanlar cola fırması zam yaptıgında ızmırden baslayan ve tum ulkeye yayılan bır protesto baslamıstı.. kımse cola ıcmemeye basladı .. ve adamlar yaptıkları zammı tam olarak gerıye aldılar.. sımdı yapılması gereken olay bence bu .. herkes ınternetını ıptal ettırecek .. adamlar bakacaklar kı kımse ınternetı kullanmıyor.. ancak o zaman cıddıye alabılırler..
ama sorarım sıze kım ınternetınden vazgecer.....

Verse
11-01-2009, 13:09   |  #83  
Taze Üye
3 mesaj

Rekabet artmadığı sürece bu böyle devam eder.. Yurt dışında bir yerde olsa neyse ama türkiyede kaç tane firma böyle bir protestoyu kabul edebilir? Hele ki ortada bu kadar büyük tekele sahip bir firma varsa..

Banned
11-01-2009, 17:57   |  #84  
OP Banlandı
64 mesaj

Alexsos ve Verse kardeşlerim,haklısınız!Ancak yinede de tavrımızı koymamız gerektiği açık değil mi?

Son Düzenleme: xbb ~ 11 Ocak 2009 18:00