Tüm Zamanların En Kanlı 10 Video Oyunu

MuratEroskay
08-08-2012, 18:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Bulletstorm,GrandTheft Auto,Mortal Kombat ve Splatterhouse'ın ortak noktası kan gövdeyi götürmesidir.

Şiddet içeren oyunların sosyal çöküntüye sebeb olduğu Amerikan medyasında geniş ölçekte ele alınıyor.Çocuklar ya da gençler ne zaman aksi ve kavgacı tutum sergilese suçlu hep oyunlar oldu.Son araştırmalara göre şiddet içeren oyunların çocuklara etkisi olmadığını hatırlatmakta fayda var.Ebeveynlerin tek yapması gereken çocuklarının oyun alışkanlıklarını yakından takip etmek.

Midway Games'in Mortal Kombat oyunu kanlı oyunların atasıdır.Mortal Kombat kapıyı açtıktan sonra testereler,shotgunlar,çekiçler ve bilimum öldürmeye kilitlenmiş araçlar kullanılmaya başlandı.Bu durum Call Of Duty Warfare 2 ile farklı bir noktaya geldi.Çünkü Havaalanında geçen görevde sivilleri de vurabiliyordunuz.

10-Call Of Duty Modern Warfare 2(2010)

Infinity Ward'ın Call Of Duty Modern Warfare 2 oyunu savaşın acımasızlığını baştan ele alarak oyuncuları katliamın pilot koltuğuna oturttu.Çok tartışılan No-Russian(Ruslara Ölüm) seviyesinde Havaalanında katliam gerçekleştirmek üzere Rus terörist saflarına katılan bir CIA ajanını yönetiyorduk.Her ne kadar kullanıcılar sivilleri öldürmeye zorlanmasada, teröristlerin hızına yetişebilmek için korku halinda sağa sola kaçışan siviller arasından ağır silahlarla ilerleyordu.Bu şiddet diğer oyunlardakinin aksine oyunun genel hikayesinin önemli bir parçasıydı.Oyunun mantığı 24 isimli Tv dizisinden çıkmış gibi görünüyor.Eğer gizli bir görevdeyseniz, bunu belli etmemek için ne kadar ileri gidebilirsiniz.Bu bile Fox News'ü Call Of Duty'yi çoçukları terörist rolüne sokan oyun olarak etiketlemesini durduramadı.

9-Postal(1997)

Oyunda görevimiz katliam yapmaktı.Postal sözde silahlı saldırganlara karşı shotgun,mayın,otomatik tüfek ve diğer ölümcül silahları kullanarak, diğer shooterlarda bulunan hayatta kalma mantığının aksine adam öldürmeyi teşvik ediyordu.Bu aşırı şiddet, vahşetin yaşandığı mekanın yanından geçen silahsız sivilleri de etkiliyordu.Onları öldürmenin de herhangi bir cezası yoktu.İster öldürür ister öldürmez mantığı kullanıcının zevkine bırakılmıştı.Postal ve Postal 2 bu vahşet dolayısıyla bir çok ülkede yasaklandı.Bu sadece buz dağının görünen kısmıydı.

8-Mortal Kombat(2011)

Kanlı dövüş ve tamamıyla aşırı yapıya sahip oyun mantığı konsollarda büyük satış rakamları elde etmiş, ESRB'nin oluşmasına yol açmıştı.Oyun kuşkusuz kan dondurucu sahneler içeriyordu.Ama Nether Realm Studios'un 2011 yılında çıkan oyunu vahşet ötesiydi.Rakibinizin kaburga ve iç organlarına hasar verirken xray moduna geçip detaylı bir şekilde kırık çıkıkları göstererek şiddetin sınırını zorlamışlar.

