TTnet Wifi Noktalarından Sorunsuz Giriş İçin -->

_hEro
01-05-2010, 00:07   |  #1  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Öncelikle herkese merhaba,
Malum, 5800 ve diğer Nokia telefonları ile ttnet wifi noktalarına bağlanmada sorun yaşanıyordu.Tam ttnet wifi giriş sayfasına girecekken telefon güvenlik ya da ona benze bir hata veriyordu.Ama biraz araştırdım ve bu sorunu donanımhaber forumundan fktanik'in çözdüğünü tespit ettim ve sizlerle paylaşmak istedim.

fktanik, ayarlar/telefon/telefon yönetimi/güvenlik/sertifika yönetimi/yetki sertifikaları menüsünden "GlobalSign Certificate Authority" isimli sertifikayı silince sorunun ortadan kalktığını söylemiş.Bunu bulmak içinde tüm sertifikaları tek tek silip denediğini eklemiş.Sağolsun.
Ancak benimde ufak bir keşfim oldu.Şöyleki,
Belirtilen sertifikayı silmeye gerek yok.Üzerine bir kez tıklatıp seçiyoruz ve seçeneklerden güven ayarlarına tıklıyoruz.Buradan internet bölümünü hayır olarak ayarlayarak geriye tıklıyoruz.İşte bu kadar.Boş yere silmeye gerek yok yani ;)Telefonda hiçbir sorun oluşmamaktadır merak etmeyin.Yinede bir sorun olursa aynı ayarın tersini yaparak eskiye döndürebilirsiniz.3 farklı ttnet noktasında denedim.Sorunsuz internet bağlantısı yaptım.Ayrıca bilgisi olmayanlar için ekleyeyim,Bu ttnet modemlerinden internete girildiğinde otomatik bir sayfa açılacak ve bu sayfadan giriş yapılması istenecek.Ttnet adsl abonelerine aylık 300-600dk bedava kullanım hakkının olduğunu hatırlatalım.Diğer kullanıcılar için belli bir miktar ödeme gerekli.Teşekkürler..;

Son Düzenleme: _hEro ~ 01 Mayıs 2010 00:08
Kapalı Hesap (113439)
03-05-2010, 20:58   |  #2  
Kapalı Hesap
464 mesaj

teşekkürler hero her zamanki gibi faydalı bilgiler vermeye devam ediyorsun . dediğini uyguladım telefonda tabi ttnet wi-fi noktasında oldugumuz zaman deneyeceğim artık kısmetse tabi :)
Ttnet adsl abonelerine aylık 300-600dk bedava kullanım hakkının olduğunu da bilmiyordum, telefondan giriş yaparken peki  normal adsl kullanıcı adı ve şifremizi mi soracak bu .. ?

Kapalı Hesap (113439)
03-05-2010, 21:06   |  #3  
Kapalı Hesap
464 mesaj

bu arada v50 yi yeniden yükleme için bir NSU yu kontrol edeyim dedim, NSU kendisinin yeni bir sürümü oldugu uyarısını verdi.. genelde dikkat ettiğim bir şey oldu gerçi ne kadar doğru bir korelasyon kurmuşum tartışılır ama NSU güncellemesi olursa ardından telefon güncellemeleri de gelebiliyor .. v40 ve v50 geçişlerinde böyle olmuştu.. özellikle v40a geçerken .

_hEro
03-05-2010, 22:40   |  #4  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: the dark defender  
teşekkürler hero her zamanki gibi faydalı bilgiler vermeye devam ediyorsun . dediğini uyguladım telefonda tabi ttnet wi-fi noktasında oldugumuz zaman deneyeceğim artık kısmetse tabi :)
Ttnet adsl abonelerine aylık 300-600dk bedava kullanım hakkının olduğunu da bilmiyordum, telefondan giriş yaparken peki  normal adsl kullanıcı adı ve şifremizi mi soracak bu .. ?
Herhangi bir siteye girmeye çalıştığınızda tarayıcı otomatik olarak sizi ttnet wifi ın bir sitesine yönlendircek.Siz oradan "ttnet ads aboneleri" gibi bir buton var ona tıkladıktan sonra sözleşmenizdeki kullanıcı adını ve şifrenizi gireceksiniz.Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan tablodan ne kadar dk nız kaldığını görebilirsiniz.

NoteBook
05-05-2010, 13:41   |  #5  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Harika bir bilgi :)
Teşekkür ederiz :)

_hEro
07-05-2010, 19:31   |  #6  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Rica ederiz :)

h.sen
01-07-2010, 22:44   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Bu sertifikayı silince -ki Glabal Sing'in iki sertifikası var- telefon bu giriş sitesini açıyor. Sertifikayı yeniden yüklediğimizde ya da telefonu formatladığımızda sertifikanın güvenlik ayarlarından internet için 'hayır' ı seçtiğimizde de bağlantı gerçekleşmiyor. Bu modemlerden de kaynaklanabilir mi? Lütfen tecrübe edenler yazarsa iyi olur. Selamlar.