TTnet kapattıracam ne kadar ceza öderim?

ozanurgen
07-02-2014, 02:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

1 aydır ttnet kullanıyorum ve memnun değilim çünkü internet sürekli kopuyo. Müşteri hizmetlerinede kontör harcamaktan bıktım tarifemde 1 yıllık kablosuz yalın internet 8 mpb ye kadar. Dilekçeylen kapatsak ne kadar öderiz veyahut mahkeme yoluyla?

jupiter65
07-02-2014, 06:13   |  #2  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,167 mesaj

Arıza kaydı bırakabilirsin. Telefon şart değil.

Modem sorunu da oluyor bazen. Açıp kapatınca düzeliyor. DNS ayarları otomatik değişiyor bazen. Kontrol et. Ayda bir bazen benim de oluyor.

mesut_illegal
07-02-2014, 09:31   |  #3  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

Merhaba Süperonline ceza tutarının bir kısmını karşılamaktadır. Süperonline ile görüşme yapabilirsin.

YLMZ90
07-02-2014, 13:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 45
472 mesaj

Taahhütlü ise modem verdilerse onun parasını alıyolar ve indirimli kaç ay internet kullandıysan yapılan indirim kadar para alıyolar diye biliyorum.

mhmt06
07-02-2014, 14:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

anlaşman bitene kadar ödeyeceğin parayı hesapla, üstüne modemin parasını kazıklı bir şekilde koy = isteyecekleri para.
yani imza attıysan, iki seçeneğin var. ya kullan öde, yada aynı parayı kullanmadan ve peşin  öde.

Doktor3616
07-02-2014, 22:08   |  #6  
Doktor3616 avatarı
Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: mhmt06  
anlaşman bitene kadar ödeyeceğin parayı hesapla, üstüne modemin parasını kazıklı bir şekilde koy = isteyecekleri para.
yani imza attıysan, iki seçeneğin var. ya kullan öde, yada aynı parayı kullanmadan ve peşin  öde.

Arkadaşa katılıyorum.Bizzat tecrübem oldu.Ayrıca süre bitiminde iptal ettirmeseniz fatura artarak yeni tarife üzerinden çıkıyor,itiraz edemiyorsunuz.Ödemezseniz (benim gibi) icra yolu ile tahsil etmeye çalışıyorlar.Sistemi öyle bir kurmuşlarki kıpırdamaya yerin yok.Allah sabır ve kolaylık versin.Şu an süperonline kullanıyorum telefon içinde sınırsız 59 TL.Yeni kampanyalar daha ucuz.Herkese tavsiyem Türk telekom ve TTNET ten uzak durun.

YLMZ90
08-02-2014, 12:21   |  #7  
Yıllanmış Üye
472 mesaj
Alıntı: Doktor3616  

Arkadaşa katılıyorum.Bizzat tecrübem oldu.Ayrıca süre bitiminde iptal ettirmeseniz fatura artarak yeni tarife üzerinden çıkıyor,itiraz edemiyorsunuz.Ödemezseniz (benim gibi) icra yolu ile tahsil etmeye çalışıyorlar.Sistemi öyle bir kurmuşlarki kıpırdamaya yerin yok.Allah sabır ve kolaylık versin.Şu an süperonline kullanıyorum telefon içinde sınırsız 59 TL.Yeni kampanyalar daha ucuz.Herkese tavsiyem Türk telekom ve TTNET ten uzak durun.

Süperonline benimde dikkatimi çekiyor ama her yerde yok galiba ?

ozanurgen
08-02-2014, 23:30   |  #8  
OP Taze Üye
1 mesaj

ttnetin bu derece sorun çıkaracağını ummazdım. Kullanmadığım internetin parasını istemeleri doğru olmazki. Belki arkadaşın dediği gibi modem parası + kullandığın aylarda yapılan indirimlerin tutarı. Ben kaç kere arıza kaydı bıraktım sayısını unuttum mülteri hizmetleri artık yüzüme kapatacak dereceye geldi artık ters ters konuşmaya başladılar en son modem şirketinin numarasını verdiler. Yani onlarda bu sorunla sık sık karşılaşıldığını biliyor. İnternetim ayda 1-2 kez kesilse ne mutlu internetim günde 3-4 defa kesiliyo müşteri hizmetlerini arıyorum internetimi açıyolar 2-3 saat sonra yine kesiliyo :) çıldıracam neyse mahkemeye veririm olmadı.

Doktor3616
09-02-2014, 02:01   |  #9  
Doktor3616 avatarı
Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: YLMZ90  
 Süperonline benimde dikkatimi çekiyor ama her yerde yok galiba ?
Bir görüşmekte yarar var derim.

Çoğu yerde var.zaten yeni hat çekilmiyor.evdeki telefon hattı üzerinden alınıyor.ttnet e diyor ki bu kişi artık benim abonem...tarihinde devralıyorum v.s. 

benim böyle oldu.devirden sonra ttnet fazladan fatura kesti ama şükür kurtuldum.herkese tavsiye ederim.

YLMZ90
09-02-2014, 14:40   |  #10  
Yıllanmış Üye
472 mesaj

Çoğu yerde var.zaten yeni hat çekilmiyor.evdeki telefon hattı üzerinden alınıyor.ttnet e diyor ki bu kişi artık benim abonem...tarihinde devralıyorum v.s. 

benim böyle oldu.devirden sonra ttnet fazladan fatura kesti ama şükür kurtuldum.herkese tavsiye ederim.

Teşekkürler

ozanurgen
09-02-2014, 18:12   |  #11  
OP Taze Üye
1 mesaj

modem parasını verdinmi. bide indirim tutarınımı ödedin yoksa anlaşmaya dahil olan tüm ayların tutarınımı

Ertugrul53
14-02-2014, 22:06   |  #12  
Ertugrul53 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
82 mesaj

İnternet kopmasa 1 megabit net verirler dalga geçer gibi.Bide aradağımızda altyapınız yeterli değil diyolar.Smile adsldeyim şimdi 7 megabit 7 ping 10 numara hattım var.Var olan bağlantıyı niye yavaşlatırlar anlam veremiyorum.

Doktor3616
16-02-2014, 00:22   |  #13  
Doktor3616 avatarı
Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: ozanurgen  
 modem parasını verdinmi. bide indirim tutarınımı ödedin yoksa anlaşmaya dahil olan tüm ayların tutarınımı

2 yıllık taahhüt süresi var sayalım.Bunun 4 ayını ödediniz.Kaldı 20 ay x ortalama 35TL= 700 TL + modem+bağlantı .v.s.  az miktar değil.ttnet'e gidip bi görüşün.bakalım ne diyorlar?