7-Grand Theft Auto 3(2001)

GTA 3 ' te bir suçluyu kontrol ediyoruz.Her ne kadar bunu daha önce GTA 1-2'de gerçekleştirmiş olsakta 2D görüntüleri fazla dikkat çekmiyordu.GTA 3 bir banka soygununda kız arkadaşı tarafından ihanete uğrayan bir suçlunun intikamını konu aldı.Sonuç?Kumar oynama,araba çalma,sivilleri ve polis memurlarını canınız istediği gibi öldürmek oyunun doğal bir akışı haline geldi.Bu yüzden Wall-Mart kimlik kartı olmadan bu oyunu satmayacağını duyurmuştu.

6-MadWorld(2009)

Nintendo Wii aile dostu konsol olmadığını Platinum Studios tarafından geliştirilen ve Sega'nın dağıtımcılığını üstlendiği MadWorld ile gösterdi.Oyundaki karakterimiz Jack Cayman sağ kolunda testere vardı.Frank Miller'ın Sin City karikatürlerinden esinlenen MadWorld'ün silah odaklı oyunu sade ve siyah beyaz bir ortamda geçiyor.Oyunun Almanya'da satışı yasaklandı.

5-Manhunt(2003)

Rockstar Games'in vahşet yönünden GTA 3'ü geride bırakacak Manhunt huzurlarınızda.Karakterimiz ölüm cezasına çarptırılmış bir suçlu.Bir şekilde kaderin cilvesiyle film starı oluyor.Bu filmde ki rolü özgürlüğe kavuşmak için önüne ne çıkarsa acımadan öldürmek.Bu o kadar ileri gitti ki öldürme yöntemleri naylon torba ile boğmaktan tutun bıçakla karın deşmeye kadar gitti.Vahşet o kadar yoğundu ki Rockstar çalışanları kendi içinde oyunun içeriği hakkında tartışmalar yaşadı.

4-Splatterhouse(2010)

Oyun Namco'nun 1988 yılındaki 2d oyununun yeniden canlandırmasıydı.Kahramanımız Rick dış gezegenden gelen canavarlar tarafından kaçırılan kız arkadaşı Jennifer'i kurtarmak için toplu katliamlar yapıyor.Düşmanlarını ikiye ayırmasından tutun kazıklara oturtması Rick'in yaptığı vahşetin bir kaç örneği.Bu oyunda akan kanın haddi hesabı yok.

3-Soldier Of Fortune(2000)

Geliştirici Raven Software tüm zamanların en vahşi oyunlarından birini yaparak geniş oyuncu kitlesini şok etmişti.Raven Software bu fps oyununda GHOUL hasar motorunu kullandı.Sonuç?Havaya uçan insan uzuvları.Alman Federal Mahkemesi oyunu gençlere karşı işlenen medya suçu olarak lanse etti.

2-God Of War(2010)

Kratos Yunan Tanrılarına karşı gerçekleştirdiği katliama devam ediyor.Son oyun diğer iki oyundan daha fazla şiddet içeriyor.Örnek verirsek kopan uzuvlar,fışkıran kanlar.

1-Dead Space (2008)

Bu yazıyı okuyorsanız mutlaka oynamışsınızdır.Yorumsuz.....

cronaldo7
22-08-2013, 21:45   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba Arkadaşlar,
Online internet'ten para kazanma yöntemlerini öğrenmek ve uygulamak için www.kazancegitimleri.com sayfamızı mutlaka ziyaret ediniz.
Ayrıca eş, dost ve tüm dostlarımıza gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirsiniz. Biz aldık ve çok memnun kaldık. Hoşçakalın

dead man
24-08-2013, 01:19   |  #3  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

Ben Bu Sıralamaya İnanmıyorum Dil çıkarıyor

plybys
01-09-2013, 22:58   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

:ADas.DSA: :D

WINCHESTER_94
02-09-2013, 14:40   |  #5  
WINCHESTER_94 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
177 mesaj

prototype nerde ?? :D

adem4551
26-01-2014, 16:33   |  #6  
Taze Üye
11 mesaj

Merhaba arkadaşlar... İnternet üzerinden oynanan ekonomi ve stratejiye dayalı bir tür web tabanlı oyunda sizde yerinizi almak istemez misiniz?
Hemde günde sadece 1 saatinizi ayırarak ayda 20 euro çekebiliyorsunuz... Ayrıca benim referansımla üye olanlara süt ve arena için bedava silah vereceğim...

