Turbo boost

KraL_BeniM
05-09-2013, 19:17   |  #1  
KraL_BeniM avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Öncelikle merhaba 

Arkadaşlar birkaç gün önce pcme format attım atmadan önce pcmin işemci hızı Tubo boost destekli 3.1ghz görünüyordu.Fakat formattan sonra pcmin hızı 2.2ghz görünüyor ve turbo boost görünmüyor bunun pcme bir etkisi olurmu performans bakımından

DiamondMines
05-09-2013, 22:23   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: KraL_BeniM  
Öncelikle merhaba 

Arkadaşlar birkaç gün önce pcme format attım atmadan önce pcmin işemci hızı Tubo boost destekli 3.1ghz görünüyordu.Fakat formattan sonra pcmin hızı 2.2ghz görünüyor ve turbo boost görünmüyor bunun pcme bir etkisi olurmu performans bakımı

Nerden biliyorsun oto olarak hızlanması lazım turbo boost? Etkin bir test yaparsan hızlanması lazım.

murat5038
06-09-2013, 14:02   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Bios default yap. Sürücüleri yükle İntel sayfasından Turbo boost uygulamasını kontrol et.

idhrofila
10-09-2013, 02:55   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
36 mesaj

turbo boost iyi bir şey değildir, bazan timing geçikmelerine yol açar, onun için biostan kapatma yani nominal performans seçeneği varsa onu aktif et, veya boost u kapatma seçeneği varsa kapat.

Bunlar bir yana, belki de normalde turbo boost oluyordur sen göremeyebilirsin, programları kullanım esnasında arka planda bu işlem gerçekleşir,sen farkında olmayabilirsin. eskiden görebilirdin çünkü işletim sistemi kaynakları yoğunlaştıkça, program atıkları çoğaldıkça, virüsler bulaştıkça sürekli boost up ta olabilir.