Türk bayrağını böyle şeylerle lekelemeyin

Selçuk İslamoğlu
09-12-2007, 20:27   |  #1  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Az önce şans eseri rastladığım bir forumda şunu gördüm... Olay yeni, 9 Aralık 2007'de gönderilmiş mesaj...

"Our Forum has been hacked and been made u/s. When clicking the url www.autismuk.com/forum you got a Turkish flag lots of wailing and text but no forum. A message in the browser that the site is closed.
The forum is a life-line for many parents of autistic children.
A friend was able to close the forum down, but in the address we now get www.autismuk.com/forum/down.asp As said at the top we are a charity thus have limited funds to employ an engineer to fix the problem, and as you can sence I am no computer buff. (I press a button and it does something) If you are unable to help repair the damage but can offer advice, it will need to be in very easy to understand terms. Best Regards"
Özetle Türkçe tercümesi:
"Forumumuz hacklendi ve kullanılmaz hale getirildi. Foruma girdiğinizde sadece bir Türk bayrağı ve bir iki metin var. Forum otistik çocukları olan aileler için hayati bir başvuru kaynağıydı, ve vakfın düzeltmek için bir mühendise ayırabileceği fazla bir gelir kısıtlı. Benim de çok bilgisayar bilgim yok, düzeltemezseniz de, acaba bir yol gösterebilir misiniz?"
Yorum bile yapmak istemiyorum ama ingilizce dahi bilmeyenlerin sırf site Türkçe değil diye, sırf yapabilir böyle siteleri hacklemeye çalışması midemi bulandırıyor üstüne üstlük benim bayrağımı kullanarak. Sitenin içeriğine baktım ve cidden Otizm hastalığındaki çocukların aileleri için kurulmuş bir vakıf ve bilgilendirme yayınları. Şu anda forumları tekrar düzeltilmiş durumda o mesajın atıldığı yerdeki bir yardımsever tarafından. Ama ciğerimi yaktı o söz bile.

Otizm nedir bilmiyorsanız, buyrun tıklayın, sitenin kendisi için ise tıkla

Nasıl olur da benim bayrağımı böyle lekelersin? Nereyi hacklersen hackle ama benim bayrağımı, bizim şanımızı alet etme o pis işlerine. Rabbim senin ailenin de verir bir gün başına bu hastalıktan bir gün.

harek@yokki
09-12-2007, 20:36   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
93 mesaj

Bu işi yapan kişi/kişiler ya çamur atma konusunda uzmanlar yada dediğiniz gibi sırf "heee çöküyomu bakim" diyen çoluk çocuk olabilir abi, üzücü tabi.

Berk Ergin
09-12-2007, 20:44   |  #3  
Yeni Üye
28 mesaj

Selçukcuğum, o kadar haklı bir tepki dile getiriyorsun ki... Söylenecek çok fazla söz yok. Teknolojiyi, bilimden, ahlaktan kopartmış sadece dijital manüpilasyon olarak algılayan zavallı beyinlerin komplekslerini tatmin ettiği bir alan olarak algılayan bu cahiller maalesef "bizim" tüm dünyada böyle algılanmamıza yarıyor. Bu tarz hiçbir açıklaması olmayan eylemler maalesef bir kısım haddini bilmez olarak kurtarılabilecek durumlar değil. Aksine bizlerin teknolojiyi, onun kültürünü benimseyip, yararlanmak için kullanan bir toplum olmadığımızı gösteriyor. Utanç verici...

ceryan67
09-12-2007, 22:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
527 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Nasıl olur da benim bayrağımı böyle lekelersin? Nereyi hacklersen hackle ama benim bayrağımı, bizim şanımızı alet etme o pis işlerine. Rabbim senin ailenin de verir bir gün başına bu hastalıktan bir gün.
Amin.

Allah yardımcıları olsun hastaların...

