Türk Telekom ceza hakkında açıklama yaptı

CHIP Online
25-11-2008, 14:54   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Haksız rekabet davasında suçlu bulunan TTNET atacağı adımlar hakkında bir duyuru yayımladı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Turk ... ama-yapti_9749.html

İşte o açıklama. CHIP Online olarak noktasına virgülüne dokunmadan yayımlıyoruz:

Basın Açıklaması
25 Kasım 2008

Rekabet Kurumu’nun, Türk Telekomünikasyon A.Ş. ve TTNET A.Ş.’nin genişbant internet erişim hizmetleri piyasasındaki hakim durumlarını kötüye kullanmak sureti ile rekabet kanununu ihlal ettikleri gerekçesi ile Türk Telekom ve TTNET  hakkında  para cezası uygulanması yönünde almış olduğu Rekabet Kurulu Kararını öğrenmiş bulunuyoruz.
Bu kararı saygı ile karşılamakla birlikte faaliyetlerimizin hukuka uygun ve daima rekabetten yana olduğunu, yasal haklarımızın takipçisi olacağımızı ve bu çerçevede gerekli hukuki adımları atacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.
TTNET olarak, bugüne kadar olduğu gibi her zaman rekabetten yana bir davranış içinde olacağımızı ve genişbant internet hizmetlerinin halkımızın her kesiminin erişimine sunulması için çaba göstereceğimizi belirtmek isteriz.
Kamuoyuna saygıyla sunarız.
TTNET A.Ş.

Tüm konu: Türk Telekom ceza hakkında açıklama yaptı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: TTNet haklı mı?

H@ckerCesur
25-11-2008, 15:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

ttnet hangi konuda haklı ki ? bunda haklı olsun. Uzun uzun anlatmama gerek yok. Tüm internet kullanıcıları farkında zaten.

gelefsane
25-11-2008, 15:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
353 mesaj
H@ckerCesur
ttnet hangi konuda haklı ki ? bunda haklı olsun. Uzun uzun anlatmama gerek yok. Tüm internet kullanıcıları farkında zaten.
Alkış aynen katılıyorum ttnetin ne mal olduğunu zaten kullanıcılarının bizzat kendileri biliyor.Beğenmedim

xAngmar
25-11-2008, 15:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
190 mesaj

TTNET Herzaman haksız internet TTNET yavaş internet ! ! !

xAngmar
25-11-2008, 15:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
190 mesaj

bu ceza dan sonra aklı başlarına gelir belki hız limitinde bir hızlanma olur

emre__
25-11-2008, 16:16   |  #6  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

aynı tas aynı hamam hiç birşey olmaz yaptırım yok para cezası olsa ne olacak sözde internet hızlansın ucuzlasın diye özelleştirdiler ama hiç birşey olduğu yok :S

DaRWeLL
25-11-2008, 16:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

haklı olsa bile haksız*

Banned
25-11-2008, 16:46   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kararın gereğini yapmayacakmışta hakknı arayacakmış. Bu kadarda utanmaz arlanmazlık olmaz. Tek rakibin somalinet diğerlerine rakip bile olamazsın. Dünya üzerinde senin gibi yobaz başka kurum kalmadı.

ettu
25-11-2008, 16:58   |  #9  
Yıllanmış Üye
134 mesaj

Evet bu yazıyı biraz önce de başka bir yerde okudum. Biraz da olsa ümitleniyorum. Bu para cezasını verecek Rekabet kurumu inşallah bağımsız hareket eder de bu yüzsüz kuruma okkalı bir ceza verir. Sabit telefonlardan heray alınan sabit ücretlerin düşmesini, daha önce uygulanan aylık 100 kontör bedava uygulamasının tekrar yürürlüğe alınmasını, adsl almak isteyenlere telefon aboneliği dayatmasının (kazığının) sona erdirilmesini ve de en önemlisi aylık adsl ücretinin en az % 50 düşmesini umuyorum.

Fattur
25-11-2008, 17:55   |  #10  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

ya adsl ücretleri düşsün yada fiyatlar değişmez mevcut tarifeler 4 kat hızlansın.hadi 4 olmasın 2 olsun.

Ttnet değil kullanıcılar haklı(biz)

ntquartex
25-11-2008, 20:07   |  #11  
Üye
85 mesaj

TTnet gibi çağdışı bir teknoloji şirketi olmamalı..!

TuncaBozkurt
25-11-2008, 20:23   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Haksız. Ayrıca bu mesajıyla yargı kararına saygısı bulunmadığını belirtiyor. Yargı "ihlal ediyorsun arkadaşım" demiş, bunlar "yok biz ihlal etmeyiz, etmeyeceğiz" diyorlar.

viking20
25-11-2008, 21:13   |  #13  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

bu ülke kimsenin dingosunun ahırı değil,hadlerini bilsinler ayaklarını denk alsınlar.