Aşağıdaki linki tarayıcınıza yapıştırıp üye olursanız vaatlerimin hepsini kazanırsınız...

YLMZ90
27-01-2014, 21:32   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 45
472 mesaj

The Punisher de olmalıydı :)

okinkurt
27-01-2014, 22:14   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Konu eski ama yazıcam :D postal 1. sırada olmalı kanlı olmasının dışında psikopat bir oyun serisidr eskiden pentium 1 li sistemde oynardım baya korkuturdu postal 2 de baya manyak bir oyundu karakter e arada bir eroin bulmak gerekiyor oyunda kedileri tutup silahın ucuna takabiliyoruz ve milletin üstüne işiyebiliyoruz veya kedileri enseden tutup başkasına fırlatabiliyoruz vs vs vs yani bu oyun varken diğerleri çok masum kalıyor :) blood rayne 2 yide koyabiliriz ki zaten karakter vampir bir kadın diğer vampirlerin kanını emebiliyorduk vs çok daha pis oyunlar var .

Kapalı Hesap (153334)
27-01-2014, 23:16   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

siz kanlı oyun görmemişsiniz. left4dead2
http://www.youtube.com/watch?v=2lIVyDqaFjc

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (241092) ~ 27 Ocak 2014 23:18
okinkurt
27-01-2014, 23:31   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Zombi oyunları bana saçma geliyor Dead island ı oynadım en son berbattı Walking dead pc güzel ama hiç değilse konu iyi vödee ordan burdan habire zombi gelmiyor.

GannicusS
28-01-2014, 00:26   |  #11  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj

Dead Island ın videolarında 4 kişiyi görünce adada 4 kişi koşturacağımızı düşünmüştüm ama öyle değilmiş anca lan'dan filan 4 kişi oluyomuş buda berbat ötesi bişey Gözünü devirmiş

okinkurt
28-01-2014, 02:15   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Herşeyi ben yapıyorum ara video giriyor 4-5 kişi var videoda saçmalık ötesi gerçekçilik vs 0 oyunda + zombi öldürmekten gına geliyor hani artık kes kes bıkıyorsun değişik kesiş yöntemlerine dalıyor insan :D berbat bir oyun bu kadar tutulmasını anlamıyorum hatta tr yama yapıyorlar onuda anlamıyorum tr yama gerektiren ne oyunlar varken saçma sapan oyunları çeviriyorlar .

GannicusS
28-01-2014, 04:01   |  #13  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Herşeyi ben yapıyorum ara video giriyor 4-5 kişi var videoda saçmalık ötesi gerçekçilik vs 0 oyunda + zombi öldürmekten gına geliyor hani artık kes kes bıkıyorsun değişik kesiş yöntemlerine dalıyor insan :D berbat bir oyun bu kadar tutulmasını anlamıyorum hatta tr yama yapıyorlar onuda anlamıyorum tr yama gerektiren ne oyunlar varken saçma sapan oyunları çeviriyorlar .
 Youtube de hevesle izledim, hevesle açtım ama senin dediğin gibi çıkmıştı. +1

The Benefit
28-01-2014, 05:41   |  #14  
The Benefit avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
35 mesaj

Bayağı vahşet var artık oyunlarda. Zaten bir oyunda kan yoksa artık çocuk oyunu muamelesi görüyor.

okinkurt
31-01-2014, 04:21   |  #15  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: The Benefit  
Bayağı vahşet var artık oyunlarda. Zaten bir oyunda kan yoksa artık çocuk oyunu muamelesi görüyor.

Ben şahsen o kanlı oyunlardan bıktım kenarda köşede kalmış pek ilgi görmiyen oyunları oynuyorum artık.

Jurgas
03-02-2014, 23:39   |  #16  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
33 mesaj

Prototype?

xpreia
05-02-2014, 20:01   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

Bu savaşların kanı gitmiş. :)