XxXDaRKoXxX
09-12-2007, 22:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

Utandım

Banned
09-12-2007, 22:52   |  #6  
Banlandı
1,148 mesaj

Allah Akıl fikir versin...
Ulan Git PKK sitelerini yada Pis siteleri Hackle...
Dileklerinize katılıyorum...

Onu®
09-12-2007, 23:18   |  #7  
Taze Üye
6 mesaj
byzihh
Allah Akıl fikir versin...
Ulan Git PKK sitelerini yada Pis siteleri Hackle...
Dileklerinize katılıyorum...
bizim hackerlar anca gider boyle siteleri hackler msn calar
dedigin gibi bir pkk sitesini hackleseler...

theironman
10-12-2007, 00:02   |  #8  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Söyleyecek bir sözüm yok aslında, her şeyi söylemiş Selçuk abi, gerçekten yazık.

Borga-x
10-12-2007, 08:42   |  #9  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

İşte canım insanım kafası ancak bu kadar düşük işlere çalışan insanım.. O kendını hacker zanneden aptal ınsanım... Utandım, sıkıldım, tiksindim.. Herkes gerekenı  zaten söylemiş.. Ben ağzımı açmıyım... Yoksa cok kotu kufur edıcem..

egemengiga
10-12-2007, 11:15   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

belki hack olayi da sahtedir. hersey olabilir...

Selçuk İslamoğlu
10-12-2007, 11:35   |  #11  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
egemengiga
belki hack olayi da sahtedir. hersey olabilir...
Öyle bir şeyin mümkünatı yok. Yapanın ismi cismi, kendiyle ne kadar öğündüğü, kullandığı "siyasal görüşün" en ince mesajlarına kadar herşey belli.

egemengiga
10-12-2007, 12:42   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

ben linklere bastigimda sayfa goruntulenememisti.

The page cannot be found

bad sect0r
12-12-2007, 12:20   |  #13  
Yeni Üye
42 mesaj

yaw bu derece bilgisayarla ilgili birinin ingilizce bilmemesi garip.. geriye tek bi seçenek kalıyo sitenin açıkları wardı.. o da insanın vicdanına kalmış bişey..

ama 1-2 kendini bilmezin yüzünden türk hackerlara çamur atmayın.. hacklenen pkk sitesinin haddi hesabı yok.. arada çıkıyo böyle varlıklar yapcak bişey yok.. eğitim şart!

Borga-x
12-12-2007, 12:25   |  #14  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Türk hackerlarına çamur atmıyoruz sadece guzel bır olaya hızmet eden bır sıtenın neden boyle saçma insanların Turk bayragını koydugunu anlamıyoruz. PKK sıtesı olur o zaman her turlu seyı koy ona varız ama bu şekilde masum bir sitenin (hele ki sağlık ile ilgili bilgi vermeye calışan bir sitenin)hacklenmesi çok saçma..

bad sect0r
12-12-2007, 13:07   |  #15  
Yeni Üye
42 mesaj

eğitim şart dedik ya işte

crixallis31
12-12-2007, 13:12   |  #16  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Utandım hemde çok utandım.Yazıyı okuduktan sonra içim bi acı çöktü.Umarım bi şekilde yaptığı yanlışı anlar da bir daha bayrağımı milletimi lekeleyecek böyle bir işe girişmez.

Der Rote BaroN
14-12-2007, 20:45   |  #17  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Lamer bozuntularının ingilizce bilmemesi şaşırtıcı değil. Ama arkadaşa katılıyorum. Utandım.

erdem187
14-12-2007, 21:27   |  #18  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

bunlar türk değil birde türk bayrağı koyuyor..BIRAKIN TÜRKLÜĞÜ İNSAN DEĞİLLER Kİ!!!!!!

canfer_06
16-12-2007, 03:45   |  #19  
Yıllanmış Üye
274 mesaj

arkadaşlar yapan başka birisi olup bizimkilerin üstüne de atabilir kötülemek içün