Tüm HTC Modelleri için root,recovery ve rom yüklem

hayIaz
25-03-2014, 21:16   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj

s.a teşekkürler anlatım için bazı htc desire modellerinde komut işlemiyor nedeni ruu sürümü eski olması üstteki linkten http://www.htcdev.com/bootloader/ altta tel modeline göre indirin usb ile pc baglayın telefonu HTC Sync Manager yüklü olsun driver için daha sonra indirdiğiniz HTC TUR benım indirdiğim desire hd olarak onu kurun telefona hdboot atıyo adını tam hatırlamıyorum daha sonra yukarıdaki adımları takip edin sonuca ulasacaksınız 2 gündür ugrasıyorum bende neden olmuyor die o ruu güncellemesini yapmak gerekiyormus ----   unlock ettim ama super user felan gelmedi nedeni ne sadece bootloader güvenliğnimi acmıs oluyoruz bu sekilde root nasıl yapacaz peki !!! super user veya herhangi birşey gelmedi telefona ama bootloader unlock olarak gözukuyor.

hayIaz bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
hayIaz
25-03-2014, 22:28   |  #27  
Taze Üye
4 mesaj

2 günde unlock yaptık kaç günde root yaparız allah bilir :) hadi hayırlısı

Adonis10
26-03-2014, 13:02   |  #28  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

""not eğer beyaz htc ekranında kalıyosa ki cihazların nerdeyse hepsinde bu oluyo korkmayın şimdi romu bilgisayarda açın ve boot img dosyasını bulun genelde romun hemen ana dizinindedir  arayın bulursunuz onu c android içine atın sadece boot.img dosysını atın şimdi bu dosyayı http://yadi.sk/d/nXBAAOnq8xNau indirip c androidin içine çıkartın ve cihazı bootloader modunda açın ve fastboot içine girin yukarıda kırmızı fasboot usb yazısı cıkmasına dikkat edin sonra cmd ekranı acın şu komutları girin......

cd c:\android

c:\android  fastboot flash boot boot.img 

kısa bir yükleme işleminden sonra yukarıdaki işlemleri tekrar yapın iyi günler sorularınız olursa yorum yazın yeter en kısa sürede cevaplayacağım """

usta telefonu (desire s) root ladım, butun adımları dedigin gibi yaptım ve oldu.. bir rom buldum, onu da yükledim ama sanırım sorunlu bir rom du... sonra dediğin gibi beyaz ekran da kaldım :(((( .. sonra bu üstteki dedigini yaptım ve komutu yazdığım da cmd ekranında bir yükleme yaptıktansonra "waiting for device" dedi ve kaldım... telefonum açılmadığı için pc den herhangi bir şey atamıyorum içine... şuan ki adım ne olmalı yardımcı olabilirmisin lütfen?

hayIaz
26-03-2014, 13:21   |  #29  
Taze Üye
4 mesaj

recovery yapmadan root olamıyormuyuz yaa rom yüklemek istemiyorum sadece root olmak istiyorum orjinal rom da root olamıyormuyuz

TEKNO ÇOCUK
14-04-2014, 01:34   |  #30  
TEKNO ÇOCUK avatarı
OP Yeni Üye
31 mesaj

Kardes free  VPN tarzı Program kullan yapacak başka bişey yok

TEKNO ÇOCUK
14-04-2014, 01:35   |  #31  
TEKNO ÇOCUK avatarı
OP Yeni Üye
31 mesaj

Yok doğru ama sen netten indir superuseri

TEKNO ÇOCUK
14-04-2014, 01:36   |  #32  
TEKNO ÇOCUK avatarı
OP Yeni Üye
31 mesaj

Bi foto atarsan daha yardimci olurum

TEKNO ÇOCUK
14-04-2014, 01:41   |  #33  
TEKNO ÇOCUK avatarı
OP Yeni Üye
31 mesaj

Once SD card a başka rom at bootloader modundan Recovery moduna  al dalvik  cache felan yap sonra tekrar dene

tbayraktar41
11-05-2014, 18:55   |  #34  
Taze Üye
1 mesaj

Aradan bir ay geçti fakat buralardaysanız 

Denilen her işlemi yaptım fakat diğer sitelerden de biraz araştırdım S-OFF_S-ON gibi ayarlar var onu çözemedim

buradaki ayarlarla 4.2.2 ROM kurdum.Denildiği üzere beyaz ekranda takılı kaldım.

