tüm antivirüslerde hata!

selman497
26-10-2008, 22:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

beyler ben hangi antivirüsü kurarsam kuruyum kaspersky olsun nod32 olsun norton olsun avira olsun hepsi *.exe uzantılı dosyalara hata veriyor bu yüzden defalarca işletim sistemim göçtü msn olsun word olsun hepsini virüs olarak görüyor üstelik güncellememe rağmen en spyware terminator denedim 1 ay kullandım sonra oda zıvanadan çıktı şimdi antivirüs yok:D
bide bişey sorcam ben mesela bi program açıorum yarım saniyede olsa hemen bi ms dos penceresi açılıp kapanıo fakat format attım gene düzelmedi gene aynı bi program açılmadan hemen bi ms dos penceresi açılıp kapanıyor eğer çözmünü bilen varsa ltüfen yardım etsin şimdiden çok teşekkürler.

Son Düzenleme: selman497 ~ 26 Ekim 2008 22:10
Barış
26-10-2008, 22:19   |  #2  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

o açılan ms-dos komutu ile sisteme yayılıyor...
galba format atarken sadece c ye atıyorsun ve d duruyor..
bu yüzden ne kadar format atsanda o kendini yine c ye kopyalıyor...
bendede ayn sorun olmuştu.c d ve e yi silerek kurtuldum kaspersky oldugu halde işe yaramadı ve format attım ...

Banned
26-10-2008, 22:22   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

sistemindeki virüsler antivirüs kurdurmuyor sana temiz bir format atmadan da kurtulman zor gibi,gerçi pek formatı önermem ama senin durumunda en iyi seçenek bu gibi duruyor.

selman497
26-10-2008, 22:26   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj

ama bilgilerin yedeğini almam lazım peki onu nasıl halledebilirim????

sticker
26-10-2008, 22:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

bilgileri cye at,formatı dye...

Barış
26-10-2008, 22:31   |  #6  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj
sticker
bilgileri cye at,formatı dye...
o nasıl olucak pardon ama :S
işletim sistemi c de ztn bilgilerde c de ztn bu virüs kendini sürekli kopyalıyor...

hdd üzerindeki bütün verilerin silinmesi lazım kurtulmak için

belki yedeqi cd veya dvd ye çekip alabilirsin ama oraya kopyalayacaını sanmam

selman497
26-10-2008, 22:42   |  #7  
OP Taze Üye
13 mesaj

ben şöyle bir yol deniyorum şimdi bilgileri şıkıştırıp c de yeteri kadar boş alan oluşturup c ye atacam ve d ye formatı çakacam sonra d ye kopyalayıp winrar dan çıkartıp c ye format atacam önemli olan şu virüs büyük ihtimal benim resim video setup programları orda olma hitimali varmıdır????:S

Son Düzenleme: selman497 ~ 26 Ekim 2008 22:42
Banned
26-10-2008, 22:51   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

aklına gelebilen her yere kendini kopyalamış olabilir.

qazx
26-10-2008, 22:59   |  #9  
Yıllanmış Üye
560 mesaj

arkadaş sen en iyisi tüm bilgileri winrarda sıkıştırıp flash belleğe yedekle.sonra komple format at.antivirüs kurmadan da yedekleri pc ye yükleme.taratıp yüklersin.

selman497
26-10-2008, 23:05   |  #10  
OP Taze Üye
13 mesaj

o kadar büyük flash bellek keşke piyasada bulsam:D hemen alırım:D

sticker
26-10-2008, 23:14   |  #11  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
es-low
o nasıl olucak pardon ama :S
işletim sistemi c de ztn bilgilerde c de ztn bu virüs kendini sürekli kopyalıyor...

hdd üzerindeki bütün verilerin silinmesi lazım kurtulmak için

belki yedeqi cd veya dvd ye çekip alabilirsin ama oraya kopyalayacaını

haklısın .yani bir tarafa format atacak öbür tarafta virüsler duracak..kolayı var .önce dye sonra cye atsın..adam bilgileri napacak abicim..valla ben öyle yapmıştım...sen şimdi virüsler yine kaldı diycen dimi...aslında ben arkadaşın yerinde olsam önce bi gereksiz dosyaları siler,sonra bi disk birleştirme yaparım..sorun çözlmezse,bi şekilde bu formatı atarım..

Son Düzenleme: sticker ~ 26 Ekim 2008 23:17
Barış
27-10-2008, 07:15   |  #12  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj

tmm da bütün .exe uygulamaları ile bereber çalışıyo bu virüs sen c yi sil d den devam etik o sırada explorer.exe çalışıcak tak ne oldu virüs yine kopyaladı c ve d ye her yere...

Harici bi hdd e verilerini atıp diskini komple temizleyebilirsin

akrepkore
27-10-2008, 21:11   |  #13  
Taze Üye
8 mesaj

dostum en iyisi bi hard disk al harici.yada tanıdık birinde varsa odünç al.bilgilerini buna at.bilgilerinde virus olabilir sall onu şimdilik.sen pc yi full formatlar c ,d,en evarsa format at.tekrar windows u kurdunmu..
benim tavsiye.gerekli ne kadar program varsa yukle işine yarayacak virus programını salla derim.adam akıllı bi deep freeze programı kur.tabi kullanmayı biliyorsan kur.bilmiyorsan ögren ondan sonra kur yoksa basına iş acar tekrar format atarsın.deeep freeze. kurdun ya pc tertemiz simdi deep freze aktif olsun.şimdi hardiske yedek aldıgın verileri pc ye tak yada baska pc den virus taraması yap.onlarıda temizle.sonra deep freeze ile hardiski tekrar kullana bilir hale getir yazılabilir haleyani.eger deep frezeden acmassan yuklediklerin restrarttan sonra silinecek....

hard disk acıkken yazi deep freze iptal iken verilerini at.deep freze attif et.sonra ister virüz bulassın ister baska bişi olsun.bi restart işlem tamam  pc tertemiz oluyor.

peki sunu da sorbilirrsin internetten veri indirecem olduki elektrik gitti res cekti pc.veriler ne olacak??*
-bunun içinde tavsiyem harici hard disk al verileri direk ona indir..suan hemen hemen butun kafeler.tarici hard disk kullanıyor.terabayt'lık.veri kaybı yasamıyorlar.

yani dostum kısaca anlattım ama deep freze kesinlikle tavsiye ediyorum.aynı sorun bendede vardı hemen hemen her virusd programını denedim.exe leri virus görüyo.exeleri virus görmeyi bırak program kendi exe sini bile virus görüyo..

basarılar inşallah yardımım dokunur..