Turbo İnternet Hakkında !!!

alexkidd
16-01-2011, 23:25   |  #1  
alexkidd avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
361 mesaj

arkadaşlar turbo internet programını yükledim ve iki, üç gündür test ediyorum
ve bende ki etkisini sizlerle paylaşmak istedim.
program açıkken ve kapalıyken fragman izlemek istedim ve sonuç ; 

program açıkken

fragmanı açtığımda 10 yada 15 saniye geçiyor ve sonra donuyor, ön yükleme yapmıyor.
programı kapalıyken
fragmanı açtığımda hiç sorunsuz devam ediyor.

testi goruntulu olarak kaydettim ve rapidhare sitesine upload ettim aşağıda ki linkten indirip izleyebilirsiniz.
http://rapidshare.com/files/442941631/test_002.avi

coskunkolik
16-01-2011, 23:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
382 mesaj

Bu programın zararları ile ilgili Chip de ki habere defalarca yorum yaparak zarar verdiği yerleri ayrıntılı anlattım. Tabiki yorumlarımın çoğunu yayınlamadılar bile sansür uyguladılar. Bu programı reklam amaçlı ısrarla övüyorlar. Faydası bi yana aksine sistem ve tarayıcıların ayarlarını mahvediyor. Kaldırsanız bile kurtulamıyorsunuz çünkü doğru dürüst Uninstall yapmıyor. Yaptığı zararlı değişikleri kaldırınca geri almıyor. Geride bıraktığı tüm izleri ve çöp dosyalrı sistemden ve Registry den tek tek bulup elle silmek zorunda kaldım. Sakın reklamına aldanıpta sisteminizi mahvetmeyin. Birde utanmadan bu programı ücretli satıyorlar. Son yorumumda "ücretili almış bir kullanıcı olsam sistemime verdiği zararlardan dolayı bunu satan firmaya karşı yasal yollara başvururdum" demem den dolayı bu yorumum Chip tarafından sansüre uğramış ve yayınlanmamıştır. Gerisini siz hesap edin artık.

gokhan38
16-01-2011, 23:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

video yükleme si cok iyi başka da hic bi işe yaramıyor indirme yöneticisi falan tam bir fiyasko netten sık sık film izleyenler kullansın başka bi beklentiniz olmasın bide netiniz 8 mgbit falansa kullanın aksi halde pek bi faydası olmayacaktır.

coskunkolik
17-01-2011, 00:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
382 mesaj

Bunları dile getirmek zorundayız. Bilişim dünyasında kendime rehber edindiğim ve çıktığı günden beri fanatiği olduğum, düzenli takip ettiğim (gerek dergi ve gerekse web sitesi üzerinden) bilgsiayar konusunda hiçbirşey bilmezken sayesinde nerdeyse uzman olduğum ve bu alanda en çok güvendiğim Chip gibi kalite bir yerde hala bu dandik programın haber yapılıp gündem de tutulması zoruma gidiyor.

alexkidd
17-01-2011, 13:34   |  #5  
alexkidd avatarı
OP Yıllanmış Üye
361 mesaj

video firmaya mail olarak attım şuan anlık mesajlaşıyoruz ve sorunu çözmeye çalışıyorlar gerçekten ilgililer bakalım sorun ne çıkacak yada çözebileceklermi gelişmeleri yazacam arkadaşlar.

KENAN_35
17-01-2011, 14:42   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

1 gün kullandım sildim

umut101010
17-01-2011, 16:36   |  #7  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

berbat bir program fb gs derbisini izliyodum bu programı kurudm ilk yarı zileyemedim arkadaşın dediği gibi sildim pc yi temizledim tamamen kasma olmadan izledim 2. yarıyı

alexkidd
18-01-2011, 21:16   |  #8  
alexkidd avatarı
OP Yıllanmış Üye
361 mesaj

bulduğum bir hata üzerine 2 gündür firma ile yazışıyorum , öncelike şunu belirtmek isterim yiğidi öldür hakkını yeme müşteri hizmetleri acayip iyi , her soruma maksimum 5 dakika da cevap verdiler ve sonunda sorunu da çözdüler ben müşteri hizmetlerinden memnun kaldım , programı bilgisayardan kaldırmak isterken silinmemesi gibi sorunları da son sürümde görmedim açıkcası firma hakkında ki kötü düşüncelerimi sildiler fakat kullanırmıyım daha karar vermiş değilim.

alexkidd
18-01-2011, 21:44   |  #9  
alexkidd avatarı
OP Yıllanmış Üye
361 mesaj

şuan firma 6 aylık lisans hediye etti arkadaşlar bence Türk firması ve Türk yazılımcıları tarafından yapılan bu programa destek olmalı ve geliştirilmesi için  elimizden geleni yapmalıyız ben kendi adıma 19,95 tl lik programı satın alıyorum.

coskunkolik
19-01-2011, 17:52   |  #10  
Yıllanmış Üye
382 mesaj

Bu adi programı kurup makinayı kirleteceğime üzerine benzin döker yakarım daha iyi.

powerNET
19-01-2011, 19:01   |  #11  
Yeni Üye
23 mesaj

ilk sürümden beri kullanıyorum. son derece hızlı güçlü bir program. 2 senelik lisansım var ve umarım bu şekilde geliştirmeye devam ederler.