Türk şirketten 65 inç'lik dev Android tablet!

CHIP Online
17-11-2011, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Türkiye'nin teknoloji alanında pek bir şey geliştirmediğini düşünenlere tokat gibi bir cevap geldi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/turk ... d-tablet_30320.html

Ardic adındaki bir Türk teknoloji şirketinin meydana getirdiği, 65 inç'lik dev bir ekrana sahip Honeycomb "tablet", internette ortaya çıktı.

YouTube'da videosu yayınlanan ve Engadget gibi bazı teknoloji sitelerinde haberine yer verilen prototip, gücünü 10 inç'lik bir Honeycomb tabletten alıyor. Tabletin bağlı olduğu 65 inç'lik LCD ise 1080p çözünürlüğü destekliyor, çimdikleyerek yakınlaşma gibi işlevler sunuyor. Ekran şu an sadece iki parmağı algılasa da çoklu dokunmatik desteğinin yolda olduğu söyleniyor.

Türk geliştiricilerin Android'i 1080p çıktı verecek şekilde başarıyla özelleştirdikleri göze çarpıyor. Şirket, bu ürününde oldukça ciddi ve onun eğitim ve kurumsal alanlara verimliliği artıracağını, iyi bir alternatif olacağını düşünüyor. Şirketin planları arasında, bir cep telefonuyla çalışan dev bir ekran da var.

İşte bir Türk şirketi tarafından meydana getirilen, 1080p destekli 65 inç'lik dev Android Honeycomb tablet! Videomuzda izleyin!

Tüm konu: Türk şirketten 65 inç'lik dev Android tablet!

İzleyin: Türk şirketten 65 inç'lik Android tablet

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Türk şirketin bu fikrini nasıl buldunuz?

seandillon
17-11-2011, 17:28   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

İlk haber başlığını gördüğümde bir televizyon geliştirdiğimizi yada tokat gibi diyince herhalde kendi işlemcimizi nihayet yaptık piyasaya sunduk sandım, daha haber bile açılmadan ben ne olursa olsun bu neyse bunu alıyım dedim, ama sonrada farkettim ki sadece android işletim sistemi üzerine yine minik çekik gözlülerin ürettiği bir televizyon üzerine bir yazılım geliştirdiğimizi gördüm...

kartal1725
17-11-2011, 18:03   |  #3  
kartal1725 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

bence de pek övünülecek bir şey yok tüm teknoloji devleri gittikçe ürünlerini küçültmeye çalışıyor çrneğin ilk çıkan büyük,kaba cep telefonlarını küçülterek görüyoruz bunu yada koskoca bilgisayarı herzaman yanımızda taşıyabileceğimiz bir tablete dönüştürdüklerinde de bu görülüyo bizimkiler de bunu gitmiş koskoca hale getirmişler marifet mi şimdi bu :S