boot.img yle dediğin gerekli işlemi yaptım sorunsuz jellybean kullanıyorum hoşumada gitti teşekkürler

isteyenler varsa ROM:http://nextgenerationgaming.net/ ... -UNOFFICIAL-ace.zip

Google Apps ide kurmayı unutmayın ROM la aynı şekilde kuruluyor.

http://www.devfiles.co/download/52a6481f5b4666be76000001

Bütün geliştiricilere ve bunları bizim gibi acemilere açıklayanlara teşekkürler Gülüş

Son Düzenleme: tbayraktar41 ~ 11 Mayıs 2014 18:55
tbayraktar41 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kabi
25-05-2014, 13:26   |  #35  
Taze Üye
2 mesaj

anlatım çok güzel, ellerinize sağlık

her aşamayı tamamladım, telefonum artık unlocked , ancak arkadaşların da dediği gibi rom atma işleminde .img dosyasını cmd ye yazıp enter layınca diske yazma penceresi açıldığından rom atamıyorum ve sonrasını yapamıyorum

bana rom bulabileceğim kaynaklar söyleyebilir misiniz, yardımlarınızı rica ediyorum acilen ve şimdiden teşekkür ediyorum

telefonum htc desire x

kabi
25-05-2014, 14:02   |  #36  
Taze Üye
2 mesaj

şöyle bir site buldum ama ben pek anlamadığım için böyle şeylerden, bilemedim

https://www.clockworkmod.com/rom ... o?name=HTC%20Desire

SercanCANTANK
30-05-2014, 23:55   |  #37  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: TEKNO ÇOCUK  
sonra root yetkilerini kazandiracak superuser dosyalarini telefonumuza flashlama, yani yukleme... Cihazinizin sd kartina http://db.tt/HaTXRbP4 linkteki dosyayi indirip ana dizinine atin. Cihazinizi recovery moda alin (2.asamanin sonunda nasil alindigi yaziyor). Install zip sekmesini secip choose zip secegini bulun. Simdi sd kartinizin klasorlerini goreceksiniz. Asagi dogru inip, linkteki sd karta attiginiz zip dosyasini bulun ve tiklatin. Cikan sayfada yes secenegini secin. Takriben 3 saniye bile surmeyecek yukleme islemi. Kaldiginiz ekrandan back ve back yapin reboot secenegini secin. Cihaz yeniden acilacak ve uygulamalarda supersu uygulamasini goreceksiniz. Cihaziniz simdi root yetkilerine sahip 
 burda Recovery modda açtığımda kırmızı yazılarla "this build is for development purposes only htc.. vs vs" yazıyor kalıyr.

tecno_man
16-06-2014, 09:20   |  #38  
Üye
Teşekkür Sayısı: 6
66 mesaj

xiaomi sitesinde rom var uyumluymuş sıkıntı yaşayan bakabilir

TEKNO ÇOCUK
01-07-2014, 00:33   |  #39  
TEKNO ÇOCUK avatarı
OP Yeni Üye
31 mesaj

Öncelikle Çok Teşşekür ediyorum sağ olun ama bende bunları ana karnında öğrenmedim arkadaşlar biraz yeteneğiniz varsa sizde geliştirici olabilirsiniz size tavsiyem ikinci el bi telefon alın fazla eski olmasın 2012 model telefonlar işinizi görür bu telefonla deneye yanıla öğrenceksiniz emin olun fakat yaptığınız her adımı kaydedin bi yere ve foto ile çalışın sonuç sizi tatmin edecektir root ve recovery işlemlerinizde kolay gelsin iyi günler

jojo98
02-07-2014, 15:41   |  #40  
Taze Üye
1 mesaj

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2455500 burdan indirdiğim rom u attım su anda htc beyaz ekran öle kaldı ve acılmıyor dosya icinde boot.mg de yok yardım edermısınız

Son Düzenleme: jojo98 ~ 02 Temmuz 2014 15:41
TEKNO ÇOCUK
05-08-2014, 18:30   |  #41  
TEKNO ÇOCUK avatarı
OP Yeni Üye
31 mesaj

farklı bir rom deneyin

white07
01-10-2014, 11:19   |  #42  
Taze Üye
1 mesaj

öncelikle deegerli bilgiler için teşekkür ederim. yazılanları uyguladım kilidi açtım fakat recover yapma olayını aşamadım ; şöyle ki cmd ile komutları giriyorum recoverin tam adını yazıyorum ve sonuna .img ekliyorum fakat ''disk görüntüsü dosyası bozuk'' yazıyor her defasından onlarca recover imajını denedim aynı sonuç. 

