Tüm Tarayıcılar çöküyor ---- Yardım

ozan3942
25-08-2012, 21:09   |  #1  
ozan3942 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Arkadaşlar çok aradım benimkine benzer konularda buldum fakat o konular işime yaramadı burada da baktım fakat bulamadım o yüzden konuyu açıyorum eğer aynı konu varsa ve gözden kaçırdıysam afola.
   Şimdi gelelim sorunuma internet tarayıcıları çok fazla sıklıkla çöküyor; opera, mozilla, explorer, chrome ben aralarından chrome u kullanıyordum fakat böyle sorunla hiç karşılaşmadım chrome şuan hiç açılmıyor ben de sildim direk tıkladığım gibi kilitlendi hatası alıyorum ve kapanıyor. Zaten açılsa bile sayfalar yüklenirken hata oluştu diye mavi ekran çıkıyor. Buna bağlı olarak mı oluştu bilmiyorum bilgisayarım da çökmenin eşiğine geldi, sistem yedek yaptım hiç bişey düzelmedi. Format atma şuan söz konusu değil bilgisayarda birikimlerim var ve depolayacak bir HDD lazım, şuan elimde yok yani :D 
   Dediğim gibi bunun nedeni ne olabilir bilgisayarı nod 32 antivirüs 5, advanced system care 4 ve combofix ile tarattım, bi kere de güvenli modda tarattım pc temiz yani. Bazen chrome u açmaya çalışmakla uğraşırken pcde mavi bir ekran da çıkıyor resetlemem gerekiyo o zaman zaten mavi ekranda uzun bir metin yazıyo, 0x000.. gibi numaralar var çökmüş gibi duruyo resetleyince düzeliyo sistem yedekleme yapmama rağmen düzelmedi bunlar lütfen yardım edin :S

ozan3942
26-08-2012, 16:28   |  #2  
ozan3942 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Lütfen bi yardım edin yaa !!!!

Kapalı Hesap (221406)
26-08-2012, 18:37   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

basit olarak ilk önce şunlar yapılabilir

1- sistem geri yükleme / yani bilgisyarının çalışır durumdsaki ilk en son zamanını bularak yapılabilir (geri yükleme eger açıksa )
2- sistem geri yükleme işe yaramazsa pc açılır açılmaz bios ekranını görür görmez F5 tuşuna ard arda basarak kurtarma menüsüne gel ve ardından '' HATA AYIKLAMA MODU '' ile hataları tarat .
en son olarak yukardaki işlemler işe yaramazsa 

iyi oku  /  bilgisayarıma gel ve yukardaki dosya yolu satırına şunu yaz   C:\Windows\System32\drivers\etc  burada '  hosts  'adlı bi klasör var ..hosts   dosyasına tıkla ve açılır menüde NOT  defteri ile  aç ve hiç bir şey silmeden not defterinin içindeki yazıların hemen alt satıra geçerek şu kodları yaz. ve not defterini kaydet ve kapat. sonra bilgisyarına reset et ve çaıldıuktan sonra umarım düzelir..

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp. # # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows. # # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each # entry should be kept on an individual line. The IP address should # be placed in the first column followed by the corresponding host name. # The IP address and the host name should be separated by at least one # space. # # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol. # # For example: # # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host 127.0.0.1 localhost

Kapalı Hesap (221406)
26-08-2012, 18:40   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

kodları sağ üst kısmındaki  tümünü seç ile alabilirsin