DaRWeLL
25-11-2008, 21:30   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj
viking20
bu ülke kimsenin dingosunun ahırı değil,hadlerini bilsinler ayaklarını denk alsınlar.
adamlar nastı parayı aldı..istedigini yapar kimsede bişey diyemez..
burad suçlu olan onlara satanlardır.Beğenmedim

selimhun
25-11-2008, 22:50   |  #15  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Ben yaklaşık 4 yıldır ttnet adsl kullanıyorum. Şimdi yaptığım ödeme 1024/4 gb  29 YTL.....Adamlar  ..KAMPANYA ...yapıyor.....benim  aldığım hizmeti  3 ay 14.99 a satıyor....Ama  ben bu arada ...29 ytl  ödemeye  devam ediyorum....!!!!

Böyle  insafsızlık  ...böyle ahlaksızlık olur mu ??? Neden bana da  senede  minimum 3 ay 14.99 ytl dan kullandırmıyorsun???Ben zaten 4 yıl senin hizmetini kullanmışım...24 aylık  süreleri filan aşmış...yırtmışım !!!!
Ama  yokkkkkk.Ben  kerizimmmmm...Çantada kekliğim   4 yıldır...24 ay  için alan 3 ay 14.99 a kullansın ...4 yıllık abone olan bana  29 ytl den ''DÜZENLİ KAZIK'' atılsın..

TTNET'i  gebertecek tek uygulama....Mobil operatörlerin....gprs/ edge kullanımını  aylık  ttnet in altında fiyatla satmalarıdır.GPRS/EDGE  aylık  25 ytl na satılsa  ..ADSL i  ttnet in suratına çarparım !!!!..Bu yapılırsa ttnet rahmeti rahmana kavuşur..Biz de bayram ederiz.!!!!!

bEchA
25-11-2008, 23:22   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

TT Net kendini kanundan üstün görüyor. öğrenciyim telefon kullanmıyorum sadece internet var bu neyin sabit ücreti peki. Kocaeli de birisi bu konu hakkında dava açmış kazanmış hakkını almaaya gittiğinde ise git nereye başvurursan vur bu ücreti kaldırmıyoruz yanıtını almış. Tabi bu kadar gerekli bir kurumu tekele verirsen başına geleceklerede razı olursun gerçi bal tutan parmağını yalıyor. İnşallah o parmak... Neyse.

kalamarr
25-11-2008, 23:48   |  #17  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

Bağımsız hiçbir ülke bizim gibi özelleştirme yapmaz. ya önemli yerleri devlet tekelinde tutar illa özelleştirecekse ilk önce çeşitli kooperatifler kurar sonra parça parça şirketi kooperatiflere geçirir sonrada oralardan satar böylece tekel olarak satılmamış olur. birkaç şirket olur ve rekabet ortamı oluşur. sen tekelekomu bir yıllık gelirine hemde Türkiyeden telekom için borç alarak satarsan olacağı budur. örnek olarak şöyle; bir dükkanın var yılda 100.000 ytl kar ediyor. sen bu dükkanı 100.000 ytl'ye satıyorsun üstelikte alan kişi diyor ki bende para yok senden 100.000 ytl borç alabilir miyim? sende 100.000 ytl borcu veriyorsun ve o da 100.000 ödüyor ve dükkanını alıyor. sonrada örnek olarak sen ondan 5 yıl içinde borcumu öde diyorsun o da 3 yıl içinde borcunu ödüyor ve bunla övünüyor. telekom bu şartlar altında satıldı. adsl kampanyaları yaptılar ve böylece telekomun kullanıcı sayısı ve bu nedenle karı çok daha fazla arttı. şuanda ki internet hızlarını ve fiyatlandırmaları yurtdışındaki internet fiyatlarıyla karşılaştırın bakalım. telefon konusuda komik. bir yıl önce şehiriçi konuşma ücreti %50 arttırıldı ve şehirlerarası,milletlerarası ise %50 ucuzlatıldı. nedenini ise ücretleri avrupaya göre ayarlamak olarak gösterdiler. sanki Türkiye'de herkes avrupa ölçüsünde maaş alıyor ve hergün yurtdışıyla konuşuyor. şehiriçinin zam görmesinin nedeni şehiriçinde rekabet olmaması, şehirlerarası ve milletlerarasında ise indirimin nedeni çeşitli firmalarında rekabete katılmasıdır. tabii ki arada da çaktırmadan yaptılar zamlarını. biz hala öküzün trene baktığı gibi bakalım. biz eşek olursak sırtımıza semer vuran çok olur.

