Tüm yenilikleri ile Windows Mobile 7

CHIP Online
11-12-2008, 00:22   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS, Windows Mobile 7 ile dokunmatik cep arenasına çıkıyor. İşte yeni Windows Mobile'ın sunacakları.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Tum- ... -Mobile-7_9910.html

Resimlerle: Windows Mobile 7

Windows Mobile işletim sistemi, uzunca bir süredir cep telefonlarında yer almakta. Microsoft, artık yaşlanmaya başlayan Windows Mobile'ı, yeniden genç rakiplerinin bir adım önüne geçirecek şekilde yeniliyor.

Geliştiricilerin #8220;yapılacaklar#8221; listesinde özel dokunmatik komutlar, yeni bir internet tarayıcısı ve etkileyici görsel efektler var.

Windows Mobile'ın yenilenme ihtiyacının bir sebebi de, pazara geniş ölçüde yayılmış olması. Birçok büyük üreticinin Windows Mobile kullanan modelleri halen piyasada mevcut. Bunların arasında Sony Ericsson, HTC, Samsung gibi güçlü isimler yer alıyor. #8220;En iyiler#8221; listelerinde hala Windows Mobile kullanan telefonlar hüküm sürüyor.

Microsoft'un verilerine göre yaklaşık bir milyar kullanıcı internet erişiminde Internet Explorer Mobile 5 kullanıyor. Bu da bir milyara yakın Windows Mobile demek.

Windows Mobile, her ne kadar pazarda güçlü bir konuma sahip olsa da, diğer işletim sistemlerine karşı önemli noktalarda kayıpları var: Google Android ve iPhone'daki MacOS tabanlı işletim sistemi, Windows Mobile'a göre çok daha akıcı çalışıyor. Bu işletim sistemlerinin kullanımları da aynı şekilde Windows Mobile'a göre çok daha pratik.

Microsoft'un, kullanıcılarını kaybetmemek için zorunlu olarak Windows Mobile'ı tepeden tırnağa bakımdan geçirmesi, ve yeni özellikler sunması gerekliydi. Bu yazımız ve galerimizde sizlere planlanan yenilikleri tanıtacağız. Ancak belirtmeliyiz: Henüz heyecanlanmak için çok erken, zira Windows Mobile 7 cep telefonlarına yerleşene kadar hem bu listede, hem de pazardaki diğer oyuncularda çok şey değişebilir.

Tüm konu: Tüm yenilikleri ile Windows Mobile 7

Resimlerle: Windows Mobile 7

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows Mobile 7, cep  telefonu dünyasında Microsoft'un elini ne kadar güçlendirebilir?

Kapalı Hesap (91855)
11-12-2008, 03:35   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

bi de şu windowslar kendi dandirik programları yerine kalite program koysa ne güzel olcak
mobile internet explorer yerine fennec kullansınlar mesela
anket olsa ne güzel bunu da tartışırdık ya bu anketsizlik çok kötü

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 12 Aralık 2008 18:55
Fattur
11-12-2008, 11:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bence bayağı bi güçlendirir güzel olacağa benziyor.......

Toxic
11-12-2008, 17:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

evet güçlendirebilir

Hiper£l£v£nKids
11-12-2008, 23:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Güzel olcak gibi