tüketici haklarını bilen?

ebuzer25
30-03-2010, 19:32   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
161 mesaj

değerli arkadaşlar. 23,02,20110 tarihinde hızlıal internet sitesinden sony ericsson  T700 marka bir tel .aldım . tel .ilk aldıgım günden  ihtibaren arada bir açılıp kapınıyordu ve sonunda kapandı ve bir daha çılmadı.ürünü  bu ayın 10 da geri yolladım ve üretim hatasından dolayı ürünün iadesini istedim .ama sürenin doldugunu ve tel. teknik servise yolladıklarını söylediler.genpanın sitesinden baktıgıma göre ürüne format atılmış ne alaka ise...işte sorun şu bu ürün serviste max. kalma süresi kaç gün çünkü ürün hala gelmedi. iki ben bu üründe kesinlikle üretim hatası oldugunu düşünüyorum.gelse bile aynı hatayı tekrar verecegini düşünüyorum .aynı hata en fazla kaç deha verdiğinde ürün iade edilir.birde ben bu adamları drekt mahkemeye mı verecem yoksa önce başka yollar varmı?

nonpasaran
30-03-2010, 20:24   |  #2  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

değişim veya bedel iadesi prosedürünün başlaması için gereken süre 30 işgünüdür.1 hafta 5 günden hesaplanır ve yaklaşık 6 hafta eder.Bu süre servise veya aldığın yere vermenle başlar ama elinde kesinlikle buna dair bir belge olmalı
30 günün sonunda servis sana problem çıkarmadan değişim belgesi düzenler merak etme
değişime gelince ya 30 işgünü serviste kalacak
ya aynı yıl içerisinde tam hatırlamıyorum ama 2 den fazla aynı arızayı yada 4 ten fazla değişik arızalar yapacak ama rakamları tam hatırlamıyorum bi zahmet tüketici kanunu diye arama yap orada yazıyor

sonuçta değşim belgesini alırsan aldığın yere gidip kardeşim bu değişim belgesi bana aynı ürünü yada eşdeğer ürünü yada fatura bedelimi ver deme hakkın var ve bunlardan istediğini seçebilirsin seçme hakkı sana ait satıcıya değil

ebuzer25
30-03-2010, 20:58   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
161 mesaj

tşk  son cümle faydalı oldu. diğer hatırladıgın rakamlarda dogru bende bir baktım.elimde kargo belgesi var bugün üretici fırmaya ve genpaya mail de attım bakalım ne çıkar.