kardon
26-11-2008, 00:15   |  #18  
Üye
88 mesaj
kalamarr
Bağımsız hiçbir ülke bizim gibi özelleştirme yapmaz. ya önemli yerleri devlet tekelinde tutar illa özelleştirecekse ilk önce çeşitli kooperatifler kurar sonra parça parça şirketi kooperatiflere geçirir sonrada oralardan satar böylece tekel olarak satılmamış olur. birkaç şirket olur ve rekabet ortamı oluşur. sen tekelekomu bir yıllık gelirine hemde Türkiyeden telekom için borç alarak satarsan olacağı budur. örnek olarak şöyle; bir dükkanın var yılda 100.000 ytl kar ediyor. sen bu dükkanı 100.000 ytl'ye satıyorsun üstelikte alan kişi diyor ki bende para yok senden 100.000 ytl borç alabilir miyim? sende 100.000 ytl borcu veriyorsun ve o da 100.000 ödüyor ve dükkanını alıyor. sonrada örnek olarak sen ondan 5 yıl içinde borcumu öde diyorsun o da 3 yıl içinde borcunu ödüyor ve bunla övünüyor. telekom bu şartlar altında satıldı. adsl kampanyaları yaptılar ve böylece telekomun kullanıcı sayısı ve bu nedenle karı çok daha fazla arttı. şuanda ki internet hızlarını ve fiyatlandırmaları yurtdışındaki internet fiyatlarıyla karşılaştırın bakalım. telefon konusuda komik. bir yıl önce şehiriçi konuşma ücreti %50 arttırıldı ve şehirlerarası,milletlerarası ise %50 ucuzlatıldı. nedenini ise ücretleri avrupaya göre ayarlamak olarak gösterdiler. sanki Türkiye'de herkes avrupa ölçüsünde maaş alıyor ve hergün yurtdışıyla konuşuyor. şehiriçinin zam görmesinin nedeni şehiriçinde rekabet olmaması, şehirlerarası ve milletlerarasında ise indirimin nedeni çeşitli firmalarında rekabete katılmasıdır. tabii ki arada da çaktırmadan yaptılar zamlarını. biz hala öküzün trene baktığı gibi bakalım. biz eşek olursak sırtımıza semer vuran çok olur.
Buna da katılıyorum. Eskiden şehiriçi saatlerce konuşulabilirken. Şimdi nasılsın, nası gidiyo, iyi misin diyebiliyosun. Sonra endişeyle kapatıyosun telefonu.

DaRWeLL
26-11-2008, 00:18   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj
kalamarr
Gelişmekte olan* ülkemizde (sağolsun) devletimiz olması gerekenin tam tersini yapıyor..Ve dahada ısrarcıAlkış
Artık biz ne yapalım??

dctor
26-11-2008, 01:01   |  #20  
dctor avatarı
Yıllanmış Üye
104 mesaj

telekom denn bu kurum yerın dıbıne batsın soyguncu bende bu memlekette bu milleti soyan her konudada kendını haklı gösteren bu kuruma kımse ses cıkarmayacakmı bıktırdılar arkadaşlar bu kurumdan intikam nasıl alınır evı yakın olanlar kac kışıysenız arkadaşlarınızla ortak kullanın ben oyle yapıyorum başka care yok internt alsak sabıt hat parası vermek zorundasınız zaten pahalı dilencıye verılen sadaka gbı kota var elaalem sudan ucuz kullanırken bizi soymak icin yarışa girmişler sağolsun halkı n yannda olan kımse yok ???????????..... kımler yanımızda olması lazım anlarsınız arkadaşlar ben derimki evi yakın olan arkadaşlar neti ortak kulllanın bu kurumdan intikam boyle alınır ben 500 metreden bağlanıyorum cokta para deyıl masa ustu pcye vayles kart taktım 125mgbıt cıkışlı dunya varmış

_MaVeRicK_
26-11-2008, 02:32   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

sabit hatlar kapanmasın diye kablo döşemeyen
insanları telefona hapseden kan emici sülüğe benzetiyorum tt mu
quiknet ayda 50 lira sınırsız 5mb. tavsiye ederim arkadaslar
memnunum bu fiyat bile pahalı ama yapacak birşey yok malesef.

mucoo
26-11-2008, 09:12   |  #22  
Taze Üye
2 mesaj
Fattur
ya adsl ücretleri düşsün yada fiyatlar değişmez mevcut tarifeler 4 kat hızlansın.hadi 4 olmasın 2 olsun.

Ttnet değil kullanıcılar haklı(biz)

limp
26-11-2008, 11:16   |  #23  
Üye
91 mesaj

bu haberi de gördünüz mü arkadaşlar

şuan için yapılacak indirim yeterli mi diye tartışmaya gerek yok bence. tüketici yararına bi indirim... küçük ama önemli Gözünü devirmiş

Son Düzenleme: limp ~ 26 Kasım 2008 11:18
ozhano
28-11-2008, 10:58   |  #24  
Taze Üye
1 mesaj

İnternet ücretinin düşmesi gerekiyor.Hızı düşük ve pahalı.Vergilerde çok ağır.
Telefondan alınan sabit ücreti Danıştayın "Alamazsın " kararına rağmen adamlar korkusuzca arttırdılar, millet bunun farkında değil galiba kuzu gibi hiç sesi çıkmıyor..Devlet Türk halkı için vardır.Bu soyguncu kesilen şirkete gereken dersin Devletim tarafından verileceğini ümid ediyorum.