TTnet-TiviBu-Silverlight yüklenmiyor.

new330
07-03-2010, 16:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar 4 günden beri bakmadığım forum sitesi kalmadı.Tivibu silverlight programını istiyor fakat ben kuramıyorum.% 90 da kalıp yüklenmiyor.
Forumlarda Perfect xp kullandığımdan dolayı söyleniyor.format atıldığında silverlight kurulu olarak geliyor fakat program ekle veya kaldırda yok.
Ccleanerden aradım fln gene olmadı.Regeditte aradan silverlight aradım bulduklarını sildim gene olmadı.
ProgramFiles/microsoft Silverlight klasörü vardı pcde içinde 4 tane dll uzantılı belge vardı, hepsini sildim olmadı.

Sorum: format atmadan kuramazmıyız bu programı.Tek çözüm format mı?Milyonlarca kişide aynı hata fakat hiçbir forum sitesi problemin sonucunu getirememiş.

Konuyu başka bir yere açmıştım fakat, chip forum biraz karışık çok bölümlenmiş yani.Bilir kişinin sorunumuzu görüp cevaplaması çok zor.O yüzden buraya açtım konuyu tekrar.

bybarut
07-03-2010, 18:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
938 mesaj

Yüklü geliyorsa kesinlikle Program ekle kadır'da olması gerek değilse eksikli vardır.
Yüklü olduğu zaman kendi pc'mde prog.ekle kaldırda var
http://silverlight.net/getstarted/ yüklemeyi dene

new330
07-03-2010, 19:16   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: bybarut  
Yüklü geliyorsa kesinlikle Program ekle kadır'da olması gerek değilse eksikli vardır.
Yüklü olduğu zaman kendi pc'mde prog.ekle kaldırda var
http://silverlight.net/getstarted/ yüklemeyi

Sorunu çözdüm.Daha önce denediğim yöntemi yanlış uyguladım.regeditten arama yaptım 12-13 tan silverlightla ilgili belge buldum hepsini sildim.Arama yaparken bir tanesini bulduğunda kenardaki + işaretlerini tek tek kapatıp en baştaki yere dönüp tekrar arama yamak gerekiyor.

Xrated
08-03-2010, 23:22   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: new330  

Sorunu çözdüm.Daha önce denediğim yöntemi yanlış uyguladım.regeditten arama yaptım 12-13 tan silverlightla ilgili belge buldum hepsini sildim.Arama yaparken bir tanesini bulduğunda kenardaki + işaretlerini tek tek kapatıp en baştaki yere dönüp tekrar arama yamak gerekiyor.
Dostum nasıl yaptın ayrıntılı olarak anlatabilirmisin.Denemedigim şey kalmadı.Cevabını bekliyorum.

Son Düzenleme: Xrated ~ 23 Mart 2010 19:27
idris1981
10-03-2010, 01:12   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaslar bende yukleyemedı tıvıbu yu hata verıyor
Message ID: 1603A fatal error occurred during installation. Please take the following steps:

garipsdino
12-03-2010, 03:55   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

bendede  aynı  sorun  varr  silverlight 3.0  yuklendiği  zmn  sorun  cıkıyo  denemediğim  sey  kalmadı  acamadım  tivibuyu   nolur  yardım  edinn  simdiden  tskrlerr

conax32
13-03-2010, 22:25   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar win7 kurun hiç bi sorun çıkmaz bende tivibu kullanıyorum ama  hiç bi sorun yoq

dereliselcuk
15-03-2010, 02:58   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Buradan sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

tmega
17-03-2011, 15:31   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

Öncelikle Silverlight eski sürümünü kaldıryırsun.
Sonra bilgisayara reset atıyorsun.
Windowsun bir takım Microsofta aracı olarak kullandığı programlar var.
Bunları kaldır...

başlat/ çalıştır

Aynen bu sekilde iki komutu ard arda kopyalayiniz:

regsvr32.exe /u %windir%\system32\regwizc.dll

regsvr32.exe /u %windir%\system32\licdll.dll

aslanpayi
13-10-2011, 22:31   |  #10  
aslanpayi avatarı
Yeni Üye
27 mesaj

işletim sistemim win7 ve silverlight hata veriyor kurulmuyor. Hata kodu 1603.

hasankolsuz
02-01-2012, 21:28   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

silverlight  sorunu yaşayan arkadaşlar sorunun regedit kayıtları degil tam tersi   windows installer sorunudur onarma yaparak yada yeni sürümünü günceleyerek silverlight yükleye bilirsiniz  windows installer düzgün çalişmaz ise program ekle kaldırdan program kaldırmada sorun yaşanır ve windows installer e gereksinim duyulan yazılımlar bilgisayarınıza kuramazsınız ve kaldıramazsınız umarım yardımcı olmuşumdur

aslanpayi
03-01-2012, 06:35   |  #12  
aslanpayi avatarı
Yeni Üye
27 mesaj
Alıntı: hasankolsuz  
silverlight  sorunu yaşayan arkadaşlar sorunun regedit kayıtları degil tam tersi   windows installer sorunudur onarma yaparak yada yeni sürümünü günceleyerek silverlight yükleye bilirsiniz  windows installer düzgün çalişmaz ise program ekle kaldırdan program kaldırmada sorun yaşanır ve windows installer e gereksinim duyulan yazılımlar bilgisayarınıza kuramazsınız ve kaldıramazsınız umarım yardımcı olmuşumdur
regeditten düzeltmek de, windows installer güncellemek de çözüm değil arkadaşlar. Silverlight bi kere çöktüğü zaman malesef formatsız çözüm bulamadım daha. Win sistem dosyalarını da bozuyor sanırım