(fastboot ekranında recovery dediğimde kapanıyor acılırkende entering recovery yazıyor ama tekrar kapanıp tekrar bir döngü içinde devam ediyor.)

cihaz htc one mini

pc işletim sistemi win 8.1 (64 bit)

sonra win 7 kurdum (32 bit) tekrar denedim yine aynı sorun devam ediyor

Son Düzenleme: white07 ~ 02 Ekim 2014 02:07
ay212han
03-10-2014, 08:47   |  #43  
Taze Üye
1 mesaj

Bootloader ekranında UNLOCKED yazıyor kilidi açtım  http://adf.ly/qsrBo  MIUI-PyroMod-Pyramid-V1.1 dosyasin indirdim bunun adin, img  yaptım     cmd  açtım C:\Android yazdım  enter dedim   sonrada  fastboot flash recovery stockrecovery.img yazıyom error:cannot load  stockrecovery.img  yazı berıliyor cmd  de resmini cekıp göndercektım bulamadım eklenecek yeri dosya adınımı yanlış degısıyom atladığım bırseymı var yardım edın delı olcam   telefonum htc sensation z710e

Son Düzenleme: ay212han ~ 03 Ekim 2014 08:54
oguzkoca80
27-10-2014, 09:08   |  #44  
Taze Üye
1 mesaj

Öncelikle teşekkürler.

Yapılan bütün işlemler sorunsuzca tamamlandı. Cihazı açtığımda cynogemmod yazısı ve dönen bir halka çıkıyor ve burada takılıp kalıyor. yardım ederseniz sevinirim teşeküürler.

fatihozbas
02-12-2014, 17:52   |  #45  
Taze Üye
1 mesaj

selam kolay gelsın  lutfen yardımcı olurmusun telefonum beyaz ekran oldu boot dosyasını c\androıd e kopyaladım fakat dıger verdıgın lınk  sılnmıs yada kaldırılmıs dedıgı ıcın bulamadım telefonum hala beyaz ekran lutfen yardımcı olurmusun saygılar

NadR
22-01-2015, 15:14   |  #46  
NadR avatarı
Taze Üye
1 mesaj

Htc desire 610 icin rom bulamıyorum tavsiye edeceğiniz bir rom varmı ?

telefonu çökerttim :=) servis yolu gözüküyor

Laggirdi
03-05-2015, 14:11   |  #47  
Taze Üye
1 mesaj

ben adt-bundle-windows-x86 bunu bulamadım nasıl bulacagım htc dev den sdk dosyalarını indirdim dediginiz dosyolar tools dosyası içindede yok 

Venezianno
08-06-2015, 01:58   |  #48  
Taze Üye
2 mesaj

ACİLLLL abi saol bilgi içinde recoverye basınca htc yazıo kırmız yazılar var entering recovery dio yardım

Adem Deniz Özde
30-12-2015, 21:53   |  #49  
Taze Üye
1 mesaj

DEDİĞİNİZ HERŞEYİ YAPTIM EN SONDA YES NO ÇIKTI ONU DA YAPTIM AMA TELEFON BAŞTAN BAŞLAMADI TEKRAR YAPTIM GENE OLMADI LOCKED YAZIYOR HALA NASIL DÜZELTEBİLİRİM Bİ YARDIMCI OLURSANIZ.

Adem Deniz Özde bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
warweezy
01-11-2016, 12:13   |  #50  
Taze Üye
1 mesaj

ustam kolay gelsin size bi sorum olacak . htc one m7 de yedek almadan sıfırlama yaptım . daha doğrusu yedekle dedim yedekten geri yükledim programlar falan hepsi geri geldi ama fotoğraf ve videolar yok . bunları nasıl geri getirebilirim yada getirebilir miyim ? yardımcı olursanız çok sevinirim